• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WHITESCORPIOThe Dune - Kultovní dílo Franka Herberta a vše okolo - see HOME!
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    Zrovna dnes ráno jsem jednoho viděl na Andělu v Praze :-)
    MISON
    MISON --- ---
    Tak sem vam byl v 6ti knihkupectvich a vsude maj plnej regal vsemoznejch dun, ale Spasitele nikoliv ;) zrovna ten dil, kterej shanim !!
    WIPER
    WIPER --- ---
    Uz jste si vsimli v knihkupectvi je nova kniha od F.H. Hellstromuv ul? Vrele doporucuji koupit.
    PHOBOS99
    PHOBOS99 --- ---
    KAERO: tak dali by v tom nehral tak jako tak. a duna imho nema se surrealismem nic spolecnyho.
    guildovni lod se mi zdala moc povedena v ty nekolika dilny serii... jak jsen se jmenovala... jo, Duna:)
    KAERO
    KAERO --- ---
    PHOBOS99: no ale Dali by mohl byt zajimavy prinos, a Giraud! ... a takova lod guildaru od Fosse by byla dokonala, presne podle meho gusta.
    PHOBOS99
    PHOBOS99 --- ---
    ALISTAIR: ty obrazy, ktery giger k tomu vyrobil se mi zrovna nelibily....
    http://www.meridian.net.au/Art/Artists/HRGiger/Gallery/Images/giger-dune-ii-medium.jpg (jeho predstava planety harkonenu... uz nevim jak se jmenovala:) )

    http://www.duneinfo.com/unseen/giger.asp
    ALISTAIR
    ALISTAIR --- ---
    Koukám, že úplně nejlepší verze Duny je ta, kterou nakonec nenatočili:

    In 1971 the production company Apjac International (APJ) (headed by Arthur P. Jacobs) optioned the rights to film Dune. (...) In 1975, Jodorowsky tried to film the story as a ten hour feature, in collaboration with Orson Welles, Dan O'Bannon, Salvador Dalí, Gloria Swanson, Hervé Villechaize and others (nicknamed by him as "his seven samurais"). The music would have been done by Pink Floyd. Jodorowsky set up a pre-production unit in Paris that consisted of Chris Foss, a British artist who designed covers for science fiction periodicals, Jean Giraud (Moebius), a French illustrator who created and also wrote and drew for Metal Hurlant magazine, and H. R. Giger.

    Orson Welles, Salvador Dalí, Pink Floyd, Moebius a Giger - to by byla panečku lahůdka :)

    A tohle je dobrá evoluce:

    The rights for filming were yet again sold, this time to Dino de Laurentiis. Although embittered, Jodorowsky states that the Dune project changed his life. Dan O'Bannon entered a psychiatric hospital after the failure of the production and worked on 13 scripts afterwards; his 13th script was Alien.
    KAERO
    KAERO --- ---
    TERMOT: elektronicky jich bude dost, podivej se na nastenku auditka Elektronické knihy [eKnihy].
    MISON
    MISON --- ---
    nevim proc by mel bejt zrovna Berg zarukou nejaky kvality noveho filmu Duna? Natocil pomalu jen 2 filmy z nichz byl celkem ok prumernej Friday Night Lights. Nebo se pletu? Jinak souhlas, ze vnitrni dialogy sou bomba a musej bejt i ve filmu. Proste Lynchova duna by mohla bejt naprosto dokonala, kdyby ji natocil o nekolik let pozdejc, mel mnohem vic penez a lepsi efekty a mohlo by to mi 3 a pul hodiny ! :D skoda =(
    TERMOT
    TERMOT --- ---
    GOBERS: díky :)
    GOBERS
    GOBERS --- ---
    TERMOT: Já teď koupil Dunu za 1 SFr. (16 Kč) v jednom bernském antikvariátu, kde mají stálou akci na anglické paperbacky za frank. Kdyby se něco vyskytlo, tak na Tebe vzpomenu.
    TERMOT
    TERMOT --- ---
    Mám na vás prosbičku, sháním libovolné knížky od F.Herberta v angličtině, nejlépe, co u nás nevyšlo. Nemáte to někdo na zapůjčení nebo elektornicky. Díky moc :)
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    SAJMONDEE: Ses zeptal :-)
    Měls říct: teoretizujte, ale nespoilujte :-)))))))))
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    TYRAEL: tos mi neměl říkat, zrovna to čtu.
    TYRAEL
    TYRAEL --- ---
    SAJMONDEE: Byli. V Lovcích Duny byl Starý Tleilaxanský pán Waff naklonován osmkrát naráz, aby se zajistilo, že aspoň jedné kopii se vrátí vzpomínky.
    SAJMONDEE
    SAJMONDEE --- ---
    napadlo vás někdy proč nikdy nebyli stvořeni dva stejní gholové zíroveň, třebas dav Duncanové Idahové, jak by asi fungovali?
    JESSIEATREIDES
    JESSIEATREIDES --- ---
    ALISTAIR: což je totéž, co tvrdím já.


    ITCHY: VICKE dal důkaz:

    Jessica promluvila a tu příležitost zmařila. »Kromě toho, Wellingtone, vévoda jsou vlastně dva muži. Jednoho z nich horoucně miluji. Je okouzlující, vtipný, ohleduplný... něžný - je vším, co si žena jen může přát. Ale ten druhý je... chladný, necitelný, sobecký - tak drsný a krutý jako zimní vítr. Je to muž, kterého z něj vytvaroval otec.« Zkřivila tvář. »Proč jen starý vévoda nezemřel, když se můj vévoda narodil!«
    FACEDANCER
    FACEDANCER --- ---
    a ja myslel ze jess vic narazela na problem s teatralnim chovanim atreidu a smrti Pauluse v arene

    ne ze bych s vami nesouhlasil

    tobudu az budete mit spunty v srdcich
    VICKE
    VICKE --- ---
    ITCHY: Nebo můžeme stejně dobře usoudit na to, že přinejmenším v Herbertově době se věřilo, že děti jsou do jisté míry obrazem lidí, kteří je vychovávali. Finis disputandum?
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    ITCHY: když někdo vytvoří příliš formálního a a příliš obětavého člověka, tak tě ten někdo z pohledu osoby, která tím trpí, bude vcelku srát...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam