• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    ORIKA: mají, na mastný i na objem, ale ani jeden s mými vlasy nic neudělal, teď budu zkoušet ten kofeinovy, tak jsem zvědavá.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    nevíte prosím vás, jestli má alverde šampon na mastící se vlasy?
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    SAIL_OR: sampony od Logony. Konkretne pouzivam na prvni myti koprivovej a na druhy bambusovej. Kondicioner neporadim, pouzivam od znacky co se v cr neprodava :/
    ISCH
    ISCH --- ---
    ZUZKAOU: Tak nezkousej ani LUSH :D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MOODYCAT: odstín je super. Ale teda ta rtěnka jedna vydrží necelé dvě hodiny a především má takovou tu chuť hnusného, levného jeleního loje. Což jsem zjistila až po koupi, protože jsem ji v zatmění s nadšením nad odstínem zkoušela jen na ruku a nechtělo se mi zkoušet tester na pusu.

    Na druhou stranu, rtům dělá docela dobře.

    Takže za tu cenu - příště rozhodně nebrat.
    THICKLY
    THICKLY --- ---
    Ja se v certifikaci kosmetiky vubec nevyznam, ale minuly tyden tu padlo slovo o palmaci a tak jsem byla zvedava a prekvapilo me ze certifikace palmac vubec neresi. A ze ne vsechny surovny musi byt z udrzitelnych zdroju, jestli to dobre chapu tak treba u Ecocertu jen 50%

    Nobilis Tilia - laboratoře přírodní kosmetiky
    http://www.nobilis.cz/cz/4895-produkty-certifikovana-kosmetika.html
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    TAMARIX: Nejsem chemik ani fundamentalista, stačí mi, když kosmetika, kterou používám vykazuje aspoň z větší části znaky přírodnosti (k mydlici ani žitné mouce už to nedopracuju). Jsem ráda, že tahle věc na vlasy neobsahuje silikony ani parabeny a jinak viz zde:
    BIO - deklarace - Bione Cosmetics - Česká přírodní pleťová a tělová kosmetika
    http://www.bionecosmetics.cz/bio-deklarace
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    SISTA: Myslím, že rozmarýnový?
    SISTA
    SISTA --- ---
    TAMARIX: a kterej konkretne prosim mas?
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Dnes som bola omrknúť nove biooo. Ak máte chlapa, ktorý nevie, čím vás obdarovať a je ochotný platiť, tak odporúčam návštevu. Treba ale počítať s tým, že tam strávite tak hodinu a on sa bude nudiť. Ak máte týždeň pred výplatou/obmedzený rozpočet, tak tam vôbec nechoďte. Je to tam totiž úplne super!!! A chcete to všetko!
    TAMARIX
    TAMARIX --- ---
    IDENTITY: Zrovna tohle je normální chemka, ne?!

    SISTA: Tuhý šampon/mýdlo na vlasy od Naturinky mám a fakt spokojenost. Naopak potom nemusím dlouhou dobu znovu umývat. Asi to bude dost individuální..
    SISTA
    SISTA --- ---
    SMARTCHIN: zkusila jsem trikrat a nepocitila jsem rozdil:/
    SMARTCHIN
    SMARTCHIN --- ---
    SISTA: a oplachuješ pak vodou s octem?
    THICKLY
    THICKLY --- ---
    LIMONADA: ja jsem nedavno mela nejakou premyslivou naladu a tak jsem si rikala, snazim se nekupovat polotovary, jist lokalne a sezone, a pak na sebe hrde mazu sice prirodni kosmetiku ale ze surovin z druhyho konce sveta...
    SISTA
    SISTA --- ---
    prosim, ma nekdo zkusenost s mytim vlasu samponem od naturinky? po umyti mam pocit, ze mam behem par hodin mastny vlasy jako bezne po tydnu nemyti. uz to zkousim cca mesic a dyl jak dva dny bez myti to proste nevydrzim. a radikalnim prechodem z chemky to neni - predtim jsem dlouho stridala mouku, jil a sampon natura siberica a nic podobnyho se mi nedelo. nevim, jestli tomu mam davat jeste sanci nebo se na to vyprdnout...
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    http://video.aktualne.cz/...pro-a-proti-imigrace-vyvoj-kosmetiky/r~9efc188e45c811e5b605002590604f2e/
    co na to říkáte?
    imho plno polopravd, a zamlčování (nebo záměrná ignorace) některých faktů, překrucování (jako u těch alergií) apod. také u testování (30let se netestuje, jasně, haha), kecy o výrobě...atd.

    dost mě to nasralo
    RAHANUR
    RAHANUR --- ---
    CMLKA: překvapuje mě, že obsahuje phenoxyethanol...jsou i jiné a lepší konzervanty
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    koupila jsem si spis nahodou gel Levantis od Nobilisu, protoze jsem zrovna mela rodrapane nohy, kde mam suchou kuzi od ekzemu a vnoci si to do krve skrabu a musim rict, ze vazne asi napomaha hojeni, hodne se mi to zklidnilo a rychle se to hoji, dokonce se mi zhojila i takova ranka, co mam odreninu od bryli uz docela dlouho, je teda asi spis na opruzeniny, respektive prevence vzniku, ale ma v sobe zinek a fakt mi prijde, ze funguje, ma byt i na atopickou kuzi
    nobilis - ZKLIDŇUJÍCÍ GEL LEVANTIS
    http://eshop.nobilis.cz/pece-o-ekzematickou-pokozku-a-lupenku/zklidnujici-gel-levantis.html
    SAIL_OR
    SAIL_OR --- ---
    MART1NKA: jo no, s mokráýma vlasama spát nechodím a většinou je nechám zabalený v ručníku, pak za chvíli ho obrátim naruby, aby byl tou nenasáklou stranou na hlavě a ještě víc z vlasů vytáhl vlhkost a pak ho za chvíi sundám a buď nechám vlasy nejdřív trochu proschnout a pak je vyfénuju mým milovaným výkonným fénem, nebo je prostě nechám uschnout samotný. ale to fénování mě bytostně nebaví a poslední dobou jsem našla trik si u toho číst nějakej článek nebo se dívat na video, i když je to fénování pak takový hala bala, hlavně že to je rychle hotovo (kdybys viděla moji maminku, jak ta si krásně fénuje vlasy po horizontálních řadách jak v kadeřnictví...)
    jinak jsem se teď vrátila z DM a utratila jsem tam asi milion peněz za dárky a všechny věci, co mi dochází (taky vám dochází všechno najednou?) včetně toho meruňkovýho šamponu (tak uvidíme) a nějakýho bezoplachovýho spreje od alverde a nějakýho makeupu a řasenky od alverde (zbavuju se posledních chemických a nevegan věcí), tak jsem zvědavá, jestli po tom budu vypadat jako joker a jestli ten make up zakryje mou alko červeň. podám report, jak co funguje, to množství produktů mě děsí... možná začnu všechno řešit pikslou kokosáku a dm can suck it. uvidíme
    MOODYCAT
    MOODYCAT --- ---
    CMLKA: Ja chodim spat s mokryma, protoze nemam moral v deset vecer tri ctvrte hodiny fenovat, takze asi tak :).
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    CMLKA: by si sa divila :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam