• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIDDYMOONCUP, LUNETTE, LADYCUP, DIVACUP a další --- vychytávka pro menstruující ***
    LINY
    LINY --- ---
    Já používám Milton místo vyvařování, a kalich je i po 5-6 letech používání krásně čirý. Mám LadyCup.
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    INFLIXIMAB: verim :-) Milton mam, zkousela jsem to tam nechat noc a cely den a zadna zmena nenastala, ale mne to je vcelku jedno, jen konstatuju svou zkusenost.
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    MARGARITKA: zvláštní, praktikuji to už několik let, a stále to na LC funguje..mohu vyfotit ;)
    MARGARITKA
    MARGARITKA --- ---
    INFLIXIMAB: mne to na LadyCup nepomohlo...
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    DA_NIELA: no, to se předpokládá ;)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    INFLIXIMAB: A po dvou použitích zase zažloutne. Aspoň ten můj.
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    trošku mimo, asi se budu opakovat, ale s tím zažloutnutím - opravdu na to pomáhá nechat 24h v Mitonu a je zase jako novej, a nijak mu to neškodí. :)
    FROGGIE
    FROGGIE --- ---
    FLOE: No sice máš asi dávno rozhodnuto, ale můžu potvrdit, že Yuuki zažloutne. Jinak ovšem parádní.
    Šla jsem hlavně po ceně, abych nelitovala, když nesedne.
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    SARULI: v pohodě, jsem zvyklá:-)
    SARULI
    SARULI --- ---
    ORISKOVANUTELA:
    Za to se přece netřeba omlouvat, to já jen tak, že jsem fanda Meluny. :-))
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    SARULI: tak to se omlouvám, spletla se, se
    SARULI
    SARULI --- ---
    ORISKOVANUTELA: S poutkem je jen MeLuna.
    ORISKOVANUTELA
    ORISKOVANUTELA --- ---
    ANABEL_LEE: byla sem, ale měla sem o dost menší kalich, myslím mooncup s takovým poutkem, a v pohodičce. před tím sem cca 2 - 3 roky měla ms, takže jak píše
    INFLIXIMAB: , že napřed bych zkusila tampony a vložky, a pak teprv kalich
    INFLIXIMAB
    INFLIXIMAB --- ---
    tuhle otázku jsem řešila před nedávnem, i s několika gynekology různého ražení a názorů. Obecně řečeno, jsou tu i jiné aspekty, než jen hymen. Rozhodně nejde zapomínat na to, že většina dívek naprosto nemá potuchu o anatomii svého pohl.ústrojí či fyziologii menstruace, a když tak značně zkreslenou. Přeci jen "neznají to tam". Pak bych se obávala přeci jen stupně hygieny, spousta jich nemusí dodržovat úroveň hygieny při manipulaci s kalíškem, a budou si tím méně lámat hlavu.. a v neposlední řadě i určitá panika kdyby se stala nějaká nehoda. Pak bych se bála určité traumatizace a strachu z dalších možných alternativ.

    Rozhodně nejsem a priori proti, líbí se mi ta myšlenka maximální minimalizace vložek a tamponů ve světě :) ale zrovna s kalíškem bych počkala nějaké cca 2 roky po menarche, kdy se cyklus ustálí, dívka bude vědět (z vložek, posléze tamponů) jak krvácí, jak to vypadá a co od toho může čekat, kdy to čekat, jaké při tom má stavy, a pak přejít na kalíšek. Ale rozhodně bych o tom mluvila, i s těmito poznámkami, aby do budoucna věděly o svých možnostech. A zapojit to v rámci nějaké rozumné diskuse (ať už v rodině či nějaké skupině).
    EL_K
    EL_K --- ---
    TUILE: :-) souhlasim
    TUILE
    TUILE --- ---
    EL_K: aha, ja nepochopila, ze to je pro holky, co zacinaji menstruovat, psalas pro maly holky, pred menstruaci a nechapala sem k cemu by to bylo.

    imho nic inteniho obecne fungovat nebude.
    sou lidi co blanu vlastne ani nemaj a muzou asi hned zacit pouzivat nejakej malickej kalisek a sou lidi, ktery az do prvniho sexu tampon pouzivat nemuzou.
    pokud vezmu v potaz houbu nebo jine podobne vychytavky, ktere se vnoruji do pochvy, tak to proste bude zalezet na ty panensky blane a bude to clovek od cloveka.
    EL_K
    EL_K --- ---
    TUILE: tk bylo to mysleno, jestli nekdo testoval (ne)vhodnost kalisku pro slecny, ktere zacinaji...kdo k tomu ma co rict...viz. jak jsem psala o dcery kamaradky, ta ted opevuje kalisek a ptala se me, jestli nevim o necem pro holky, co zacinaj menstruovat...kalisek je interni zalezitost, jako tampon, a to se nedoporucuje vzhledem k pan. blane (?). Te kamaradce slo proste o nejakou "vychytavku" pro svou dceru, takze asi na nic neprijdem, jako alternativu k mainstreamovym vlozkam...? (vim, o latkovych, ale to ma zas sva specifika). Ja jen jestli se svet nehnul nekam dal, co jsem to delsi cas nesledovala :)
    TUILE
    TUILE --- ---
    EL_K: zalezi na konkternim jedinci.
    ale proc cpat do holcicek cokoliv, kdyz este nemeli menstruaci?
    RYBKA
    RYBKA --- ---
    EL_K: Tak to taky záleží, kdy jim to začne :-) Ale skoro si myslím, že pro ten úplný začátek to moc vhodný není, právě proto, že je to dost velký, řekla bych, že většina by s tím měla problém...
    EL_K
    EL_K --- ---
    RYBKA: prave ze male, ty, kterym to jeste nezaclo :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam