• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LENDULIK: tak u tehotny to 4x do roka zas tak uplne bezduvodny neni, ne? a u netehotnych to imho nevadi nijak, naopak se ultrazvuk pouziva i ne diagnosticky, ale lecebne v rehabilitaci jako fyzikalni terapie (sonoterapie)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    PTACOPYSK: ale chodit na nej bezduvodne 4x do roka asi taky neni uplne nezbytny ne?


    GHIVERAN: uprime me desi moje kamaradky, ktery v tehotenstvi jdou 20x na ultrazvuk aby mely hezke snimecky miminka a pak jeste na 3D aby ho videly .....
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    je fakt, že hypertermie obecně je teratogenní ... ono na tom asi něco bude, ale myslím, že to nebude s tím ultrazvukem ať tak žhavý ...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    GHIVERAN: to by bylo skvele, me by to moc zajimalo! Diky
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    CORNELA: hej musim si rypnout, ze je usg naprosto neinvazivni metoda neni tak uplne pravda. Rozvibrovani ruznych molekul vlnama ultrazvuku zvysuje tepelnou energii vysetrovane tkane, zrovna u nas na uni na to tusim pred dvouma rokama dostali nejakej grant a bezi masivni vyzkum. Rozhodne netvrdim, ze je sono spatny a navic u toho prsu to asi ani zadny negativni vliv mit nemuze, ale resi se to predevsim u usg vysetreni embryi a plodu kde dochazi k pomerne rychlemu rustu tkani a to teplo(hlavne z castych opakovanych usg vysetreni) muze nejak interferovat s normalnim vyvojem ditete. AFAIK taky hodne zalezi na frekvenci toho usg...az potkam jednoho profaka co na tom dela taxe zas updatenu, uz jsem s nim dlouho nemluvil...
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    CORNELA: ne je to se stehem
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    CORNELA: ja mám v knize Rob: Gynekologie napsáno: více než 98%
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    CORNELA: ale oni to nedelaji jehlou, ale skalpelem...
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    CORNELA: jinak souhlas, biopsie prsu imho riziko nezvysi a sono neni zadny zareni a nema zady vedlejsi ucinky a muze se delat xkrat bez jakyhokoli rizika
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    CORNELA: HPV je prakticky u vsech ca, ne?
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    jeste jsem na webu nasla tuto metodu: http://www.neomatrix.com/
    nevite kde se toto u nas provadi?
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    HARIBOKACHNA: no muzes, ale sono je taky zareni... a ma smysl na nej chodit jen, kdyz je problem.

    Ja jsem napriklad resila zvetsene zlazy v prsou ale upravilo se to castejsima pauzama v brani prasku. Preventivne nejlepsi je opravdu to samovysetreni...
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    a nevite tedy jestli ta biospie zvysuje riziko? diky
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    jinak se podelim o svou zkusenost...

    svou gynekolozku jsem pozadala, vzhledem ke sve rodine dispozici, o kontroly jednou za pul roku - mluvim o citologickém vyšetření. A po roce mi zjistila, ze mam nejake ty viry HPV, coz muze predikovat zmenu stavu na cipku.

    Poslala me na onkologickou prevenci, kde byl neskutecne hodny pan doktor, ktery me poucil, vsechno vysvetlil, odebral nejake stery pro laborku.

    pak mi rekl ze ano HVP vir tam je ale nic to neznamena... nicmene kontroly po pul roce na gynde a hlidat....
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    to je jasny, spis...jestli nemusim chodit na nejake preventivni sono prohlidky?
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    HARIBOKACHNA: no co se prsou tyce, tak samozrejme samovysetreni prsou a na pravidelne prohlidky jednou za pul roku na gyndu. Muzes pozadat sveho gynekologa o vysetreni prsou jeho, pro jistotu.
    Ale samovysetreni prsou je zaklad! to plati pro kazdou zenu prece.....
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    jasne to chapu, ted mi jde o to co se deje v tele po? neměla bych chodit na nějaké preventivní prohlídky?
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    HARIBOKACHNA: zajimava otazka... ale nepodstoupit ji by taky znamenalo ze taky zadna budoucnost byt nemusi....
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    ahoj, může biopsie prsu zvýšit riziko nádoru v budoucnosti (tím, že se zasáhlo to tkáně?)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    hele ja nevim, ale moje mati me jako dite strasne nutila do jidla a ja jsem z toho mela az trauma... tak ho proste nechejte nebo u nas hodne pomahalo, ze jedl to co mu fakt chutnalo. takze s uzenym nebyl problem (to bude mozna jako s tim gulaskem) :-) ale brokolice ta proste nesla.
    a pak jsme mu zacali podstrojovat jako cukrovicku s kremem, sladke pudinky byly taky super a aspon takhle aby v sobe zlomil, ze to nejde.
    Nejhorsi by bylo nad nim stat jako drab...

    Ale jeste me napada, ze jsme mu davali do tech koktejlu hodne hroznoveho cukru.
    Nebo do jogurtu a tak. ja myslim, ze jsou ted dulezite takove ty mlecne tuky, uz se to tu resilo, hodne pomazanky z tvarohu, luciny a tak, to je nejlepsi na obaleni organu po drasticke lecbe.
    Ale napada me jeste zkus zavolat na tu nadorovou linku ligy proti rakovine. Ja jsem s nima tohle taky resila. moc mi pomohli, nebo cesta domu, oni budou mit fakt o dost vetsi zkusenosti.

    popravde nevim jakej je rozdil mezi tim jist normalni jidlo a pit normalni jidlo rozmixovane. mozna kvuli polykani? kousani? nevim, ale urcite by se dalo najit nejaky kompromis aby se tatovi to trauma nezvetsovalo ale spis zmasovalo :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam