• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOMONO_BURUBojová plemena - výměna zkušeností, zážitky ... ,,Bojová plemena” - výměna zkušeností, zážitky ...
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    TYNA_DOLITA: no tak ale zase .... vada pohybového aparátu je něco jinýho a to bysis měla zjistit netvrdim že je každej stejnej ale tvrdim že většina majitelů všech plemen nedává svím psům tolik pohybu ktrý by vyžadovali
    a já osobně neznám pitbulla ani něco podobnýho co by si nechtělo hrát odrána donoci

    ještě vadu pohyb má moje nikita ..... přskříplá mícha už jednou dočasně ochrnula ... kupodivu sem to ale nebyl já kdo jí to způsobyl je to vrozená vada a spustilo se jí to až potom co sama odsebe asi dvanáct hodin honila cihlu

    takže ztoho vyplívá ti psi pohyb potřebujou takže když si ho ty pořídíš a je už mu kolem 1,5 roku, měla bys sním jít na komplet vyšetření abys věděla

    jo vlastně kecám znám jednu pitbullku která není hyper :))
    TYNA_DOLITA
    TYNA_DOLITA --- ---
    ZWL23: no ono predevsim potreby kazdeho zvirete jsou individualni, i kdyz samozrejme tyhle psi pohyb hodne potrebujou. ale zase bych jakoukoli literaturu nebrala tak uplne presne a doslova...napr. kdyz budes tahat na dvacetikilakovy behy psa kterej treba nema uplne v poradku pohybovej aparat, coz ty ani nemusis vedet, muzes ho tim pekne oddelat. kazdy zvire chce svoje, a urcite ne vsechny problemy s poslusnosti a "zlobeni" jde svest jen na to ze je pes nevybitej. nic neni cernobílý.
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    RAVNOS: jo tak jo viť ale kolikrát si oněkom myslim " sakra jak ty můžeš mít apt když onich nic nevíš " nebo ani tak né ale sám víš že se tu řeší bordel doma hyper aktivita a neposlušnost co že normální dokonce vyžadovaná vlastnos u pitů bej prostě moc

    navíc tihle pesové sou nejlepší žáci není problém je během několika minut naučit cokoliv a to mi nikdo nevymluví :))
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    tohle nemyslim nanikoho konkrétního tak se taky nikdo neuražte ale spousta lidí tady řeší problémy který sou docela od věci .... já když sem si niki pořídil tak sem hned nastudoval literaturu kde se kromě jiného psalo že ten pes potřebuje chodit minimálně dvacet kilometrů deně svižným tempem ještě líp je běžet. stím si myslím je spojeno i následné chování poslušnost a vyklidněnost psa

    ruku nasrdce kdo zvás jim ten pohyb dává? já to dodržoval dokud sme mohli a je to kolikrát pěknej vopruz furt chodit trénovat ale když sem si ji pořídil tak sem otom věděl že je to třeba tak sem to taky dodržoval. a dokud mohla běhat asi tři apůl roku nikdy nezlobyla
    ZWL23
    ZWL23 --- ---
    LOULOU: no tak sis to vymyslela sama řešení je easy .... tvůj pes je prostě nevybitej a nějaká procházka bo házení míčku je proněj nic! kup si popruhy nějakej vozík bo stačí aby tahal pneušku od traktoru zatíženou betonem ...... co já bych dal zato takového psa mít :))

    LOULOU
    LOULOU --- ---
    LIBANEC: JJ, tvrdohlavec v prvni rade, a presne je mu jedno, ze se skrti. Je mu jedno, ze na nej volam, chce jit dopredu a ja akorat zavazim jeho rozletu... Jinak kdyz ma ostnac, tak vi, ze ho to muze bolet, a to je co rict, kdyz normalne neciti nic. Mam dojem, ze mame doma tahaciho psa. Za nej zahaknout sane a jedeeeem.
    Pritel si poridil vysokofrekvencni pistalku do mobilu a pomalu cvicime. Snad to pujde. Normalni/fyzicka vysokofrekvencni pistalka nefunguje nebo jsme koupili smejd. Ale treba na Binu ani to vubec nefunguje, ani nestrihne usima.
    Klikr asi poridime, ale vse postupne.
    LIBANEC
    LIBANEC --- ---
    MARTIN_531: ne, nepodavam ho vubec, kupuju obcas pupalku.
    MARTIN_531
    MARTIN_531 --- ---
    LIBANEC: a ty ho tak podáváš?
    LIBANEC
    LIBANEC --- ---
    MARTIN_531: nejlepsi podavani zinku je pry v homeopaticke podobe.
    MARTIN_531
    MARTIN_531 --- ---
    Sem vyčet v příručce na bulíky :o)), že se jim má dávat zinek, tak sem zakoupil přípravek Fitmin Srst kterej zinek obsahuje, Kolikrát ročně dáváte kůru?
    NOITA
    NOITA --- ---
    LIBANEC: weeeeee :-)
    MARTIN_531: tak to je v pohodě, jen nedocvičený aport.
    KACJU
    KACJU --- ---
    RAVNOS: mas na psa ohlavku nebo ksiry?co je lepsi?
    LIBANEC
    LIBANEC --- ---
    LOULOU: nj, mame tvrdohlavce na ktery standartni postupy neplatej co ? :-) jim proste nevadi cucet pul hodiny do zdi a skrtit se u toho.
    Musim opet vychvalit klikr, kdyz nechci mit s tahanim problemy beru klikr do ruky a pes jde u nohy vzorne a vesele :-)
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    LOULOU: a jak dlouho jste to zkouseli? Ano, trpelivost chce velka spousta veci, co se psu tyce..:)
    LOULOU
    LOULOU --- ---
    MATHEA: Tohle jsme delali a nikam jsme nedosli. Je to ale zkouska trpelivosti. Po kazdym metru nejde stat. Kdyz uz hodne hudruju, tak se uklidni, ale jen na ostnaci. Stahovak ma ted pro legraci. I kozenej stahovak, kterej jsem chtela ted z humannich duvodu opet zavest, ale selhal.
    MARTIN_531
    MARTIN_531 --- ---
    NOITA: kdyz chci vemu mu i misku se žradlem, prostor neni problem, usinam bez bulika a budim se s nim :o) a kosti mu neberu. Treba labrouš bejvalky si přivlastnoval pantofle, polštářky z gauče a boty návštěv a vrčel když mu je někdo chtěl vzít, muj na mě eště nezavrčel pokud nepočítám hry jako přetahovačku. Je v pohodě imho, jenom vůbec nebyl nijak vychovávanej, nebo prostě zkouší co si u mě může dovolit, ted vedle mě sedí a hypnotizuje pánev s fazolema, před měsícem by se do nich normálně pustil. Teď to dělá jen lidem co na něj nezařvou...
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    LOULOU: a co takhle zkusit na jednoradym obojku zapnutym na nestahovani metodu - tahnes? fajn, ja stojim a cekam dokud nepovolis, pak se zase rozejdeme..tahnes znova? Fajn, ja zase stojim. Psiska to vetsinou rychle pochopej...navic se uzes o neco zaprit, pokud ten tah je opravdu tak velikej, nebo si vodak jednou otocit kolem stromu/tyce/sloupku od znacky atd..
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    LOULOU: tak pokud mu to leze do oci, navic podrazdnenejch, ci nemocnejch, to bych se z toho zcvokla taky.
    Jinak se na haltinu ale zvyka postupne pres odmeny - nejdriv nechas jen cuchat, davas dobroty, parkrat denne zopakujes, pak nechavas psa prostrkovat cumec do ohlavky, zase za nejakou lakovou odmenu atd, opakujes stale dokola a tim psovi ohlavku spojujes s necim prijemnym. Pokracujes postupne az k nasazeni halti na chvili, sundani, nasazeni na delsi dobu, pak pripnuti vodtika doma, pak venku atd...
    LOULOU
    LOULOU --- ---
    GIO: chodili krome jineho taky na vycvik obrany, takze s ksirama maji spojeny tahani, ale zkusim taky. Moc me mrzi, ze ma ostnac, ale nic jinyho neciti a nezastavi ho to. Je schopen me v rozbehu schodit na kolena. :-( A to ja se nedam...
    LOULOU
    LOULOU --- ---
    MATHEA: Pomalu to taky nejde, ale mozna to jest prubnu. On je silene hyperaktivni, takovej perak. A z ohlavky sili. Navic bulici nemaji standardni posazeni oci diky klabonosu, ze, takze par se u i spatne kouka. Coz je logicky, ostatni psi s tim nemaji takovy problem a nevadi jim to ve vyhledu, ale bulum jo, a celkem dost. Navic lecime oci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam