• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    ok, google je mocny pritel
    Vitezslav Bambuch zemrel 11. 7. 2008, tedy asi dva mesice pote, co absoloval uzasnou ocistujici hladovku, po ktere se citil tak dobre a zdrave
    vidim, ze vystudoval biochemii, o to smutnejsi je pohled na to, co vsechno byl ochoten pred smrti vyzkouset v zoufale honbe za zazracnym lecivym prostredkem... :-( a nechal jako memento po sobe tenhle webovy oltar plny falesnych nadeji pro dalsi
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    EVILMIND: to mi připomíná jednu paní, co napsala knížku o úžasné vajičkové dietě, pomocí které každý rychle a snadno zhubne. Bohužel vydání knihy už se nedočkala, protože zemřela na zhoubný nádor, který byl skutečnou příčinou zhubnití a o kterém dlouho nevěděla.
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    mimochodem tenhle web jsem kdysi cely precetl, v dobe, kdy jsem se sam vyrovnaval s tim ze mam rakovinu
    a ted koukam, od te doby tam nejspis nepribyla uz par let ani carka

    moc bych za to nedal, ze panovi uz se podarilo uspesne vyhladovet k smrti
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    hmm, zacituju co se podle nej deje pri hladoveni - "Vaše tělo bude nádor ničit a rozkládat za účelem získání energie jinde, kde je jí více potřeba"

    tak to jiste :-)
    BAHNIX
    BAHNIX --- ---
    Omlouvám se za mou troufalost, ale přečtěte si prosím zkušenost s půstem od nemocného člověka s rakovinou a jeho názorem.

    www.lecba-rakoviny.estranky.cz - Hladovění pro zdraví aneb léčba rakoviny půstem
    http://www.lecba-rakoviny.estranky.cz/clanky/hladoveni-pro-zdravi-aneb-lecba-rakoviny-pustem.html
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LENDULIK: do toho ja moc nevidim, protoze jsem na onkologii nikdy nepracovala, ale treba na gastroenterologii, kde se dava na nespecificky strevni zanety, to bylo pojistovnama limitovany na pocet pacientu, takze dalsi pacient moh zacit az kdyz nejaky jiny skoncil ...
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    PTACOPYSK: jasne to jsou ty statistiky.. ok.

    A jak toje u biolecby? tam je to porad tak "vyberove"?
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LENDULIK: individuálně ne .... spíš jsou pacienti zařazený do skupin podle určitých kritérií, kdy každá skupina dostane chemoterapii podle jiného protokolu, který je dělán tak, aby té dané skupině co nejlépe pomohl
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    BAHNIX: alternativy jsou sice v názvu diskuze, ale na druhou stranu je diskuze v kategorii "odborná" ..... já bych třeba byla ještě ochotná respektovat alternativy typu homeopatika (který nikomu nijak neuškodí, a pokud to mu někdo věří ať si je klidně bere), pokud se pacient nevykašla na klasickou léčbu. Pak jsou ale alternativy jako půst, který můžou dost uškodit (protein-kalorická malnutrice může zhoršit celkový stav a pak se třeba ani nedá dát chemo, které by jinak pomohlo atd.)
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    PTACOPYSK: chapu, a takze i to chemo se pripravuje nejak "specialne" pro pacienta?
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    LENDULIK: na chemoterapii se použije takový protokol (druh chema, dávkování) podle typu nádoru podle protokolů, které podle nejnovějších vědeckých poznatků a jsou pro nemocnice závazné, a taky podle pacienta (podle klinického stavu, jeho výsledků, věku - např. děti mají jiné protokoly, taky jak snáší léčbu atd.)
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    BAHNIX: právě díky selskému rozumu vím, že (minimálně pro onkologického pacienta) je to blbost a není dobré to zkoušet, pokud to někdo na webu onkologickým pacientům doporučuje, tak to je fakt na pováženou ....
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    BARUSSS: nejasná ložiska v hlavě pankreatu nejsou tak vzácná, někdy se nepřijde na etiologii ani po cílené biopsii ..... jinými slovy může to být cokoliv
    PTACOPYSK
    PTACOPYSK --- ---
    BARUSSS: je primární (kde nádor primárně vzniknul) a sekundární ložisko nádoru, což je metastáza .... pokud ale radiolog například na CT popíše ložiskovitý proces, může to být zhoubný i nezhoubný nádor, ale třeba i absces, cysta atd. atd.
    BAHNIX
    BAHNIX --- ---
    CORNELA: POZOR: Nikomu neradim! Jen používám svůj selskej rozum, což pro Tebe jako pro medika(nevím), neznámá... Mám za sebou 3 denní a teď jsem na začátku 7denního minimálně, takže zkušeností zatím pomálu, ale tvrdit, že je to blbost, dokud to člověk nezkusí je taky blbost:)
    A dost..přeju pevné zdraví či brzké uzdravení. Ahoj
    WANAH
    WANAH --- ---
    BAHNIX: Mám neodbytnej pocit že teorie které tu prezentuješ jsou poloviční, zkus se o ty věci zajímat mnohem hlouběji. Pokud máš pocit že ti to pomohlo, není to nemožné nicméně pokud se tím budeš zabývat opravdu důkladně zjistíš že je to trochu jinak.
    O jógu a jiné metody/filosofie se dost zajímám, proto vím že i když získáváš pocit že ti cokoli z toho prospívá nemůžeš prostě upustit od kritického posuzování. A pokud máš možnost hodnotit nezaujatě (což uznávám prostě vždycky nejde) dojdeš vždy k tomu že řízení toků energie a podobně je záležitostí myšlení, značka jako jóga apod. je podružná je to jen jeden z milionů postupů, osobně nedám dopustit na ten individuální ...
    BAHNIX
    BAHNIX --- ---
    CORNELA: hehe..myslel jsem, že alternativní léčebné metody jsou také součástí této diskuze, když je to obsaženo v názvu:)
    nicméně, máš pravdu, neplánoval jsem tolika příspěvků k téma "půstu", protože se setkávám opravdu z 98% s nepochopením, typu "co to je za blbost proboha" "ty seš idiot, že nejíš"..takže chápu a končím:)..
    koho to zajímá, informace si najde..nebo mi může klidně napsat
    BAHNIX
    BAHNIX --- ---
    WANAH:
    Energie je všude...doporučuju si vyhledat informace-tai-ti, joga atd.

    Určitě jsi to někdy zažil, když jsi se dobře naobjedval a pak se ti chtělo spát, dát si dvacet.. Strava, pokud není "živá" a střídmá, je pro poměr spotřeba energie ke zpracování : příjem energie z potravy totožná, ne-li ještě menší...
    WANAH
    WANAH --- ---
    BAHNIX:
    Kde se bere energie kterou by sme měli ztrácet nastartování zažívání?

    nemám žádné sofistikované vědomosti, můžu soudit jenom z vlastní zkušenosti.
    Fakt je ten že dokud jsem systematicky a cíleně nezačal jíst (Skoro 2 cyk.) . Nejen že sem se cítil setsakra mizerně, ale i všechny vyšetření byla víceméně nalevačku...
    Jakmile sem si začal dávat větší pozor a důsledně jedl a enormě příjmal tekutiny, tak krom infuzí a jizvy tomu že mi něco je nic nenasvědčovalo.

    Ještě jedno mi není jasné, jestliže jsme jako lidé zvyklí příjmat potravu každodenně ideálně několikrát (tak jako jiní savci). Jak by mohlo tělo reagovat na přerušení přísunu ryze pozitivně?
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    BAHNIX: no ja se v pustech fakt moc nevyznam...
    ja spis spoleham na to ze si telo rekne. Coz ale v momente kdy do nej naperem chemo asi neni uplne ta spravna cesta. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam