• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KACIRKUDY TEČE, TUDY LÉČÍ - pivo odborně i neodborně, ale víceméně zmlsaně!
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    X_RATED_IDIOT: Inzerat zní špatně. Správně to mělo být: "Daruji * za odvoz jednoho soudku Gambrinusu" :-)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    vyměnim darovanej 5-ti litrovej soudek desítky gambrinusu za... nojo asi nic, tady to zní blbě i jako vtip, aspoň, že mám dvě basy rychtáře, svátky sou za dveřma :)
    MXL
    MXL --- ---
    ...po nejake dobe jsem zavital do koutske restaurace U slovanske lipy na Zizkove...Pivo opravdu excelentni, jak desitku nepiju, tak nefiltrovana sumavska lahudka do me padala bez vyhrad...hospoda narvana, mam radost, kdyz lidi poznaj dobry pivo...
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    hospoda s rychtarem na letne - hospa prumerna, pivo ok
    http://vysmatyzabak.cz/?page_id=16
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    jinak žatec 12 nejni uplně marnej, ale tomu rychtářovi je teda dost podobnej
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    SAMMAEL: jojo do tupláku, ale mě osobně to teda moc nejelo (těch 5 tupláků sem dal jen ze slušnosti k hostiteli :))
    MILHAUZ
    MILHAUZ --- ---
    dnes jsem v jame koupil do pet flasky certovsky special a nelituju. tmave ruzova, skoro cervena barva, nasladla, ale vyvazena, horka chut a presto, ze je to silne pivo, tak je velmi pitelne. skoro az nebezpecne.
    SAMMAEL
    SAMMAEL --- ---
    Koupil jsem si v deBille Paulaner Oktoberfest Bier. Dobré pivko, ale čekal jsem trošku víc. Nějakou zajímavou, překvapivu chuť, ale bylo to "jen" dobré pivo. Dokonce bych řekl že jen taková vodička (nemyšleno zle) s 10,5°, ale sakra zrádná vodička s 6%. Jestli se tohle točilo do tupláků, tak potěš.
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    dneska sem ve svý oblíbený speciálce koupil žatec 12 export, dám ho chladit a uvidim, třeba to bude zajmavá alternativa k rychtářovi
    KACIR
    KACIR --- ---
    X_RATED_IDIOT: Před víc jak rokem jsem ochutnal, dobré, ale nijak extra závratně, ale připusťme, že to bylo v nejtvrdší konkurenci. Jo a Chýně ještě ani jednou nezarmoutila... :-)
    X_RATED_IDIOT
    X_RATED_IDIOT --- ---
    v chýni maj červený vídeňský ležák, zkoušel jste někdo? já si teď dávám mlynářskou 12, výtečná jako dycky
    KACIR
    KACIR --- ---
    Narazil jsem na článek o Pivkupectví, četbu i nákup můžu s klidem doporučit:
    Novinky pro pivní národ: pražské Pivkupectví chce Čechům rozšířit obzor | Ekonom.iHNed.cz -
    http://ekonom.ihned.cz/c1-47160500-novinky-pro-pivni-narod-prazske-pivkupectvi-chce-cechum-rozsirit-obzor
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    Ono je to predne pro Brnaky, kterych tu moc neni, ale i tak to sem vlepim. V Bystrci se otevrela pivni prodejna, kde maji jak ceska piva, tak i spoustu zahranicnich - hlavne Belgie, ale taky hodne jinych zemi. Nasel jsem tam i par vzorku co jsem si privezl z prodejny v Berline, o ktere jsem psal nize :)

    Urcite bych tam ale uvital vic tech domacich. Jinak ceny celkem vysoky. Ani ne tak u tech zahranicnich, ale spise domacich. Davat treba za dvanactku Krakonose 18 korun se mi moc nechce. Kor kdyz se v Brne da sehnat za 11 korun.

    http://www.pivoabeer.cz/
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    Pokud na to nekdo z vas jeste nenarazil.

    Pivovarská lavina
    Pivovarská lavina - Články - Pivní Obzor
    http://www.pivniobzor.cz/clanky/2010-12-01-pivovarska-lavina/
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    ABRAHAM:
    No tak huba se mi potom nekrivila, ale asi jsem fakt zvyklej na neco jineho.
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    UMBERTO: Muze byt, ale ne tak, ze se ti po jednom napiti totalne zkrivi huba :]
    UMBERTO
    UMBERTO --- ---
    Slyšel jsem, že pšeničný pivo má být nakyslé. Mám to od jednoho týpka, kterej to má od pana Matušky z Broum...
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: Záměrně kyselý pivo jsem pil jen nějakej cuveé lambic a šmakoval, ovšem nevědět, že to kyselý fakt má bejt, tak jsem to asi preventivně vylil jako zkažený :-)
    ABRAHAM
    ABRAHAM --- ---
    KACIR: dokvasovanim v lahvi a nebo, jak se ted docitam, pridanim laktobacilu :)

    Vice na wiki: http://en.wikipedia.org/wiki/Berliner_Weisse

    Kazdopadne hoch Nemci to snad ani nepijou. Primo v tom ksefte mi celkem prijemny dedula (nemajici rad Polaky a dle vseho tam radi i nas) sdelil, ze klasicky Berliner Weisse neni dobry a nabizel mi rovnou ochuceny (malina a jina zverstva). Kdyz jsem sahl po tom cistem, doporucil mi nalit tam panaka nejakeho sirupu, ze je to tak lepsi a samotne se to moc nepije.

    Pokud chcete zkusit Berliner Weisse, mohl bych doporucit psenici ze slovenskeho Kalteneckera. Vypit to mi delalo dost velke problemy, i kdyz ostatni piva maji vyborna (kdyz pominu jejich chilli-ulet). Akorat se domnivam, ze ta kyselost nebyla v tomto pivu chtena a jednalo se spis o spatnou varku :)
    KACIR
    KACIR --- ---
    ABRAHAM: Teď se mi to nechce gůglit, to je nějaká hóchtradice se spontánním kvašením, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam