• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův


    Čtenáři vám nerozumějí? Kritikové vás urážejí? Múzy vás opouštějí?
    Nemůžete sehnat vydavatele? Psychofarmaka? Ženskou? Chlapa?
    V knihkupectvích nemají pro váš žánr více než půl poličky vlevo vzadu za fíkusem?
    Vítejte.

    Navštivte nástěnku, kde byla otevřena I. poetická knihoslídílna.

    rozbalit záhlaví
    PETR36
    PETR36 --- ---
    FIN: Děkuju...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: Ano, tak :)
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: tohle ti podepíšu. taky jsem to sem původně dával, abyste se pobavili. nebudu psát rozbory děl dotyčného, abych dokázal, jaká je to sr... nepovedená věc. nebudu bádat nad jeho postoji (imho je jasné, že jsou všechny závislé na faktoru "aby sem byl vidět") a rozebírat jeho pohnutky v pregnantním rozpisu, abych posléze vyslovoval dohady, kterým směrem k nápravě. a nebudu ani uvažovat "kam kráčí naše poezie", protože ona kráčí všemi směry, jak tomu činila vždy a bude i nadále, amen :-)

    na každého hejátka a těsnohlídka je někde - dotyční se snad neurazí - nějaký švanda a kukal a já budu číst je a chodit na pivo s nimi (když náhodou oni se mnou (taky budou chtít:-))
    SONA1
    SONA1 --- ---
    SONA1: (podotýkám, že mluvím obecně, zde propíraný Koniáš mě dosud šťastně míjel)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    NAMESICNIK: Myslels v pátek 4. března, že?
    A protože původně měl být právě 4. března básnický sraz, je jen spravedlivé, aby básnický sraz opravdu byl.

    Znamenám si :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN:
    Koukej.
    Trávíme čas diskusí o tom, že kdosi se chová pošetile nebo se zesměšňuje - protože zase taková aféra to vážně není.
    Protože tomu věnujeme čas a úsilí, přičítáme tomu zřejmě i důležitost.

    Jak je něco takového možné?
    Opravdu není v rámci poezie zajímavější materiál k diskusi?

    Tím pádem: my taky patříme do té bandy, protože se tu účatníme pindání o věci, která si dle mého názoru zaslouží umřít na nezájem.
    SONA1
    SONA1 --- ---
    MAEROR: I u literárních periodik myslíš? A v případě plodů tvůrčího vzepětí každého jednotlivého soudruha (nemyslím teď třeba rozhovory) ? Po řvavém příběhu jde primárně bulvár a obecně plátky, co honí čtenost, ne? Nebo jsem moc naivní?
    Věřila bych spíš tomu jánabráchismu nebo nedostatku soudnosti...
    FIN
    FIN --- ---
    dovolil bych si říct, že v pátek asi bude švanda :-)
    FIN
    FIN --- ---
    NAMESICNIK: kdo mi v pátek zavolá, ten se nejspíš dovolá a asi se uvidíme. na paměť (moji) nespoléhat.
    NAMESICNIK
    NAMESICNIK --- ---
    třetího března, pátku čas
    v Praze se budu vzdělávat zas
    Fine! Ricarderone! Natasho!

    nechcete se vidět?

    MAEROR
    MAEROR --- ---
    SONA1: anebo táhne příběh... a nepřeslechnutelný příběh nabídne spíš ten ukřičený...
    SONA1
    SONA1 --- ---
    No mě taky občas šokuje, komu dokáže zavedená tiskovina věnovat několik stran... Buď jde o přátelskou výpomoc, nebo tiskovina není schopna rozpoznat Vogona, pokud má dobré mimikry...
    FIN
    FIN --- ---
    UBIK: co je "úroveň poetického diskursu jako takového"? jsme v klubu, kam chodí řada publikovaných lidí, jejichž básně mají rozhodně jinou úroveň a jako kreténi se nechovají. ne takto. není náhodou chyba se pořád obávat ukázat prstem na konkrétního blbce a namísto toho začít hovořit o "celkovém stavu"? iopatrně s tou flintou, ty i natasha - celkový kurs by zahrnoval i zde přítomné, i vás dva, i mě. a nevím jak vy, ale já se takhle blbě taky nechovám :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    UBIK: Souhlasím.
    UBIK
    UBIK --- ---
    si myslim, že to není primárně o úrovni jtjr, ale o úrovni "poetického" diskurzu jako takového. nebál bych se říci literárního diskurzu celého. několikastránkové texty v zavedených tiskovinách v to počítaje.
    MICHAEL_ALEXA
    MICHAEL_ALEXA --- ---
    FIN: Tak na tohohle kanca jsem ouplně zapomněl
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: ano. tím jsem taky nejvíc překvapen. já myslím, že ondra lipár, byť už párkrát "slevil" a vyjádřil se kritičtěji, ještě pořád odmítá věřit tomu, že je to vůl :-) (jr. myšleno)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    Ha, Těsnohlídek jr. je ve své "velikosti" a pochybné cestě k ní již několik let konzistentní - o to víc mne na celé věci překvapuje, jak snadno se dali někteří rozumní lidé nalákat a do celé věci se zapletli (byť třeba tím, že referují na blogu)...
    FIN
    FIN --- ---
    RICARDERON: malá? on těsnohlídek není laureátem mnoha pozic mnoha cen a dynamickým básníkem v loňském či jakém výběru nejlepšího? sem pořád myslel, že to největší, co tu máme...

    * šklíb *
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    NATASHA: Pokud tím myslíš celou českou poetickou scénu, pak ti to podepíšu.:)
    PETR36
    PETR36 --- ---
    FIN: Už zase jsem úplně mimo... Ale to je v podstatě dobře. Jsem ortodoxní konzervativec a mám rád, když se věci v zásadě nemění :-)
    FIN
    FIN --- ---
    PETR36: jakéž strašlivé překvapení zalhal velice neupřímně fin :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam