• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    TABBY
    TABBY --- ---
    IDENTITY:
    WOCKOO:

    Diky. Zitra jdu do zdrave vyzivy, tam Sallos vedou, tak to prihozuji na shopping list...
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    WOCKOO: :-D
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    TABBY: Saloos krém na nehty se mi osvědčil. Pravda, hlavně na kůžičku kolem nich a na záděry, což jsem dost potřebovala. Nehty jako takové mám v pohodě. Ale určitě jim nemůže škodit, ze složení si mj. pamatuju dýňový olej. Někdo tady psal, že na záděry mu to moc nepomohlo, ale o ty ti konec konců nejde.
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    TABBY: já používám tohle http://www.alpik.cz/saloos-balzam-na-nehty-bio-karite-19-ml/d-70907/ a nemůžu si to vynachválit
    krásně působí na okolí nehtů, nedělají se žádné záděry a je vidět, že ta kůže je hezká a zdravá. nehty mám ok, takže tam nevím.. ale matlám si to doma i v práci, miluju to
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TABBY: kromě b-ček taky ten zinek a hlavně vápník, křemík selen. Z vápníku s křemíkem se ty nehty vyrábějej... Jinak b-čka se spotřebovávají při vyšší zátěži (včetně stresu), takže ty denní dávky nemusí sedět skutečné potřebě konkrétního organismu.

    Pokud se ti nechce jíst tablety, tak začni pít denně kopřivový a nebo přesličkový čaj a jíst tak dvě polévkové lžíce směsi ořechů a semínek. Určitě by si v té směsi měla mít dýňové a lněné semínko, zbytek to co ti chutná. Stejně se to bude lépe vstřebávat než z tablety a ještě v tom jsou nenasycené mastné kyseliny a tak. V ideálním případě to budou máčená semena (přes noc nechat namočené ve vodě), ale to už je drobnost.

    Efekt ovšem bude vidět až na nových nehtech, že - tedy tak měsíc od započetí užívání.
    TABBY
    TABBY --- ---
    Tak jsem tu znova s temi nehty

    GRETKA: B6 mam v multivitaminu, 126 % DD. Staci to takhle?

    GHOSTDOG: Vcera jsem byla v DM, krem / olej na nehty od Alverde nemaji. Jediny preparat na nehty je od te jejich rady s-he, a to mi prijde jako potencialni chemka. Mate nejaky takovy zazrak (krem / olej) vyzkouseny? (Vedle toho Hauschky teda, ktereho si pisu, a doufam, ze doporucite neco mene nakladneho :)
    KLA
    KLA --- ---
    ORIKA: ti jí klidně udělám - pošta
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    KLA: nemůžeš plz hodit odkaz? dnes se mi vyrazil opar na nose a představa, že s tím zase chodím min. 2 týdny mě fakt nebaví
    KLA
    KLA --- ---
    ORIKA: konopná :)
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    KLA: jaká zelená mast?
    TABBY
    TABBY --- ---
    WOCKOO
    WOCKOO --- ---
    ORISKOVANUTELA: šalvějová tinktura, potírat
    KLA
    KLA --- ---
    ORISKOVANUTELA: zelená mast. opar mám pryč za den
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    ORISKOVANUTELA: pokud tě bolí dásně, absolutně se vyhni všemu cukru včetně marmelady. cokoliv sladkého to brutálně zhoršuje, mám s tím bohužel bohatou zkušenost. občas sním moc sladkého a ty dásně mě z toho chytnou během pár hodin.
    NIKKITA
    NIKKITA --- ---
    DA_NIELA: Áha :) nicméně borůvky stále platěj.
    BRUSINKA: Mě se právě zamlouval ten jejich mandlovej olej, taktéž v modré lahvičce, ještě s nějakým extraktem ze švestkovejch jader a trnky, a prý je taky na odličování očí, ale i jako regenerace na pleť... tak to asi není ono... pošli obrázek nebo odkaz teda... dík.
    PINK_CICINKA: Dobrej tip, to mě nenapadlo, ačkoliv jsme měli vcelý léto z balkónu mátovej prales :)
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    NIKKITA: to asi ne, je to taková tmavomodrá skleněná lahvička, je to mlíko (a dělají myslím i tonikum, nebo prostě ještě něco takového) - zkusím najít obrázek
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    NIKKITA: Snad jen že afty a opary způsobuje virus, nikoli bakterie, a tomu je cukr putýnka. Já bych si hodila vitamin C, B na hojení, zinek (dýně atd.).
    PINK_CICINKA
    PINK_CICINKA --- ---
    NIKKITA: Možno přidat i trochu máty pro osvěžení dechu :)
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    marmošku mám od babičky, ale dost sladkou, zkusím si ji dát do jogurtu nebo vločkový kaše. hřebíčkovou vodu zkusím, mám tu na to takovou šikovnou lahvičku....
    Dík:-)

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam