• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Ale ani nevim, kolik v cechach stoji, byl sem na nej pozvanej... Netusite nekdo?
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    PSILO: Duval dobrej, ale desna sila...
    PSILO
    PSILO --- ---
    Samotni Belgicani povazuji Stellu za desnou sr*cku. Mam to z prvni ruky, 3 roky jsem s nimi delal v jednom podniku. Me nejvic chutnal Grimbergen Triple, Leffe Bruin, Duval a famozni Kwak.
    ANTTOSH
    ANTTOSH --- ---
    Oka, diky vsem :)
    XETH
    XETH --- ---
    ANTTOSH: koukni krabet níž, už sem to tu řešil. a píše se to InBev :)
    LBART
    LBART --- ---
    ANTTOSH: majoritní akc. Staropramene je Interbrew, Belgie (nyní InBew). Ten má jako vlajkovou loď právě Stellu, Beck's ..
    Mimochodem to je asi největší pivovarnická společnost na světě.
    ANTTOSH
    ANTTOSH --- ---
    Hoj vsem, mel bych otazku, co ma spolecnyho Starac a Stella Artois? Spolecnyho majitele? bo?
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    starej, ale vytecnej :))))
    NAKEA
    NAKEA --- ---
    nevim jestli to znate ale zrovna vcera ke mne dorazil vtip kterej sem padne jak zatka na lahvace :))
    sejdou se tri chlapy,kamaradi v hospode:Prazak,Brnak a Plzenak
    sednou si k jednomu stolu a prijde obsluha
    Prazak si objedna Staropramen,Brnak Starobrno a Plzenak si objedna kolu.
    kdyz jim to donesou divej se ti dva proc si Plzenak dal kolu??
    a on odpovi: kdyz vy nepijete pivo,tak ja taky ne :))))
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    Náhodou ono "japonské" pivo asahi ze staráče je naprosto vynikající. Kamarádův otec to od nich občas dostává jako úplatek, takže jsme to párkrát chlastali a je naprosto vynikající.
    XETH
    XETH --- ---
    Plzeň samozřejmě rulezzz. Jinak Stella se opravdu vaří ve Staropramenu, ostatně Inbev, pod který Stella spadá, od roku 2004 vlastní Staropramen. Mám ho celkem rád, ikdyž sem pil lepší. Hoegaardenu se v ČR tolik neprodá a asi ani jinde ve světě, takže se zde nevyrábí. Do čr se dováží dvě varianty, a to white a forbidden fruit. Tyhle oba mi celkem chutnají, ale mam doma karton Hoegaardenu Grand Cru, který se zde ofiko neprodává, ale je to škoda, páč to je pravá pochoutka.
    NIZBORSKY
    NIZBORSKY --- ---
    Jsem taky pro Plzen. Nejlepsi je tocena z tanku, to je potom poezie...
    NAKEA
    NAKEA --- ---
    preferuju Pilsen
    ikdyz je v posledni dobe cim dal min malo kde dobra tocena
    lahev je lavev :)) mnam mnam
    Stelu nechapu,mne prijde slany to pivo
    si nemuzu pomoct
    jinak z venku kdyz tak Heineken
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    a vubec co dela caj v tomhle klubu? ;)
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    ZELENYCAJ: Hele, ja ani neuznavam zahranicni pi va zadny krome bavorskejch, mozna rakusaci se to ted jeste naucili varit trochu, v kazdym pripade, nesnasim propagaci tech prevazne holandskejch patoku u nas, v zemi s takovou pivni historii
    AXUOH
    AXUOH --- ---
    ZELENYCAJ: jojo vari, mela by byt ze smichova (v braniku se mimojine vari "japonske" pivo asaahi nebo jak se to pise)..teda je to jako s tim gambrihnusem z popovic, v belgii se porad vari taky
    jinak kdyz s tim zacli, tak se to dalo poznat tak, ze ta z belgie byla k sehnani ve tretinkovejch lahvich, pricemz ta smichovska verze byla v pullitrovejch..jestli se k nam porad vozej ty tretinkovy, nevim, po stelle nekoukam
    ZELENYCAJ
    ZELENYCAJ --- ---
    AXUOH: stella se vari u nas? To mi ho teda vyndej. Ja to pivo vubec nemuzu, dam si tu jednu malou tretinku a celej dalsi den me boli hlava (aniz bych pil cokoliv jinyho). Takhle sem to zkusil dvakrat a potreti sem to uz nikdy nevyzkousel.
    GODY
    GODY --- ---
    HERRICH: mel jsem na mysli extrakt, a pak nejak chut toho piva ;) proste mi nejak nejede, ale mas pravdu, ze mozna nebylo na miste pouzit slovo ekl
    HERRICH
    HERRICH --- ---
    aha, takze jdeme vysvetlovat chmel:

    zadny hnusny granule to nejsou, jde jen o lisovanou formu chmelovych palic a to se dela kvuli uspore mista, driv se chmel sypal do tzv žoků a to vychazelo cca jeden zok na jednu varku piva o cca 400hl, ten zok mel na dylku snad 150cm a podle toho byl i baculatej (ja uz tohle nepamatuju, tak to muze bejt znacne zkresleny) dneska se to lisuje do granuli, ktery jsou v takovejch alu pytlich cca 50x50cm a mam dojem, ze to vyjde na stejno

    ale to neni vsechno, ve finale (to byl pouze recnicky obrat) se pouziva chmelovy extrakt, coz je takova hmota konzistence hustsiho medu a bavu to ma zelenocernou, a jde o velice silny extrakt dulezitych sloucenin z chmele (horke kyseliny atd.) u extraktu je vyhoda v tom, ze v mladine pak neplavou zbytecny casti z chmele ale jen srazenina po reakci horkych kyselin a trislovin atp.

    rada pivovaru dnes vyuziva obou produktu v kombinace + jsem v nekterych institucich s "klasickou technologii" videl, ze se pridava jeste do tanku (ikdyz duvod mi zustal utajen/nepoznan) v malokterem zavode pak pouzivaji zlomkove mnozstvi palic chmele, jen z toho duvodu, ze pak mohou uvezt v reklamnich prostredcih ze je to vareno z "praveho chmele" o tom co je pravy cmel a neni vsak muzeme polemizovat

    v kazdym pripadku ani ektrakt ani granule NEJSOU ZADNEJ EKL, a kdo vo tom hovno vi, at drzi hubu ;) tady by se mel dozvedet a pak muze polemizovat
    GODY
    GODY --- ---
    HERRICH: jojo voda, to je hodne znat. Od te doby, co musel krusovicky pivovar zavrit svoji studnu a bere vodu z radu, je to uplne o necem jinem. Teda spis bylo, ted kdyz varej z tech hnusnejch granuly co dovezou z nemecka uz je to ekl tuplem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam