• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LENDULIK: jasny ... akorat to chce mit v knihovne registraci (ja platim asi 50 za rok, ale asi mam nejakou studentskou slevu)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    PTACOPYSK: no o tom to ma byt... ze muzes vyhledavat v medicinskych casopisech sveta...
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LENDULIK: to měl být link na nějaký konkrétní titul? odkazuje mne to na titulní stránku vyhledávání knihovny
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LENDULIK: taky bych rekla, ze to je nezodpovedne - uz jen proto, ze ultrazvuk v prvnich dvou trimestrech muze odhalit spoustu patologii, ktere se daji vcasnym zasahem resit ... a pokud se jedna o tezkou vrozenou vadu, u ktere se vi, ze se dite narodi mrtve, nebo prezije par dni nebo mesicu - imho pak je lepsi potrat co nejdriv, nez porodit mrtvy dite treba jeste cisarem a plakat doma nad porizenou vybavickou .... krom toho ze to stoji spoustu penez ta zdravotni pece
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: no jo... clovek je takovy velky puzzle....:)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: ja treba mam nejakou vrozenou deformaci ledvin, mam zvetsene panvicky a tvori se mi mene cervenych krvinek a desticek a beru antidepresiva.

    Prekvapilo me ze to ma vubec souvislost a napada me, zda se tomu da treba predejit u chemo...

    nicmene pokud se koukam, tak doporucene potraviny se kryjou.... oki....

    tak na to zapomente :-)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    rada bych se vas zeptala mozna trochu mimo, ale mozna ne :-)

    jak souvisi tvorba serotoninu s hladinou krevnich desticek a chudokrevnosti?
    Jde mi o prirozenou funkci tela versus deprese...

    a pri chemu jsou desticky a cervene krvinky v ohrozeni???
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    CORNELA: to je uhle pohledu. Jsou i lidi, kterym neprijde normalni jit v patym mesici na potrat, predstav si.....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    PTACOPYSK: na druhou stranu moje svagrova, ktera vedela, ze si dite necha s jakymkoliv postizenim a ultrazvuk v prvnim a druhem trimestru odmitla byla doktorem nazvana nezodpovednou.

    Nechapu... je silne verici a nesla by na potrat. Proc ji od 5 mesice stresovat s tim, ze je nezodpovedna a nebo ma postizene dite....

    Chapu pred porodem je to nutne i pro rodicku....
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LENDULIK: jak se to vezme .... když vezmu v potaz, kolik vrozených vad dokážou gynekologové přehlédnout ....
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    PTACOPYSK: 4x ne... 20x jo...
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LENDULIK: tak u tehotny to 4x do roka zas tak uplne bezduvodny neni, ne? a u netehotnych to imho nevadi nijak, naopak se ultrazvuk pouziva i ne diagnosticky, ale lecebne v rehabilitaci jako fyzikalni terapie (sonoterapie)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    PTACOPYSK: ale chodit na nej bezduvodne 4x do roka asi taky neni uplne nezbytny ne?


    GHIVERAN: uprime me desi moje kamaradky, ktery v tehotenstvi jdou 20x na ultrazvuk aby mely hezke snimecky miminka a pak jeste na 3D aby ho videly .....
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    je fakt, že hypertermie obecně je teratogenní ... ono na tom asi něco bude, ale myslím, že to nebude s tím ultrazvukem ať tak žhavý ...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    GHIVERAN: to by bylo skvele, me by to moc zajimalo! Diky
    GHIVERAN
    GHIVERAN --- ---
    CORNELA: hej musim si rypnout, ze je usg naprosto neinvazivni metoda neni tak uplne pravda. Rozvibrovani ruznych molekul vlnama ultrazvuku zvysuje tepelnou energii vysetrovane tkane, zrovna u nas na uni na to tusim pred dvouma rokama dostali nejakej grant a bezi masivni vyzkum. Rozhodne netvrdim, ze je sono spatny a navic u toho prsu to asi ani zadny negativni vliv mit nemuze, ale resi se to predevsim u usg vysetreni embryi a plodu kde dochazi k pomerne rychlemu rustu tkani a to teplo(hlavne z castych opakovanych usg vysetreni) muze nejak interferovat s normalnim vyvojem ditete. AFAIK taky hodne zalezi na frekvenci toho usg...az potkam jednoho profaka co na tom dela taxe zas updatenu, uz jsem s nim dlouho nemluvil...
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    CORNELA: ne je to se stehem
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    CORNELA: ja mám v knize Rob: Gynekologie napsáno: více než 98%
    HARIBOKACHNA
    HARIBOKACHNA --- ---
    CORNELA: ale oni to nedelaji jehlou, ale skalpelem...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam