• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův


    Čtenáři vám nerozumějí? Kritikové vás urážejí? Múzy vás opouštějí?
    Nemůžete sehnat vydavatele? Psychofarmaka? Ženskou? Chlapa?
    V knihkupectvích nemají pro váš žánr více než půl poličky vlevo vzadu za fíkusem?
    Vítejte.

    Navštivte nástěnku, kde byla otevřena I. poetická knihoslídílna.

    rozbalit záhlaví
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    NATASHA: To tedy ano. ;)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    BUBLINKY: Úplně jiný způsob básníka je Zeno Kaprál: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1185083644-portrety/305291310220002-zeno-kapral-basnik/

    Jsme to ZOO...
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    NATASHA: Právě!
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    BUBLINKY: Napadá mě, že pustit někomu po sobě ten dokument o Wernischovi a tenhle Langerův, je vcelku dobrý způsob, jak ho přimět, aby si místo otevření knížky poezie radši uřízl ruku :)

    Ale vážně - líbí se mi, jak oni to všichni nahlížejí, ale přitom je tam ještě to no dobře.
    Nebo tak se mi to jeví. Ano, jsou tu ty a ony problémy, mohl bych konat jinak --- a přece.
    Zvolil jsem si. Tak to teď mám.
    NECECH
    NECECH --- ---
    FIN: proroky kterehokoli druhu nemam rad a cernobile filmy taky nemam rad, takze se mnou pocitat nemuzes
    FIN
    FIN --- ---
    ha! já vás zbogartovatím, až se všichni obrátíte na víru noirovou a svého proroka fina následovati do vinic luzných budete!
    FIN
    FIN --- ---
    a pro nenapravitelné romantiky mezi námi - to jest vás všechny kromě mě - nesmíme zapomenout ani na kongeniální hříčku http://www.csfd.cz/film/9791-sabrina/, které moderní remake nesahá ani po paty...
    NECECH
    NECECH --- ---
    TOMASZ: jeste bych dodal k te vasi zabave, ze Fin a ty jste predtim verbalne vyhrozovali nasilim, nepadlo zadne slovo o tom, ze by to mohlo mit pratelsky raz (tos dnes psal poprve), a nesmetl jsem to povysene i trochu zbabele ze stolu, nybrz sdelil jsem vam, ze z dulezitych soukromych duvodu nemuzu prijit
    FIN
    FIN --- ---
    zajímavé na filmech s bogartem je i to, že s ním často hrála +- určitá parta "doprovodných" herců, kteří se postupně objevují v rolích dosti různých, například jeden z nich projde proměnami od vyslovených krysoidních slabochů až po celkem hrdinnou postavu a přitom je to stále jeden a tentýž charakteristický člověk. asi tenkrát lidi ještě - polk! nad vlastní odvahou - hráli...
    FIN
    FIN --- ---
    FIN: to vlastně vypadá spíš na sérii parčíků s bogartem. hm.
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: pouštění záleží na tom, kde a kdy to budeme dělat. nejběžnějším omezením kdekoliv v parku je... pochopitelně, laptop. co se filmů týče, to už nechte na mně.
    the big sleep je ofc klasika
    osobně mám rád to have and have not - první film, kde po boku stanuli bogart a bacallová. rovněž film, kde jejich v té době skandální vztah začal. a je to na tom filmu sakra vidět
    další peckoid je samozřejmě dark passage (film zajímavý tím, že první část sledujeme očima hrdiny - z pochopitelných důvodů, které nyní nevyzradím)
    a poslední film dvojice bogart - bacallová, key largo
    a když zabrousíme od noiru, životní výkon vůbec imho bogart podal tady http://www.csfd.cz/film/4613-poklad-na-sierra-madre/
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: Pravda.
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: dal bych noirový podvečer až večer či noc. temný noir za přepáleného slunce 30+ jaksi není to ono :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: Noirové odpoledne s Bogartem? Ale ano, to zní velice slibně! Doufám, že by se pouštěl The Big Sleep. Už jsem jej dávno neviděla.
    Přišla bych v černobílém a tvářila se pochmurně (dokud by se na stole neobjevila láhev dobrého vína :)
    NECECH
    NECECH --- ---
    TOMASZ: tak nasrat lidi je vzdy hlavni, pokud jde o umeni, oblibil jsem si dilo Davida Cerneho a Amoyu...
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: byv velmi ošklivým, nemám problém s konstatováním faktu, že každá je hezčí :-)
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    FIN: to klidně podepíšu

    a nezavolal jsem, neb napřed jsem nebyl pánem svého času, no a pak jsem pospíchal za hezčí než jsi ty (neber si to osobně)
    FIN
    FIN --- ---
    (ér Karel, přestává mi fungovat mezerník. no to je dost průser vzhledem k faktu, že mé báječné klávesnice se už nevyrábějí... madre de dios, šmajn ostereich...)
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: jinak bez žertu: ač nemiluji mezinárodněkulturní "corssovery", vefilmech zasmušilého skřeta bogarta je, kurva už mejdlo, tolik poezie, že to myslím docela vážně. něco by se s tím mělo udělat, současnáčeská mladá scéna je jaksi teple poeticky vznešená, až to bolí (a nejen na mozku).
    FIN
    FIN --- ---
    MAEROR: a proč nezavoláš, woe?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam