• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: uf. uf uf uf. ty mě chceš zabít, vinnetou?
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Z volně spojeného soudku s jinými alkoholy: aktuálně mocně propíraný klip Tohle je Brno (1. ano, mohla bych linkovat) (2. pro pobavení spíše doporučuji flame pod samotným videem) mě přiměl prozkoumat figuru hlavního rapera. Hle, má hlavu samý názor a speciálně se vyjadřuje o fenoménu "básničkářství" v rapu:

    Marně doufám, že se tahle „scéna“ probere a lidi z tohohle odvětví začnou vyrábět kvalitní produkty. Básničkářství totiž nechce umřít. Zkoušel jsem s ním hodněkrát bojovat a vždycky jsem skončil jako padlej voják. Připadal jsem si jako děti z Elm Street, který zabili Fredyho Krugera a on v dalším díle znovu obživnul.

    Básničkářství není reálný, není skutečný. Je to jakási podivuhodná nadpřirozená síla, která dělá z lidí přecitlivělý mouchy. Prolítává kolem mě jako duch Casper, kterého jsem před chvilkou vypustil do křesla a ve vzduchu tvoří jakýsi neviditelný obrazce s nádechem veršů od Karla Hynka Máchy.

    :)

    Pro zájemce celé zde:
    Tommy Haze: Stařectví je nemoc českého rapu | Prigl
    http://prigl.cz/pruvodce/tommy-haze-starectvi-je-nemoc-ceskeho-rapu/



    MAEROR
    MAEROR --- ---
    OKEYA: To je ale krásné!
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    Srovnané knihy:

    Sorted Books Revisited: Artist Nina Katchadourian's Playfully Arranged Book Spine Sentences | Brain Pickings
    http://www.brainpickings.org/index.php/2013/03/15/sorted-books-nina-katchadourian-book/
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    NATASHA: Hrdě se k tomu hlásím :-)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    MAEROR: A nyní popři, že ses registroval na známém serveru Lonely Poet, cha.
    MAEROR
    MAEROR --- ---
    Přišel mi roztomilý e-mail níže uvedeného znění - no nemám já to těžký život, když musím odolávat takovým nabídkám?!

    Ahoj drahý
    Byl jsem tak ohromen, že narazí na váš e-mail, které dnes
    přetáhněte můj zájem mít vztah s vámi. Jsem slečna
    Justina, dobře vypadající holka. Budu rád, kdybyste mě kontaktovat
    můj soukromý e-mailovou adresu na ON (jmaitm@yahoo.dk) =
    pro další postup na náš vztah tak, abychom mohli
    dozvědět se více o sobě a budovat vzájemnou důvěru na každé
    další. Doufám, že obdržíte mail s uvedením svůj souhlas
    z toho, že můj přítel, věřím, že věk, rasu, jazyk a
    Vzdálenost neznamená nic dobrého relationship.Hoping na
    slyším od vás, takže mohu poslat u mé krásné obrázky.
    Paní Justina.
    VANEK
    VANEK --- ---
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    A ještě doplňuji, že včerejší koncert/čtení v Domě čtení, resp. jeho stinném atriu, bylo velmi příjemné (i v té výhni), takže tento prostor doporučuji vašemu zájmu, stejně jako celý program Domu čtení:

    http://www.mlp.cz/cz/kontakty/pobocky/dum-cteni-ruska/akce/
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    Já sem rozhodně hodlám umístit KNIHEX, který se koná v neděli na Náplavce.
    Skvělé knihy za příznivé ceny, a letos třeba i bez strašlivého deště...

    https://cs-cz.facebook.com/Knihex
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    ROTWEIN: Bohužel nemám ony reference, a pak ještě - sem bych to snad, já Ti nevím. Možná jsem nedostatečně uvědomělá, ale těch diskusí, názorů, a postů... Dokola, dokola.
    ROTWEIN
    ROTWEIN --- ---
    Vměšuji se.
    Nepřipadlo vám, že Kuba vypadá jako kočí vezoucí na ďábelský ples Markétku (ruský tv seriál)- 'Bulgakov - Mistr a Markétka, podoba je až neskutečná. Onehdy jsem koukala. Bohužel nedokážu sehnat foto, neb pouze DV a nejsem v tomhle směru profík. Prostě je to ten, co ji sundá z koštěte a přesune do elegantního automobilu:)) Jako kdyby z oka, či z něčeho jiného vypadl:))))
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    A toto je pěkné, to jsem si s chutí přečetla - k tématu literárního samožerství:
    [ VANEK @ Wittgensteinovy lyrické denunciace z nakladatelského podsvětí ]
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    VANEK: On mi ani tak nevadí ten Chrobák, kterého jsem shodou okolností potkala ve čtbrtek v Berouně na festivalu Stranou; zdá se, že sprosťárnami koření vše vč. svých básní, takže je prostě konzistentní - a není to zlá vůle, on prostě neřekne "jdi s tím do háje", poněvadž to jde říct peprněji.

    Vadí mi daleko víc Heinrichová, která je vysloveně zákeřná, a navíc se ukrývá za "vlastně jen komentář", protože nedrží recenzi.
    Ostatně pro Tvar Racková píše (psala) dost přísné kritiky, které Heinrichová pouštěla, tj. argument, že v antologii byla najednou hodná, aby si to s nikým nerozházela, je vyloženě invalidní.

    Kritiky po antologiích následovaly vždy, toto je ale divný boj.
    VANEK
    VANEK --- ---
    NATASHA: Přečetl jsem v knihovně a přišlo mi to dost vágně nekonkrétní; a závěr ani v nejmenším tak sexisticko-urážlivé, aby to vyžadovalo takové opatrné distancování. (Ale já asi mám posunutá měřítka ;-)

    BTW, v čísle 10 Ladislav Selepko pod debilním titulkem "Poezie z virtuálních sítí" chválí Ricarderona a BUBLINKY (což jistě všichni vědí, ale tady to myslím nezaznělo).
    SONA1
    SONA1 --- ---
    Mě by to velice zajímalo, děkuji za upozornění, splaším si Tvar.
    FIN
    FIN --- ---
    no, nemohu říci, že bych všemu z vaňkova odkazu rozuměl, ovšem postřeh
    Wanda Heinrichová přes své výhrady editorku spíše chlácholí: „Všem se ale zavděčit nelze, možná vůbec nikomu.“
    ve mně vzbouzí vážné obavy, zda se snaha o vrcholnou intelektualitu náhledu nedostala do stádia, kdy je myšlení již skoro nepoužitelné :-)
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: a navíc ti věřím, že to dokážeš podat relativně objektivně a pak třeba na závěr říci "a já myslím, že... bla bla, protože... bla bla" čímž své osobní stanovisko dostatečně oddělíš :-)
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: ach jo. jedním ze znaků myslících lidí je, že... myslí. ostatně, sama to říkáš :-) tedy za tohoto předpokladu není nutné se tolik bát, že tím, že jim něco řekneme, je tak moc ovlivníme, že myslet přestanou :-) a abych myslel, musel bych teď evidentně jít, sehnat si 100 nejlepších básní, přečíst si je, pak si přečíst to "strhání", o němž mluvíš (a dodáváš "imho neoprávněně") a pak si začít shánět informace o aktérech, abych tedy mohl udělat to, co ty chceš: začít myslet. kromě toho, v knihovnách tyto revue nejspíš všude nemívají. tak mě prostě napadlo, zda bys stručně nechtěla říci, oč jde, kdo chce myslet a zaujme ho to, si nepochybně zbytek dohledá, a nepochybně tě to muselo hodně znepokojit anebo znechutit, když ses ozvala a ještě jedním dechem nechceš budovat předpojatost a přitom druhým dodáváš, že za tamtím zůstane stopa... (kde? u koho? resp. u koho jiného než u naší bouřlivé tůňky s jejími hádkami?)

    prostě se tolik neboj a riskni to (zkusit to říct:-)
    VANEK
    VANEK --- ---
    Něco velmi málo je naznačeno na
    Ve čtvrtek 30. května vyšlo letošní 11. číslo Tvaru, zčásti věnované haiku - iTvar
    http://itvar.cz/cz/2013/11-2013-644.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam