• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    GALTHEA
    GALTHEA --- ---
    KAROLKA: já kalíšek používala když jsem měla každou chvíli mykózu a chodili jsme hodně na plavárnu + koupaliště a pomohlo.
    TUILE: s větším ne, jenom s tím menším. ale ten je perfektní.
    TUILE
    TUILE --- ---
    nasla sem na nastence, ze by velkej fleurcup mel mit 29 ml. teda ze je nejvetsi z tech, co sou v nabidce.
    mate s nim nekdo zkusenost?
    (chci co nejvetsi, malej moon ma 12ml a protece mi za dve hodiny...)
    ARQANA
    ARQANA --- ---
    Holky, nechcete některá Yuuki kalíšky to kombo malý/velký? Je to dobrý na ozkoušení velikosti viz yuuki.cz
    Jen jsem je rozbalila, nepoužité, mám je doma asi 14 dní. V Praze předám osobně, na ceně se dohodneme.
    GIDDY
    GIDDY --- ---
    v tehotenstvi s kaliskem v bazenech ok, ja to tak delala
    MAGGIE: vidis, ani neznam
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    KAROLKA: ja pouzivam kalisek pri jakemkoliv plavani (v bazenu, mori atd.), praveze se uvadi, ze je to dobra bariera proti infekci (i se to tu kdysi resilo, zkus filtr), ale nevim jak kalisek vs. tehotenstvi...
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    MAGGIE: dodám, že prý stačí obyčejný nasakly olivovym olejem
    MAGGIE
    MAGGIE --- ---
    SINSEMILLA: mají je v lékárnách, plus mivali ve Schleckeru
    SINSEMILLA
    SINSEMILLA --- ---
    KAROLKA: Kdybych mela kalisek v tehotenstvi, tak s nim plavat chodim. Koupila jsem si ho az pak. Snazila jsem se sehnat ty plavaci tampony a nesehnala je..
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    ANABEL_LEE: Tak nekam jinam, me to zajima :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TAPINA: to je fuk, je to tu OT...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ANABEL_LEE: Ale jdi ty, není to ještě ani šest let, co jsem veterinařila v mléčných chovech. Co by se na nich synchronizovalo a proč? A ty chovy, u kterých se to dělá, těch je pořád míň, než reprodukčních klinik, kde se provádí hormonální léčba lidí. A k tomu ještě ta antikoncepce. Hormony v prostředí jsou prostě především z lidí.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TAPINA: to co pises byla pravda tak pred patnacti lety, dneska je situace trosku jina, bohuzel
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ANABEL_LEE: Tohle jsou ale jednak trošku jiné hormony než to, co způsobuje neplodnost ryb a za druhé se to týká pár špičkových chovů matek býků, rozhodně ne konvenčních produkčních chovů. Synchronizovat mléčná stáda by byla poněkud kravina už z principu věci.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    TAPINA: naopak, synchronizace rije, superovulace a embryotransfer a spol... prakticky vsechna velka mlecna stada dneska synchronizuji, kdo to nedela, je nemoderni :I
    KAROLKA
    KAROLKA --- ---
    QUORRA: měla jsem namysli speciální tampóny na plavání které nenasáknou vodu.Normální tampón nasákne vodu a infekce se v něm drží.Kalíšek nic nenasákne, tak jsem myslela, že by to mohlo být dobré
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ANABEL_LEE: Na co se probůh podle tebe v chovech skotu používá antikoncepce? :D
    KAROLKA
    KAROLKA --- ---
    Holky nevíte, jestli se dá kalíšek použít během těhotenství při plavání? Chtěla bych chodit plavat ale bojím se, abych něco nechytla, prý existují nějaké speciální tampóny ale když mám ten kalíšek tak mě napadlo, jestli by to nešlo využít i takhle
    MORGAIN
    MORGAIN --- ---
    CHANA:
    MONIA: Ok, dík za info... jestli nadejde čas, kdy pro mě bude nepoužitelný kalíšek, bude se hodit.
    MONIA
    MONIA --- ---
    MORGAIN: nevím,já z látkových opruzeniny nemám (a soudím i dle syna,který má látkové pleny a neopruzuje se)
    CHANA
    CHANA --- ---
    MORGAIN:Pardon, dlouho jsem tu nebyla.
    1) víc sajou, nelepí se jako ta netkaná textilie na povrchu jednorázovek a krev tekla okolo :-P Je ale fakt, že některé dražší vložky sajou lépe, než můj poslední zážitek z porodnice.
    2) Po použití hodím do vody a nejpozději druhý den vyperu s plenama, takže nezasmrádnou jako jednorázovky v koši.
    3) Pak z toho mám také dobrý ekologický pocit.
    4) jsou levnější. Novou vložku si vezmu při každé příležitosti a nemám pocit, že bylo zbytečné ji měnit tak brzy, protože jsou drahé. Počáteční investice byla docela velká, ale vyplatí se finančně i z výše uvedených důvodů i když ty vložky používám skoro jen v šestinedělí nebo při nějaké léčbě mykóz.

    GIDDY: Krvácela jsem jen asi dva týdny a od té doby jen špinění. Po prvním porodu to bylo mnohem silnější, ptala jsem se sestry v porodnici, jestli je to tím, že první byl císař a druhý vaginální a sestra říkala, že po druhém porodu bývá krvácení slabší. Ale ty už máš také druhé, viď? Tak je to asi náhodné.

    MORGAIN: Je možné, ale myslím, že je menší pravděpodobnost kvůli menší vlhkosti. Měla jsem opruzeniny dva dny, v těch největších vedrech, pak už nic a nosila jsem vložky skoro celý květen.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam