• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    ::všechny zkusenosti a reference sem..::
    k ním přidejte odkaz na konkrétní RK nebo jméno realitního makléře..
    určitě nebude na škodu rozepsat,co konkretně vadilo bo naopak co konkrétně potěšilo



    aneb profiltrujem dobré RK a na ty špatné se vy----!!!


    *************POZOR***POZOR***POZOR******************
    Ti,co pracuji jako makléři-jen ti spolehlivý atd(bo mají profesi spojenou s prodejem nebo pronájmem nemovitostí, pozemku atd atd) a mohou a chtějí případným bytu chtivým zájemcům poradit bo nabídnout "ferslužbu;" nechť ať do záhlaví se napíšou..ve stylu..ID, co dělám, co mohu nabídnou,jak můžu poradit atd..
    nebylo by naškodu si trochu pomoc;)
    *************POZOR***POZOR***POZOR******************


    ID Konopaslik - realitní makléř, autor realitního blogu www.martinlipa.cz. Osobně působím v Praze a rozumném dojezdu (cca 60 km), lidi mám po celé republice. Pomohu prodat libovolný typ nemovitosti, pronájmy jen okrajově. Kupujícím zajistím nejvýhodnější hypotéku. Reference buď na nyxu, nebo na stránkách. Jsem ochoten poradit i online, ale nechci se účastnit veřejných nikamnevedoucích debat na téma RK ano či ne, nevtahujte mne do nich.

    Diskuze podobného tématu:
    Byty, bydlení - prodej, pronájem, inzeráty - (de)regulace - hypotéky - družstva ... vše o bydlení
    rozbalit záhlaví
    WEN
    WEN --- ---
    WEN: jinak syrový půdní byty jsou k sehnání velmi těžko (pro člověka jako jedince).. jesi jsi na nějakej kápla, gratuluju..
    WEN
    WEN --- ---
    BLANQ: cena "syrová" na Praze 5 se dle mýho odhadu pohybuje mezi 30 a 40 tis. za metr.. (záleží taky jesi je to anděl nebo motol..)jinak se berou v uvahu i další faktory ovlivňující cenu.. možnost využít výtah, občanská vybavenost, exkluzivita místa, stav domu atd..
    BLANQ
    BLANQ --- ---
    BLUDICKA: a je tady nějaký klubík o tom, jak se ze zimouřivého konzumenta stát otužilým přežvýkavcem? bychom to mohly ... no už jsem raději zticha, to sem už nepatří :-))
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    BLANQ: no jo, máš pravdu, taky se mi to nepodařilo vyšťourat. Tak snad se tu ozve někdo znalý poměrů:-)

    ad půdička mimo Prahu: no, ještě kdybych tak byla otužilý přežvýkavec a nevadilo by mi bydlet pod vzrostlým dubem, pak by tomu nic nechybělo k dokonalosti:-))
    BLANQ
    BLANQ --- ---
    nacházím samé hotové půdní byty, ale cena za prostor k udělání nikde není, proto jsem myslela, že by někdo z reality mohl vědět, kde k ceně přijít eventuelně odhadnout za víno :-).

    taky bych chtěla být vlastníčkem půdičky někde mimo Prahu, hned bych se tam odstěhovala.
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    BLANQ: aha, já coby hrdý vlastník pozemků v Polabí vidím "půdu" zásadně jako velké širé rodné lány:-))) Takže jsem trubka taky:-)
    Ale doporučovala bych stejný postup, tím se dopracuješ k určité představě, jak asi mohou vypadat tržní ceny v lokalitě, která tě zajímá.
    BLANQ
    BLANQ --- ---
    BLUDICKA: diky za reakci :-)
    BLANQ
    BLANQ --- ---
    já jsem trubka... jsem zapomněla napsat, že se jedná o půdní prostor v baráku. :-)
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    BLANQ: zkus se podívat na některý z realitních serverů, třeba Sreality.cz a hledej srovnatelné nabídky. Když jsem si tam zadala Prahu 5, pozemky, tak se tam objevují ceny jako 25 mil za 3200 m2, případně 2000 nebo 3.500 Kč za m2; pak záleží na výhodách/nevýhodách toho, co máš na mysli.
    BLANQ
    BLANQ --- ---
    nemáte někdo tušení, kolik se pohybuje cena za plochu "syrové" půdy? Jedná se o prahu 5. kdyžtak pošta diky
    MARKETUSHKA
    MARKETUSHKA --- ---
    JESTERICE: my pres ne prodavali byt, vse probehlo v poradku, zadny problemy. V podstate jsme se o nic nestarali, oni vse vyresili.
    Ale asi jako u kazdy relaitky, muze byt sto spokojenych, ale najde se pak jeden, kterej o nich nerekne dobry slovo. My proste problemy nemeli :o)
    JESTERICE
    JESTERICE --- ---
    Nemáte prosím někdo zkušenosti s RK Reality Hyrman spol. s r.o.? Ráda bych přes ně koupila barák... Ale nikde nemůžu najít žádné reference... Díky.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    ATTILAH: jsi poklad, ověřim si...
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    KRMELEC: Je to ve vyhlášce (196/01 Sb.) přesně daný dle hodnoty:

    Za přijetí do úschovy, jde-li o peníze nebo cenný papír, přijímané za účelem jejich vydání další osobě
    z prvních 100 000 Kč tarifní hodnoty ..................... 1,2 %,

    z přebývající částky až do 500 000 Kč tarifní hodnoty .......................................... 0,6 %,

    z přebývající částky až do 1 000 000 Kč tarifní hodnoty .......................................... 0,4 %,

    z přebývající částky až do 10 000 000 Kč tarifní hodnoty .......................................... 0,2 %,

    z přebývající částky až do 30 000 000 Kč tarifní hodnoty .......................................... 0,1 %,
    nejméně 1 000 Kč.
    Částka nad 30 000 000 Kč se do základu tarifní hodnoty nezapočítává.

    Jinak notář á navíéc přísnou odpovědnost za škodu (i nezaviněnou) a je proti ní poviněn pojištěn.

    Úschůvu může dalět i advokát, tam jsou ceny za úschovy smluvní, ale obyčejně to při koupi bytu kopíruje úhrady u notářů.
    HLUCHEJ
    HLUCHEJ --- ---
    Diky vsem
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    BLUDICKA: ok, tak já jdu za strejdou Gůglou a díky za ujištění, že podvody nečíhají úplně všude :c)
    BLUDICKA
    BLUDICKA --- ---
    KRMELEC: realitka tak doslova "svého" notáře nemá, to se jen s nějakým notářem domluví na určité spolupráci a chodí k němu se svými klienty.
    Notář by tudíž měl být důvwryhodný, protože nepoctivostí by imho ztratil více než jen nějaký kšeft s realitkou.
    Poplatky za notářskou úschovu lze vyhrabat na netu za pomoci strejdy Gůgla:-), sama jsem to před časem zjišťovala, ale pochopitelně si to už nepamatuju....Není to zrovna levná záležitost, ale řekla bych, že se i tak vyplatí.
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    realitka má svého notáře k uschování financí mezi převodem na katastru. Pokud nevěřim realitce, můžu věřit jejímu notáři? Kolik si zhruba notář bere za tuto službu - netušíte?
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    HLUCHEJ: To mi spíš přijde jako hodně dobrá cena.
    KUBCA
    KUBCA --- ---
    HLUCHEJ: naprosto laciny
    GREVE
    GREVE --- ---
    HLUCHEJ: Nevím, kolik to normálně stojí, ale 20 tisíc se mi zdá jako hodně málo. To už asi levněji neseženeš.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam