• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***

    Bližší informace (velikosti, typy, návody jak používat) najdete na nástěnce a v odkazech!

    Některé zodpovězené otázky můžete najít na nástěnce, takže čtěte, surfujte!
    Přečtěte si nástěnku, možná najdete rady jak na to! A taky se ptejte (případně filtrujte), od toho tu tento klub máme :)


    CO JE NOVÉHO VE SVĚTĚ KALÍŠKŮ

    Další český výrobek - kalíšek LUNO http://www.kaliskyluno.cz/

    Český výrobek LADYCUP v různých barvách (aby byla menstruace ještě zábavnější), více viz: http://menstruacni-kalisek.ladycup.eu/

    Český výrobek - kalíšek YUUKI http://www.yuuki.cz

    Francouzský výrobek - FLEURCUP a http://fleurcup.com/default-en.html
    německý kalíšek MeLuna http://www.meluna.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

    TABULKA, kam se můžete vepsat... Uvádějte své zkušenosti, jaký máte typ kalíšku, atd., aby to mohlo být ostatním k užitku
    rozbalit záhlaví
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ANABEL_LEE: Tohle jsou ale jednak trošku jiné hormony než to, co způsobuje neplodnost ryb a za druhé se to týká pár špičkových chovů matek býků, rozhodně ne konvenčních produkčních chovů. Synchronizovat mléčná stáda by byla poněkud kravina už z principu věci.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TAPINA: naopak, synchronizace rije, superovulace a embryotransfer a spol... prakticky vsechna velka mlecna stada dneska synchronizuji, kdo to nedela, je nemoderni :I
    KAROLKA
    KAROLKA --- ---
    QUORRA: měla jsem namysli speciální tampóny na plavání které nenasáknou vodu.Normální tampón nasákne vodu a infekce se v něm drží.Kalíšek nic nenasákne, tak jsem myslela, že by to mohlo být dobré
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ANABEL_LEE: Na co se probůh podle tebe v chovech skotu používá antikoncepce? :D
    KAROLKA
    KAROLKA --- ---
    Holky nevíte, jestli se dá kalíšek použít během těhotenství při plavání? Chtěla bych chodit plavat ale bojím se, abych něco nechytla, prý existují nějaké speciální tampóny ale když mám ten kalíšek tak mě napadlo, jestli by to nešlo využít i takhle
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    CHANA:
    MONIA: Ok, dík za info... jestli nadejde čas, kdy pro mě bude nepoužitelný kalíšek, bude se hodit.
    MONIA
    MONIA --- ---
    MORGAIN: nevím,já z látkových opruzeniny nemám (a soudím i dle syna,který má látkové pleny a neopruzuje se)
    CHANA
    CHANA --- ---
    MORGAIN:Pardon, dlouho jsem tu nebyla.
    1) víc sajou, nelepí se jako ta netkaná textilie na povrchu jednorázovek a krev tekla okolo :-P Je ale fakt, že některé dražší vložky sajou lépe, než můj poslední zážitek z porodnice.
    2) Po použití hodím do vody a nejpozději druhý den vyperu s plenama, takže nezasmrádnou jako jednorázovky v koši.
    3) Pak z toho mám také dobrý ekologický pocit.
    4) jsou levnější. Novou vložku si vezmu při každé příležitosti a nemám pocit, že bylo zbytečné ji měnit tak brzy, protože jsou drahé. Počáteční investice byla docela velká, ale vyplatí se finančně i z výše uvedených důvodů i když ty vložky používám skoro jen v šestinedělí nebo při nějaké léčbě mykóz.

    GIDDY: Krvácela jsem jen asi dva týdny a od té doby jen špinění. Po prvním porodu to bylo mnohem silnější, ptala jsem se sestry v porodnici, jestli je to tím, že první byl císař a druhý vaginální a sestra říkala, že po druhém porodu bývá krvácení slabší. Ale ty už máš také druhé, viď? Tak je to asi náhodné.

    MORGAIN: Je možné, ale myslím, že je menší pravděpodobnost kvůli menší vlhkosti. Měla jsem opruzeniny dva dny, v těch největších vedrech, pak už nic a nosila jsem vložky skoro celý květen.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    GIDDY: no, ono to nejde jen z lidi, ale predevsim z chovu skotu, kde se bohuzel hormony pouzivaji ve velkem...
    JANIEN
    JANIEN --- ---
    TUILE: jo, to bezne delam, a na jak dlouho zalezi kolik je ty vody, chces aby se chvili varila. Mam k tomu cca 250 ml plastovou nadobku s dirkou ve vicku a davam to na 5 minut, a taby chces, aby kalich celou dobu plaval, nedotykal se dna.
    TUILE
    TUILE --- ---
    XAJA: super, jen v nasich vodach bohuzel zadny cisty savo, jen navoneny cosi.
    jeste me napadla mikrovlnka. muzu v plastovy misce s vodou hodit kalich na cas do mikrovlnky? a na jak dlouho by to melo stacit?
    TUILE
    TUILE --- ---
    a jeste mam jeden dotaz tykajici se velikosti kalisku.
    mam mooncup B. Prvni dva dny musim vylejvat jednou za dve az tri hodiny, coz me nuti k tomu nosit jeste vlozku. Zvazuju nad nakupem neceho vetsiho. Co myslite, ze by mohlo bejt optimalni?
    TUILE
    TUILE --- ---
    nemam moznost vyvarit kalisek a potrebovala bych ho vydesinfikovat.
    do lekarny se nedostanu, ale do nejaky drogerie jo.
    ci byste doporucily? nejakej chlor? nevim, jakejm chemikaliim se vyhnout, ybch ho neposkodila...
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    hura, nekdo to konecne resi, ale esli to uspeje...farmaceuticke firmy se zlobi, svine
    EU chce čistit vodu od hormonů z antikoncepce. Rybí samce mění v samice | zpravy.ihned.cz -
    http://zpravy.ihned.cz/c1-56021360-eu-chce-cistit-vodu-od-hormonu-z-antikoncepce-rybi-samce-meni-v-samice
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    RYBKA:
    LADUSE: Aha.....ok.
    LADUSE
    LADUSE --- ---
    MORGAIN: V látkových vložkách není plast, ani jiné umělé materiály takže o dost lépe větrají. Nelepí se, kam nemají. A netvoří zbytečný odpad. To jsou hlavní plusy pro mě. Jednorázovky nesnesu, ale látkové mi jsou v rámci možností příjemné. Osobně to střídám - přes den kalíšek a na noc vložku.
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    MORGAIN: Určitě ne tolik, látkové jsou prodyšné, jednorázové mají nějakou nepropustnou vrstvu.
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    MONIA: No jo, ale to neodpovídá na mou otázku, čím jsou látkové vložky lepší než jednorázové, nebo jo?
    Opruzeniny se dělají i pod látkovýma, ne?
    RENFRI
    RENFRI --- ---
    QUORRA: Ja asi tak pet tydnu, pak tyden dva slabsi a pak s novou intenzitou, tak jsem se divila, co to je a ona uz menstruace. :-// Pri plnem kojeni.
    LILY
    LILY --- ---
    QUORRA: ono to je pak čím dál slabší. TAky jsem si po nějakých čtyřech týdnech myslela, že už to brzo přestane.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam