• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHY2BEpřírodní kosmetika aneb patlimatli, které neubližuje
    LIMONADA
    LIMONADA --- ---
    IDENTITY: jasem doporucovala alverde merunkovy, me prijde dobrej jksampon, tak kondicioner
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    SAIL_OR: Ten meruňkový šampon jsem ti doporučovala já - ale bacha, od Alterry, nikoli od Alverde. Ty alverdí se před několika lety strašně zhoršily, co jsem tak vypozorovala na svých vlasech. Konzistence na prd, mytí taky žádná hitparáda. Od Alverde si do vlasů dávám jen tu kúru, která je shodou okolností taky meruňková :)
    SAIL_OR
    SAIL_OR --- ---
    ZUZKAOU: zrovna dneska jsem ho dopoužívala a taky jsem si ho oblíbila, navíc celá ta řada krásně voní. ale protože mi pořád úplně nevyhladil ten smirgl, co se mi v posledních měsících vytvořil na tvářích a navíc začalo mrznout, tak jsem dneska koupila nějaký pleťový olej na velmi suchou pleť od alterra - pak podám report.

    jo jinak co se těch vlasů týče, tak ten meruňkový šampon, co mi tu někdo radil, a nějaký vlasový sprej od alverde celkem pomáhají, vlasy jsou lesklejší (i když pořád to není ono, ale už jsem se s tím smířila, že bez silikonů to holt asi o moc lepší u barvených vlasů nebude:)
    KACHITA
    KACHITA --- ---
    ahojte, mámnovou týdenní zkušenost s http://www.biooo.cz/hydratacni_a_vyzivny_krem_se_zelenym_jilem_argital-p-4702.html a jsem moc mile překvapená. Mám smíšenou pleť a po tomhle krému (používám ráno/večer) je pleť krásně hydratovaná, nemastí se a celkově se mi zdá, že vypadá líp.. takže kdo by váhal, nechť zkusí :) A miluju vůni..:)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    ZUZKAOU: Všetko z tej rady je výborné. Toto je jediný krém za posledné roky, ktorý som kontinuelne vypoužívala a vyhodila úplne prázdny obal.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ORIKA: holt ti u druhýho dítěte reagujou hormony jinak.

    Jinak teda nemůžu než napsat nadšený ohlas na mandlový krém od veledy, přesušenou pleť s opět se rozjíždějící sebroreou a navíc v týdnu před menstruací mi fakt opravila přes noc. A to to byla impulzivní koupě když jsem se v DM viděla, jak strašně zase vypadám. http://www.weleda.cz/mandlova-pletova-pece/18-mandlovy-pletovy-krem
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    ZUZKAOU: achjo, zatim to nevypada, ze by se ditko chystalo odstavit :(
    me jen hodne udivilo, jak moc to pada, to jsem u prvniho syna nezazila (ale je fakt, ze to jsem kojila jen rok a trictvrte), mam na hlave sotva pulku vlasu a to fakt neprehanim :(
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ORIKA: Padání vlasů při kojení je zapříčiněno hormonálně - mimo jiné prolaktinem, ne nedostatkem minerálů, takže je potřeba počkat až přestaneš kojit a srovná se to. Snižovat prolaktin uměle nechceš, bo by jaksi přestalo téct mléko...
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    ZUZKAOU: priznam se, ze nevim, rano je plny umyvadlo a kdyz si hrabnu rukou do vlasu, tak ji mam taky plnou..padaly mi i driv, ale posledni mesice uz je to fakt extrem a je to viditelny

    Kojim, uz 2,5 roku (ale jen 2x denne)..v tom zrejme bude zakopan pes..cpala jsem se biosilem, ale ucinek moc nepozoruju, vlasy barvim, ale zadny tuzidla apod. nepouzivam, nestahuju je, nefenuju, delka aktualne na ramena
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ORIKA: A padaj (takže je vyčesáváš i s kořínkama) a nebo se lámou (bez kořínků)?

    Pokud nekojíš a nehladovíš (aka dieta či podivný výživový směr), nejsi po přechodu, neužíváš chemoterapii a nemáš naprosto šílenej, dlouhodobej stres či úzkostnou poruchu, tak pokud ti hodně padaj vlasy, tak chce zajít na rozbory krve - zejména hormonální panel, běžné ženské v běžném životní tempu by nic moc padat nemělo. (v případě nezvládaného stresu a úzkostí se hodí mozkoškrab)

    Lámavý vlasy je potřeba něčím vystužit - kreatin/henna/silikony a nebo ostříhat. A chovat se k nim šetrně - takže pořídit si takovej kartáč, co trhá co nejméně, nekulmovat, moc nebarvit, používat gumičky co nelámou vlasy a tak. A případně přidat nějaké minerály typu křemík/vápník/hořčík/zinek.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    Dekuji vam, krasne vily :-)
    RACHEL
    RACHEL --- ---
    ORIKA: mají, na mastný i na objem, ale ani jeden s mými vlasy nic neudělal, teď budu zkoušet ten kofeinovy, tak jsem zvědavá.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    zkus ten kofeinovej.
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    případně na hodně padající vlasy?
    ORIKA
    ORIKA --- ---
    nevíte prosím vás, jestli má alverde šampon na mastící se vlasy?
    WITCHIE
    WITCHIE --- ---
    SAIL_OR: sampony od Logony. Konkretne pouzivam na prvni myti koprivovej a na druhy bambusovej. Kondicioner neporadim, pouzivam od znacky co se v cr neprodava :/
    ISCH
    ISCH --- ---
    ZUZKAOU: Tak nezkousej ani LUSH :D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MOODYCAT: odstín je super. Ale teda ta rtěnka jedna vydrží necelé dvě hodiny a především má takovou tu chuť hnusného, levného jeleního loje. Což jsem zjistila až po koupi, protože jsem ji v zatmění s nadšením nad odstínem zkoušela jen na ruku a nechtělo se mi zkoušet tester na pusu.

    Na druhou stranu, rtům dělá docela dobře.

    Takže za tu cenu - příště rozhodně nebrat.
    THICKLY
    THICKLY --- ---
    Ja se v certifikaci kosmetiky vubec nevyznam, ale minuly tyden tu padlo slovo o palmaci a tak jsem byla zvedava a prekvapilo me ze certifikace palmac vubec neresi. A ze ne vsechny surovny musi byt z udrzitelnych zdroju, jestli to dobre chapu tak treba u Ecocertu jen 50%

    Nobilis Tilia - laboratoře přírodní kosmetiky
    http://www.nobilis.cz/cz/4895-produkty-certifikovana-kosmetika.html
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    TAMARIX: Nejsem chemik ani fundamentalista, stačí mi, když kosmetika, kterou používám vykazuje aspoň z větší části znaky přírodnosti (k mydlici ani žitné mouce už to nedopracuju). Jsem ráda, že tahle věc na vlasy neobsahuje silikony ani parabeny a jinak viz zde:
    BIO - deklarace - Bione Cosmetics - Česká přírodní pleťová a tělová kosmetika
    http://www.bionecosmetics.cz/bio-deklarace
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam