• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMONO_BURUBojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ... ,,Bojová plemena” - výměna zkušeností, zážitky ...
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    ZRK: ten je krasnej!!
    NOITA: hahahaha tohle delam i s 10-ti letym psem :D tra kdyz praskne petarda ona bezi nekam a ja nekam a volam a ona se v puli cesty otoci a leti za mnou :) tahle rada je fakt ucinna :)
    ZRK
    ZRK --- ---
    NOITA: Děkuju, zkusit mu za odměnu dát spíš hračku mě nenapadlo. On totiž jaksi na hračky moc není. Máme dva odlišné balonky a ty ho zrovna extra nezajímaj, ale udělala jsem mu uzel a ten se asi jakštakš chytil. Povel pust doma umí...ale venku jsme ještě nezkoušeli. Tam jsme uzel ještě nebrali. Tam ale zas umí rázný fuj, načež vyplivne cokoli, co zrovna v té tlamě má...:)
    Takže oukej, začneme brát uzel a zkoušet ho za uposlechnutí uplatit jím:)
    Co se cvičáku týče, začneme tedy intenzivněji hledat. Ale já stále žila v domění, že se mezi ostatní pejsky smí až po veškerym očkování:-o
    Jedna slečna mi do pošty psala, že je nějaký speializovaný cvičák pro tato plemena v Modřanech. Není takový i někde jinde v Praze? Modřany máme dost z ruky. Nicméně pakliže nebude, asi nám nezbývá nic jiného...ono totiž kolikrát najít cvičák, kde na tato plemena nekoukají pejskaři blbě není zrovna taky nejlehčí:)
    ANTENA
    ANTENA --- ---
    NOITA: souhlas .)
    S tou pochvalou, ZRK, klidně ze sebe zdělej až magora, prostě radost fakt největší, to pak k tobě taky bude běhat rychleji .)
    ANTENA
    ANTENA --- ---
    ZRK: neboj, to bude v pohodě, to oni jsou takoví tvrdohlavci aj ve stáří, to si ještě užiješ! .)
    NOITA
    NOITA --- ---
    Jo a samozřejmě klasická poučka: nikdy nechoď za psem! V tomhle věku by měl být na tobě ještě dost závislý, takže se po vyslovení povelu rychle rozutíkej pryč od psa. Honička je skvělá hra, ale nesmí to být tak, že ty honíš psa, ale on musí honit tebe. Hodně chval.
    NOITA
    NOITA --- ---
    ZRK: Ale to přeci není o tom, že by měl z tebe prdel. On NEVÍ co po něm chceš. V novém prostředí se naučené chování vždy rozpadne, to je základní behaviorální poučka. Je to mimino, které potřebuje zkoumat prostředí a adaptovat se na nové podněty. Vyvaruj se základní chyby: nikdy neopakuj povel! Jeden povel - jedno chování. Tvoje nas....t nemá žádný efekt. Jediné co psa naučíš, je neposlouchat. 1. Pokud nemáš jistotu, že pes přijde, choď s dlouhou šňůrou. Je to pro jeho bezpečí 2. Je to pouze souboj motivací. Pokud je zajímavější čuchat v trávě než ty, musíš použít nějaký pádný argument, aby pes přišel A, buď bude chodit se strachu - škubneš šňůrou (nedoporučuji) nebo B, použiješ silnější motivaci - být tebou, jdu touto cestou. Pro tato plemena je obecně pamlsek mizerný argument, ale jak píše RAVNOS, aport je mnohem spolehlivější. Konkrétně bych doporučila hodně si hrát s přetahovacími hračkami (začít doma v obyváku, pak venku) a pak po každém přivolání následuje divoká, nadšená hra s přetahovadlem (míček na šňůrce, uzlík).
    S cvičákem začněte hned!
    Když z něj uděláš magora do hraček (bude to snadné), všechno už půjde jako po másle. Hry s přetahovadly ale musí mít svá pravidla.
    1, Intenzivně rozvíjíš drive a tak je třeba aby měl pes dobrou sebekontrolu. Hru s hračkou často přerušuj a chtěj po psovi sedni, lehni...další cviky poslušnosti a po každém následuje další hra jako odměna.
    2, Musíš psa naučit spolehlivě pouštět na povel. Uprostřed hry najednou úplně zmrzni a nabídni psovi za hračku mimořádně lákavý pamlsek (kuřecí maso, párek), pokud nebude z jeho pohledu tento obchod výhodný, nabídni mu druhou hračku stejné hodnoty (nejlíp úplně stejnou) - to je výměnný aport. Jakmile pes spolehlivě pouští jednu hračku, když se na scéně objeví pamlsek nebo druhá hračka, přidej povel "pusť". Ne dřív!
    3, Jakmile se štěndo splete a omylem tě kousne do ruky, hra OKAMŽITĚ končí. Hračka se schovává a pes se ignoruje. Tak se velmi rychle naučí dávat si pozor a pochopí, že ruce do tlamy nepatří.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    ZRK: ne, upravuje si to kazdej cvicak sam, dle sveho uvazeni. Takze tamdojdi a zeptej se, pac na pul roce uz je pozde:)
    ZRK
    ZRK --- ---
    MATHEA: Teda tak nějak myslim, že to pořád ještě platí ne? Že se se psy na cvičák smí až po očkování na vzteklinu - to se očkuje v půl roce...
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    ZRK: proc cekat do pul roka?? narizeni ze cvicaku?
    ZRK
    ZRK --- ---
    RAVNOS: Jako myslíš, že ze mě spíš bude mít pes prdel, než fenka? No já nevim...
    Každopádně nás asi čeká běh na dlouhou trať, tak snad to zvládnem...:)
    Hlavně chci, aby poslouchal a vycházel v pohodě s ostatními psy. Což je samo o sobě u tohohle plemena to nejtěžší:D Ale snad nám cvičák pomůže. Škoda jen, že nemůžem začít už teď a musí se čekat do toho půl roka...
    ZRK
    ZRK --- ---
    RAVNOS: Mno on si spíš pořídil mě:) A já se toho nebála a nebojim. Mívala jsem bulinu. Jen už jsem jaksi zapomněla, jak se chovat ke štěněti. Měli jsme ji 13 let a poslechla na slovo:) To Appua budu muset ještě hooodně dlouho (m)učit, než toho dosáhnem:D
    ZRK
    ZRK --- ---
    MALLOREIGH: To jde těžko...celkem na něj mluvim, jako babičky na miminko v kočárku, ale postupně se s jeho nezájmem holt ton mýho hlasu mění v nas..ný:) Ale pokusím se...
    MALLOREIGH
    MALLOREIGH --- ---
    ZRK: Zásadně na něj mluv jednim tonem, i když tě vytočí atd.. měl by bejt zvyklej na jeden tón pro povel.. každý štěně zlobí :) je kouzelnej!
    ZRK
    ZRK --- ---
    BRUKEV: :) Když já nevim...moje trpělivost není bezedná. A když vím, že to normálně umí a jde mu to, tak tím víc mě štve, když dělá, že neslyší nebo neumí...
    Navíc výchovu štěněte jsem jaksi zapomněla. Potřebujem oba ten cvičák jak sůl:)
    Ale možná po něm chci jen moc? Zas nechci mít nevycválanýho blbce žeano...
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Na tak pěkného pejska zvyšuješ hlas? Styď se:))
    ZRK
    ZRK --- ---
    Tak jsme se právě vrátili z procházky na Divokou Šárku... Ze začátku fajn, ale pak jsem to pokazila trestem za hooodně dlouhý neuposlecchnutí a Appu se šprajcl a neposlouchal už vůbec a nemluvil se mnou:-/
    Asi na to jdu šptatně, ale nebaví mě fakt stokrát nadšeně volat milým hláskem "Appu, ke mě". Zvládnu to tak pětkrát až desetkrát a pak už zvostřuji hlas... Když ví, co to znamená a co po něm chci, tak proč to sakra neudělá...vždyť ho za to čeká pamlsek a spokojenost obou...

    Nějaký to foto:

    http://zerika.rajce.idnes.cz/Divokasarka25.2.2009/#album
    MALLOREIGH
    MALLOREIGH --- ---
    tak já se nebudu lišit jinym dotazem, je třeba toho pacholka na jaře taky na cvičák.. nápady na pze 3?
    ZRK
    ZRK --- ---
    NOITA: jé, děkuju:)
    NOITA
    NOITA --- ---
    ZRK: Na Praze 6 je cvičák Psů pro život. Můžu doporučit. http://www.psiprozivot.cz
    MALLOREIGH
    MALLOREIGH --- ---
    GIO:
    &
    CHOTOUCHOVAK:
    tohle je můj pátej bulík, tak trochu zkušeností mam :))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam