• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LEWINRakovina - zkušenosti, prevence, podpora nemocného, alternativní léčebné metody
    TRISTRAM
    TRISTRAM --- ---
    KOOTCHA:
    KOOTCHA: díky, máš pravdu
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    vůbec bych na nástěnku místo těch blbin z wikipedie napsal spíš nějaký užitečný praktický věci...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Internetová poradna - Amelie o.s.
    http://www.amelie-os.cz/cz/internetova-poradna

    obecně si ale myslim, že ti nikdo neřekne nic konkrétního, když o tom případu nic neví.
    Mně taky s každou blbostí posílaj na CTčko pro sichr, páč nikdo si nelajskne v takovýhle věci říct result aniž by si byl jistej.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    hele jestli ti můžu poradit, tak se zajdi informovat do nějaký poradny. Nenapadá mě teď teda nikdo konkrétní zrovna. Z nemocnice jen vim, že nám tam čas od času oxidovala Amelie http://www.amelie-os.cz/
    a nebo třeba ty dobrý anděly, nebo já byl v kontaktu nepřímo jen s lymfom help. Protože tady zaručeně nikdo sofistikovaně neporadí. A tohle není téma, který by bylo vhodný takhle rozebírat zvlášť, pokud se nejedná o tebe samýho. Akorát dostaneš třeba mylnou informaci a budeš z toho mít hlavu...Zajdi si za jeho doktorem, nebo za někym z rodiny a bav se konkrétně o konkrétních věcech. Jinak budeš mít akorát zbytečný starosti a nejasnosti a spekulace.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    TRISTRAM: hele i tak by to bylopravděpodobně na základě metastáz z toho původního z prostaty... takže pokud jde o rozšíření, je to dost podobný..
    TRISTRAM
    TRISTRAM --- ---
    LENDULIK: myslel jsem to tak, že nevím, jestli to je metastáze, nebo sarkom.
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    TRISTRAM: nejsem odborník, vubec, ale metastaze vetšinou znamenaji, že lečba, jakakoliv bude spíš podpůrná pro prodloužení života.

    Nikdy jsem neslyšela, že by metastaze znamenaly něco jinýho než rakovinu... jak jsi to myslel?
    TRISTRAM
    TRISTRAM --- ---
    Chci upozornit dopředu, že tomu moc nerozumim a moc o tom nevim, mějte tedy prosím trpělivost a buďte shovívaví.
    Děda měl dlouhodoběji nějaký snad zvýšený hodnoty testů(nevím jaké hodnoty), ale jen mírně a někdy mu vyšly pozitivně, někdy negativně, a protože nakonec měl snad nějaký nádor na prostatě, byl na ozařování. Na chemo nebyl, prý nebyla potřeba. Jenže než se na to ozařování odhodlal, tak to trvalo dlouho, minimálně půl roku, až rok, protože se toho hrozně bál, co to bude mít za následky. Teď když byl na kontrole, po snad půl roce tak mu prý zjistili metastáze v kostech. Netušim jak velký, jakýho typu, jestli je to primární nebo sekundární(tedy opravdu metastáze) rakovina. A jestli doopravdy...
    Bohužel vím naprostý kulový, protože komunikace v naší rodině opravdu vázne. A když jsem s dědou před týdnem mluvil a ptal se ho i na zdravotní stav, tak mi nic neřekl. Dozvěděl jsem se to až oklikou, přes manželku od mojí mámy.
    Nevíte, jaká je pravděpodobnost, že má metastáze od rak. prostaty, protože ji léčil pozdě, nebo jestli je možný, že tím že mu to ozařovali se mu to pohlo dál do organismu? I když to asi neni už tak podstatný. Já vím, kdybych alespoň věděl, co mu doopravdy je...
    A pokud má metastáze v kostech, jak moc je to vážný?
    Díky.
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    KAISERIN: aha, to uz se googli lepe, diky. Takze to prvni cislo je jeste docela v norme, na horni mezi, a to druhy je rocket high, ale jeste se tam muzu utesovat, ze mi konecne zacal alzheimer, coz je ostatne rodinna tradice... :)
    KAISERIN
    KAISERIN --- ---
    EVILMIND: LD = laktát dehydrogenáza (ten se zvysuje dost nespecificky pri rozpadu bunek), S-100 je protein, ktery je produktem vice typu bunek, muze byt taky zvysenej z nekolika duvodu (nador, zejm. maligni melanom,poskozeni nervu atd.)
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    Tak jsem dneska prvne co tam chodim (doted byly moje navstevy na onkologii jen par minut pro formu co pul roku bez nalezu), mel nejaky nepriznivejsi vysledky, "elevace onkomarkeru" z krevnich testu. Doktor mi sice vysvetlil, ze to nemusi znamenat recidivu, a poslal me na PET/CT za 14 dni, nicmene... rikal jsem si, ze si pogooglim zatim sam, ale nedari se mi najit, co tenhle konkretni zapis znamena:
    LD (IFCC) - 3.69 ukat/l, S-100 - 0.257 ug/l
    LENDULIK
    LENDULIK --- ---
    SHEALA: dej ji podporu tam kde si rekne, chce li informace, pomuz ji je hledat. Chce li spis nevedet jen podporit, pak to jak se citis.

    Dulezity je rict ji ze jsi tady pro ni kdykoliv...
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Mate napad, jak udelat kamosce vrbu, kdyz jeji dcera ma bulku na prsu, tak abych ji nechtene neublizila? Ja vim ze naslouchat naslouchat, ale nechci jen delat hmmm a jak ses pri tom citila.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    s tebou se tak pěkně povídá
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    CORNELA: omg...
    SGNLR
    SGNLR --- ---
    delali jsme DVD pro tuto organizaci.nekoho by mohlo zajimat..myslim ze dost prinosne a muze lidem pomoci..

    Dialog Jessenius - Projekt - Průvodce onemocněními
    http://www.dialog-jessenius.cz/projekt/pruvodce-onemocnenimi

    Stáhněte si zdarma filmy "Průvodci onemocněními pro onkologicke pacient" (zatim dve serie, dalsi se pripravuji):

    Nejčastější gynekologické malignity, Karcinom prsu
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    tak jak to může být otázkou, když píšeš šlus? :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    čili jak se ti jednou přestanou tvořit spermie, tak ende šlus?
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    nehledal jsem v tom úplně niance. Na (ne)funkci bych se neptal :).
    Skutečně neplodnej.
    WANAH
    WANAH --- ---
    KOOTCHA: Myslíš skutečně impotentní? Nebo neplodnej? Na erekci tak jako na funkci živočicháře :) chemo dlouhodobě vliv nemá (resp je to v hlavě).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam