• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!

    PIVO: Kudy teče, tudy léčí...


    Pokud chcete sdělit, že je někde dobré/špatné pivo, uveďte i důvod, který vás k takovému závěru vede. Nahlédněte na rozcestník na nástěnce tohoto klubu, inspirujte se při hledání pivka dobrého, dodejte tipy vlastní...


    Kluby sžízněné:
    Nejen pivem živ je pivomilec, dopřejte si:
    [ nakládaný hermelín, utopenci a jiné hospodské bašty k pivu!! ]
    Pivo na čerstvém vzduchu chutná nejlíp: [ PIVO NA ČISTÉM VZDUCHU - pivní zahrádky, pivní festivaly, nekuřácké hospody ]

    rozbalit záhlaví
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    ABRAHAM:
    No tak huba se mi potom nekrivila, ale asi jsem fakt zvyklej na neco jineho.
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    UMBERTO: Muze byt, ale ne tak, ze se ti po jednom napiti totalne zkrivi huba :]
    UMBERTO
    UMBERTO --- ---
    Slyšel jsem, že pšeničný pivo má být nakyslé. Mám to od jednoho týpka, kterej to má od pana Matušky z Broum...
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: Záměrně kyselý pivo jsem pil jen nějakej cuveé lambic a šmakoval, ovšem nevědět, že to kyselý fakt má bejt, tak jsem to asi preventivně vylil jako zkažený :-)
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: dokvasovanim v lahvi a nebo, jak se ted docitam, pridanim laktobacilu :)

    Vice na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Berliner_Weisse

    Kazdopadne hoch Nemci to snad ani nepijou. Primo v tom ksefte mi celkem prijemny dedula (nemajici rad Polaky a dle vseho tam radi i nas) sdelil, ze klasicky Berliner Weisse neni dobry a nabizel mi rovnou ochuceny (malina a jina zverstva). Kdyz jsem sahl po tom cistem, doporucil mi nalit tam panaka nejakeho sirupu, ze je to tak lepsi a samotne se to moc nepije.

    Pokud chcete zkusit Berliner Weisse, mohl bych doporucit psenici ze slovenskeho Kalteneckera. Vypit to mi delalo dost velke problemy, i kdyz ostatni piva maji vyborna (kdyz pominu jejich chilli-ulet). Akorat se domnivam, ze ta kyselost nebyla v tomto pivu chtena a jednalo se spis o spatnou varku :)
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: Teď se mi to nechce gůglit, to je nějaká hóchtradice se spontánním kvašením, ne?
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    Jo a kdyby nekdo jel pres Berlin, urcite se zastavte tady: http://beeradvocate.com/beer/profile/18476

    Maji tam neskutecny vyber piv z celeho sveta: Evropa, Afrika, USA, Asie.. A ceny hodne prijemny.

    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: Berliner Weisse ma byt kysely, a ne jen lehce. Zrovna predevcirem jsem z berlina jeden privezl :)
    Klasicky weissbier kysely byt nema.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    Nedavno sme byli v polsku na koncerte..bohuzel si nepamatuju znacku piva..jen tmavy sklo, modry etikety lahvi..ale pit se to docela dalo..urcite ne horsi nez nase masovky (navic 6% takze docela davalo:)
    KACIR
    KACIR --- ---
    RAGNAROK: Kyselý má být akorát lambic, weizny můžou bejt lehce nakyslý jen tak osvěžujícím způsobem, nevím jak to správně popsat. Všechno je ale relativní, je totiž otázka, na co jsi zvyklej...
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    U bulovky je hospoda kde jsem ochutnal Weissbier 13° a 17°, musim rict ze mi moc nechutnalo spise vubec. Obe byly kysely s trochou mlecne prichuti. Pak jsem si dal jeste 12° plzenskehio typu v te same hospe to uz se pit dalo ale porad nic moc. Tak se ptam je Weissbier normalne kysely?
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    jinak zalezi na lidech. mam kamose z Warszawy co vychvaloval nejaky pivovar na severu Polska-varej i nefiltrovany a weissbier atd. ale problem je s distribuci-takze vzdycky kdyz jede k mori tak se tam stavi a nacpe auto basama. zkusim zjistit co je to za pivovar..
    KRYSTOFF
    KRYSTOFF --- ---
    HAYES: to je asi jako bys jim privez od nas na ochutnavku Gambrinus a Krusovice

    tady ve vidni ty piva prodavaj u turku, takze je obcas kupuju kdyz mi v nedeli dojde pivo. nejsou uplne spatny, hlavne proto ze jsou silnejsi (okolo 5%) a ten Okocim se myslim dela jeste silnejsi, ale jsou to zkratka uplne spotrebni nezajimavy piva, to si klidne muzu koupit tureckej Efes a zizen zazenu stejne
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    btw v bile maj pivo kristián od eggenberga, zkoušel jste někdo? měla by to bejt cca 8°
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    HAYES: lecha sem viděl lahvovýho ve světě piva, jinak polský piva který sem koštoval byly recesní kousky z lidlu nebo odkud a celkem bych souhlasil, moc jim to nejde, ale to je jako dělat si úsudek na základě požití piva Pivo, Lahváč, nebo Blanický rytíř :)
    HAYES
    HAYES --- ---
    prohlasil jsem v jedny polsky firme (ktera pro nas neco dela), ze polaci neumi varit pivo :-) nikdy jsem zadny polsky pivo nepil, ale vsichni 4 polaci, co byli okolo me se hrozne urazili... o tyden podeji mi dovezli 4 vzorky, abych jako zmenil nazor. Nevim, jestli vybirali to nejlepsi co maj, ale spis bych rekl, ze to bude nejaka masovka... Protoze je to celkem bida :-) Vsechno jsou tradicni pils lezaky... Tady je poradi, jak bych je ohodnotil, znate nekdo? Nejhorsi Tyskie...
    4) Tyskie
    3) Zywiec
    2) Lech
    1) Okocim
    KACIR
    KACIR --- ---
    X_RATED_IDIOT: Taxis 14? To zní zajímavě. Česká bejvala dost nudná putyka, svýho času jsem tam občas chodil...
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    řikal mi teď kolega, že prej českou hospodu v orebitský 3 má novej majitel cca 5 tejdnů, má tam snad staropramen a mimo to ještě kácov a pardubickej taxis 14, byl ste tam už někdo?
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    hm já mám jednoho záviše z poličky a pár poutníků, prej je na národce nějaká pivní speciálka, víte někdo něco?
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    včera jsem absolvoval vepřový hody v kostelci, pokud máte někdo čas, doporučuju, jitrnička byla zvlášť vypečená. Z piva jsem měl radhošť - ten mi vydržel pak celej večír, lipník - taky slušnej ale trochu sladší, černýho koníčka - jen jsem ochutnal, šlo to. A na zokenčení dva lipany v kulovym blesku - asi nejlepší pivo ten den
    LENGYANG
    LENGYANG --- ---
    KINGFISHER: ja měla švestkový a překvapivě dobrý je tedy trochu sladci takkže víc jak jedno člověk nevipije ale příjemná varianta, která osvěží
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam