• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVERPG - $HADOWRUN : hello Case, this is Wintermute, its time to talk
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: to me taky napadlo, nicmene predstavuju si ten test jako ze se nekde usadis a pak hledas neco na nejakejch skalach, neco prenastavujes a dohledavas, ladis proste. takze vlastne je to tes pouzivani.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    mno ja si rikal jestli treba uspechy v testu nezvysi hodnoceni Jammeru nebo naopak sig+eccm protze jinak je ta dovednost pekne nanicovata a rusicky muzo pracovat samostatne (coz ocividne nejde) vic. str 225 kde se jednoznacne pise ze "pokud jde o praci s komunikacni technologii, jedna se o test logic+EW, pokud pracujete s programy, jde o EW+hodnoceni programu". Takze jde tezko rict ze ten test s tim nijak nesouvisi, hm?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    nebo muzu vynechat deckera a provist encrypt/decrypt sam, jde o jednoduchou akci (kdyz si legworkem zjistim potrebny kody, nebo kdyz mi je sezene hacker) ale to az si vydleam na prislusnej software :)
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    JVMLOK: ten test s tim nijak nesouvisi, protoze se nehazi. Jak jsem psal nize, pokud ECM > SIG+ECCM, ruseni je automaticky. Zadnou dovednost, ani atribut k tomu nepotrebujes
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    JVMLOK: tam je nejakej treshold - asi 2, to je jen jestli to dovedes spravne pouzit/nastavit, podle me... kdyz todle udelas a reknes britvakovi kam to soupnout a jak natocit, tak ten uz si nic hazet nebude .)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    A jeste. Sila signalu je Signal+ECCM, ruseni je hodnoceni ECM (neboli rusicky). Fakt nevim jak s tim souvisi ten test EW+Logic.
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Takze si shrnme EW: Pokud budu chtit jen rusit komunikaci, je to EW+Logic. Nevim k cemu, kdyz stejne rozhoduje JENOM hodnoceni rusicky a signalu. Pokud pouzivam EW pri pronikani do objektu (modelova situace) Tak muzu Sentry nebo Senzory najit (EW+scan) a napichnout jejich signal (EW+Sniffer) a poslat tymovymu deckerovi na dekodovani a upravu signalu, aby nas nehlasil.
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    hle, cubci mesto je teda nakonec ve francii http://www.novinky.cz/clanek/133884-francouze-sokovala-brutalni-bitka-divcich-gangu.html to je ostre docela

    jinak porad nikdo nema Corporate enclaves ci ted mel vyjit i Arsenal? :)
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    ATOMOUSEK: porad se mi to dost nezda s tim filtrem, chapu co to dela, chapu i to, jak to prepsal spajdr... to vsechno ano, ale vychazej z toho, ze dobra sit bude mit IC atd. a na ni bude tezsi uplatnit ten R-filter, podle me budes asi jedinej, kdo si s tim bude hrat... neuspech mi pride fatalnejsi nez prinos uspechu

    co se tyce EW, tam je nejvetsi chaos v pravidlech v tom, ze to tam je napsano dostkrat oboji (s hacking)

    jinak jak rikam, muzem to hrat tak, ze 11-12 proste nezrusis nebo s tim, co pises ty... ale ocividne sorbak jako vzdy zadnou diskuzi nepripousti :D
    navic todle nejak moc nepouzivame a me je to uplne putna
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    CHORCHE: RealityFilter vs. BlackIC
    nejde o to, ze oblbnes IC, ale jde o to, ze mas vyhodu, kterou pekne popsal OVERDRIVE: . Jde o to, ze v tom boji pak vystupujes jako typek s response o jedna vyssi, nez mas, to znamena, ze pokud jsi "petkovej" hacker proti "petkovimu" IC a jsi ve FullWR a mas uspesne zapnuty RealityFilter, mas inic 12, kdezto BIC ma 10. Neboli, muzes se postavit i sestkovemu IC... navic mas reakci taky o jedna vyssi, a tak dale... takze treba nemas takovej damage, jako to sestkove IC, ale muzes se mu postavit a na ten damage si hazet edge...
    Doufam, ze to neni moc zmatene :o) proste, petkovej hacker da kotel sestkovemu IC s minimalnim pouzitim edge... (ted to nevim presne, ale nejak jsem to kdysi pocital a vychazelo to jako celkem slusnej bonus, edge nebyl teoreticky potreba)


    SORBAK: ja chapu, co je tam napsane... spis mi slo o to, jestli by se to nemohlo vyhodnocovat tak, jak jsem psal. byl to namet k premysleni...

    Mam totiz pocit, ze vyrusit signal v nejake male oblasti je daleko trivialnejsi, nez v te oblasti s tim signalem prorazit... samozrejme, pokud nekdo chce vysilat, no tak se proste soupne par metru od te oblasti a vysila si dal... ale nejsem odbornik na tyto technologie...
    To je duvod, proc navrhuju lokalni zmenu pristupu... preci jen, prace s rusickou bude asi taky chtit nejaky um...

    Druha vec je, ze mi prijde, ze Hacking se v nasich hrach vyuziva celkem hojne, ale WF moc ne, z cehoz plyne muj pokus zvetsit uplatneni tohoto skillu.



    CHORCHE: cizi hackeri v komlinku: rekl bych, ze nalezeni tebe jako utocnika je prave vyuziti WF skillu - hledani neviditelneho uzlu v ramci cele site na zaklade podivneho trafiku.
    SORBAK
    SORBAK --- ---
    Jammovani: v pravidlech mate jasne napsano, ze kdyz je SIG+ECCM mensi, nez hodnoceni jammeru, signal proste neprojde, ani kdyby hacker skakal po hlave a odstrkoval se usima.

    ATOMOUSEK: Co nechapes? 6+6=12. 12>10, tzn signal projde.

    Obecne, co se tyka SW a reseni uvnitr siti a databazi, je hacking, nebo computer. Co se tyka wireless signalu, jeho zachycovani, simulovani atd.., je to EW.

    Jeste bych chtel poznamenat, ze v pravidlech je ohledne matrixu dost chyb, nicmene ty jsou vyreseny v Erratech.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    CHORCHE: jasny, taky nerad hravam s novejma masterama, postavama a hracema je to nezvyk a pak to nejde planovat a je to cele na levacku, ja si tedka v sincity rozjel kampan, mam uz pokracovani, muzu uvolnit, hrat min na questy vic na eventy a kontakty... uvidime jak to pude

    jinak docela zajimava skupinka sice lam, ale zabavnejch a docela uspesnejch: http://en.wikipedia.org/wiki/Tiger_Team_%28TV_series%29
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    OVERDRIVE: jop, to sedi - ocenuju, jak ty to dovedes popsat, stejne jako u toho, co sem odkazoval 3prispevky niz
    - ja zas zrovna s tim R-filtrem rikam, ze na slabej system je to temer zbytec, tam to muzes dat, ale na lepsi uz je to treba opposed test 10kostek proti 10 -> zbytecne riziko; +porad se mi vubec nezda, ze by to ta IC nejak zasadne zrusila (max trosku oslabila)

    nebyl bych teda proti runu v tom starym vir-trixu ci Emergency source, par nastrelu pro techno dobrodruzo - stejne jako sem navrhoval astral, nejak sem trosku precpanej tech unosu a kradezi, mno

    skoda, ze sme spolu hrali jen 1x, ja mam tak castecnej styl - vyhodnocovani rizik :) (no pravda, v sin city sem dostatecne nevyhodnotil marwa a ani tebe, kdy Mob mind zmak dost, ale zrovna tamten to ustal a dostal me - asi to budu muset taky prehodnotit, heh)

    a veci k diskuzi sem snad nakop vic, rozhodne si netroufam rict, ze bych tentokrat hlasal PRAVDU a nic jineho nez PRAVDU :D

    mno nic, cas jit na beera a mozna se i zlehka intoxikovat nejakym venkovnim skunkosem...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ja chapu reality filtr jak oneco, co ti z preplacanyho systemu plnyho vymyslu sveho tvurce udela neco na co jsi zvyklej a v cem s emuzes snadno orientovat mimo jine.
    je to asi jako kdyz prijdes k neci masine, kera je nejak podivne naskinovana, tak ze nepoznavas porgoramy, nevis kam driv kliknout... zmacknes crtl alt a fko a ono te to hodi do ciste textove konzloe, kde muzes jet jak jsi zvyklej.
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    este sem teda zlehka prolitaval pravidla - Reality filter - saskuje to s response, ok, rek bych ze pouzivat to je tak 1:1 na vyhodu/nevyhodu a uz vubec netusim, jak by to mohlo (black) IC oblbnout - zkus mi to atome nejak dovysvetlit, pripadne posta - proti dobrejm systemum bych to vubec neriskoval (akorat mi tak muzou chyber programy) a proti smuckam to neni treba

    a pak jeste Alert - koulime to vselijak, ale ted sem si vsim, ze bonus +4 se bere jen v hodech spojenych X firewallu - zminuju to, protoze si myslim, ze to hrajem pri alarmu +4 vsemu, co je proti me/hackerovi (a +4 je docela hodne horky) -> kdyz spustim Alarm a prisvisti si IC ci corpo hacker, tak jim to je dobre asi hl. na defence pri cybercombatu -brani se Response+Firewall, predpokladam, ze to IC jede na stejnem FW jako system, ale sec. hacker muze mit svuj vlastni FW, no asi jak kde/kdy, tudiz ten uz nemusi mit +4 a je to tedy jen na Def...

    pak mam jeste na srdci 1vec - posledni dobou mi skacou do kommlinku cizi hackri jak hriby pod smrk - pri posledni akci za hack to podle me ten lumik nemoh dat - je to trosku slozitejsi, kdyz se pripojujes z nejaky perdele (ja si vybral motel par km od mista cinu), tak si hazi o dost pomaleji (1x min, jo sit je husta), ma postih rovnej memu stealthu, dalsi +tresholdu je za mou naspooflou datatrail nekam do China townu a bez toho je min. treshold neco jako 10+ (v pravidlech az 16, to bych videl podle me spoofle datatrail a kommu... a ten uz, diky bohu a mrtvole menem Dr.Wolf, neni tak marnej) - toz behem necelejch 5min, co ja nekde radil v jeho casinu, nemel sanci (par hodin exploitu nepocitam, tam si me nikdo nevsim) - navic by me tam podle me musel zradit stealth, coz se asi stalo az dost ke konci - samozrejme x-veci vi jen gm, nechci to ted po boji nejak pitvat - spis si to do budoucna ujasnit
    a vlastne jelikoz se mi to nestalo poprve a ja si rad hraju s IC, piloty i agenty tak uz tam na nej cekal muj Jabba s BlackHammerem a 2tafky do rudocha to zpasily :D

    nerikam, ze se nemuzu mejlit, ale tak treba mam pravdu a pomalu to dame do kupy ;)

    mozna bych dal nekdy i prulet tim starym zavirovanym trixem, kdyby mel sorbak ci cubbish chut se v tom nejak stourat - tady rozhodne guru nejsem - ale Semyon je preci pripraven na nejakou final tafku, takze proc ne tu? nekde se tam to zlate prase musi valet a oba sme i trosku combat i mimo matrix
    CHORCHE
    CHORCHE --- ---
    ATOMOUSEK: zpetne se omlouvam za nedoceneni, procet sem to este 2x a neni to jen jako ten tahak - na reality filter se podivam, asi sem to pochopil az ted, kdyz si to zminil s tema IC, co za ulet s tim sledujes... jinak dobrej roman a min. 1 zajimavy a docela citelny pohled
    OVERDRIVE: tohle je taky dost zajimave, ale ja vim o linuxu kulove a i kdyz vsechny terminy sem jiz parkrat slysel, tak celkove bych tu terminologii pouzivat takhle nemoh = asi bych podle tebe tudiz taky nebyl hacker (ale kouzlit taky nikdo neumime, zejo):D

    ATOMOUSEK: tu zrejme nechapu zcela jadro pudla - EW je treba na ovladani tech rusecek atd. (mozna castecne napovi i specializace u ew X hack.)
    -co se tyce tech cisilek, myslim, ze je to ok jak to je - je treba se trosku odporstit od tvych mylnych predstav maximalni Log ci Soft a pripustit si moznost, ze pokud ma neco velky signal (6) a k tomu uber soft eccm (6), tak to proste zrusit vubec nejde, hm?

    pripadne se da jinak brat i to tve reseni, nezni to tak nelogicky, ale opominas asi bonusy za fullVR (+2) ci edge (+/-3....)
    v tu chvili tebou zminovany a muj prumerny hacker s Log 4/5 a skillem 4 na to ma a kdyz si bude myslet, ze ne, tak se hecne a placne do toho hodu Edge, vsak to je jeho job a kdyz se to musi povest, tak musi, v hrobe sou ti Edge na prd

    ad. draty - to je takovej paradox, wireless je min bezpecnej, ale bez nej s draty by si hacker moc neskrt; tudiz je treba tady byt opatrny, jinak se tam hacker muze dloubat v nose a starat se max o sit tymu, na druhou stranu se tim da nastolit run, kde neni treba hacker a bude to proste jen vetsi masakr (jojo ty kamery tam budou furt, vemte si radsi poradny ponozky na skeble;)
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    OVERDRIVE: co se zapomenuti na draty tyce, bylo to mysleno s nadsazkou...
    co se "neodposlouchavatelne" technologie tyce, myslim, ze je to uz celkem vyreseno v ramci stavajici technologie... co se tyce nejblizsi budoucnosti, dovolil bych si takovou predpoved na zaklade selskeho rozumu:

    jakakoli bojova technologie se vyvijela v cyklech. zacneme v nepresne definovanem stavu, kdy existuje nejaka zbran a nejaka zbroj. v takove chvili se vyviji zbroj a to do te miry, kdy, kdo ma hi-tech zbroj, je prakticky nezranitelny. Pak se objevi nova zbran, ktera zbroj prorazi a ta, diky sve neunosne cene, je zahozena a bojuje se naprosto beze zbroje... od te chvile se vyviji zbroj, a tak dale... takhle nejak to zatim fungovalo.

    Ja mam pocit, ze jsme ted v situaci, ze ochrana je prakticky neporazitelna a mozna jeste bude dal dochazet ke zlepsovani. kazdopadne, da se predpokladat, ze se najednou objevi technologie, ktera proste veskere dnesni nabusene sifrovani rozkoduje jako nic, obdobne jako musketyri kosili rytire. A tak se zacne na obranu srat. A to je obdobi, ve kterem se v SR pohybujeme... rekl bych :o)

    Nerikam, ze to tak musi byt, ale myslim, ze to odpovida sr pravidlum - to desifrovani je jen pruda, nic vic...
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    Na druhou stranu, pokud by nekde byla rusicka a nekdo ji chtel prorazit, asi by to bylo daleko jednodussi... i kdyz, ono asi se staci asi staci premistit a je to ok... no nevim, necham na dalsi rozprave :o)
    ATOMOUSEK
    ATOMOUSEK --- ---
    OVERDRIVE: je to tak, jak jsem psal... decrypt, encrypt, scan, sniffer.

    co se jammovani tyce, moc to nechapu: signal 6 + eccm 6 ma "odolnost" 12, ale nejlepsi jammer ma "silu"10.
    Navic, pise se tam, ze pokud nekdo pouziva komunikacni technologii, ma si udelat logic + EW test...

    Pokud to nekdo najdete, tak to sem hodte... ja si to predstavuju tak, ze by "utocnik" mel udelat EW+L test a treshold pripocist k ratingu sveho jamovaciho pristroje...
    Vychazim z toho, ze aby nejlepsi technologie porazila nejlepsi technologii, chybi ji 3 body uspechu, tzn., pokud bereme 4 kostky jako jisty uspech, tak typek s logikou 6 a schopnosti 6 to proste da. Pokud pouzijeme statistiku, tak typek musi mit logiku 5 a schopnost 4, aby mel realnou sanci to dat.

    To mi prijde fer... a myslim si, ze by se to tak mohlo hrat...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    HIPPO42: ATOMOUSEK: pokud je to tak potreba, najdu a proctu a dam vedet.
    warfare podle dvojek byla spise hw shopnost a vnimal jsem to tak i ve ctyrkach, ale mozna se pletu. v jeblizssi dobe konecne potreti prectu cela pravidla a hned jak bude, tak znova magic sourcebook. jdu platit domenu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam