• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    zdravim, mam dotaz - jednam s jednou realitkou - predbezne -o prodeji baraku, jde o male mesto, maji vyhodu domacich.. ale pan se mi snazi nekompromisne natlacit do exkluzivni smlouvy na min 6 mesicu. Plus smlouvy,ktere zatim poslal - zprostredkovatelske, jsou opravdu nic moc.. pravnik se nad tim zhrozil. Mate nekdo zkusenosti s podobnym jednanim?
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    A mohu se zeptat... když tu nemovitost prodává realitka, která jí před tím odkoupila od majitele v exekuci.... dá se potom zpochybňovat nějaké vlastnictví z minulosti atd?
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    GREVE: Podepisuju, mluvíš mi z duše.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GREVE: ty si chytrak vid?
    reknu ti zcela konkrerni vec co se ti muze stat, protoze realitka byt nabizi na pul nacerno a s majitelem se poradne nedomluvi. prijdes na prohlidku a nejsou klice. to se mi (u pronajmu) stalo. sice prkotina ale nastve to dost.
    GREVE
    GREVE --- ---
    ANDY_WARHOL: Za takovýhle rady by ti měli lidi platit, protože to se zadarmo nedává!
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    GREVE: protoze to taky muze znamenat, ze ten majitel to vubec pres tu realitku nabizet nechtel.
    to ze se s nimi domluvil je jen tvoje domenka, zadny dukaz proto nemas.
    jedine co jsem napsal, aby byla dotycna opatrna, tot vse...
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    GREVE: Pač realitky jsou přece příživníci, původci všeho zla a tak vůbec. Nic, co udělají, nemůže být normální.
    GREVE
    GREVE --- ---
    Já nevím, čemu se všichni vždycky tak diví. Prostě majitel to zadal třem realitkám (jestli aktivně, nebo si ho samy našly, je úplně jedno), domluvil se s nima na ceně, a protože to neni za týden prodaný, tak to zkouší i sám za vyšší cenu (co kdyby se někdo chytnul). Nebo začínaly všichni na stejný ceně a realitky pravidelně - se svolením majitele - cenu upravují.

    To, že jednu nemovitost nabízí víc realitek, je naprosto běžný, ačkoliv ne vždycky úplně šťastný. Opravdu nechápu, proč v tom laici hledají nějaký podvod.
    MMISKAM
    MMISKAM --- ---
    BLACKYT: Je možné, že RK majiteli volali, když si dal soukromý inzerát a jsou s ním domluveni, že mohou byt nabízet. Ne všechny RK inzerují se smlouvami a už vůbec exkluzivně. Možná, že jsou již s majitelem domluveni na slevě, ale majitel už na svůj inzerát "kašle" a slevu neaktualizoval, když ví, že se mu o nabídku někdo stará. A když zavoláš majiteli, může ti dát ještě levněji, protože to bude bez provize. Ale pak se stejně musíš postarat o právní servis apod.
    BLACKYT
    BLACKYT --- ---
    Ok. Ja se v tomhle bohuzel nevyznam vubec. Poprvy shanim byt a porad tapu. A v cem by mohl byt pak problem nebo na co si dat kdyztak pozor?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BLACKYT: ja netusim jak je to v konkretnim pripade, ale byl bych opatrny
    BLACKYT
    BLACKYT --- ---
    Dobre no, ale potom tedy, kdyz realitka uvadi cenu o 250tisic min nez majitel i s poplatly? Tak proc bych se mela ozyvat majiteli, kdyz to muzu prvne zkusit u ty realitky za tu nizsi cenu?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    proste mu zavolaji, ze jejich vyznamny klient ma zajem. majitelovi je jedno komu to proda. takze jestli klient prijde z ulice nebo od realitky neresi
    BLACKYT
    BLACKYT --- ---
    To by me taky zajimalo, jak pak ta realitka reaguje. Hlavne oni inzerujou cenu, ktera se od majitele lisi o 250tisic.
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    ANDY_WARHOL: Jak potom ty realitky reagujou, kdyz jim zavolas, ze mas zajem o prohlidku?
    BLACKYT
    BLACKYT --- ---
    už sem ten byt našla na bazos.cz ... a jaktože si ty realitky takhle ten inzerát přivlastní a inzerujou ho?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    BLACKYT: sem ted na mobilu napisi ti svuj nazor pozdeji
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    BLACKYT: Obvykle realitky vyzaduji, aby byly vyhradnimi zprostredkovateli - tj. majitel nesmi byt nabizet prostrednictvim jinych realitek, prip. ani sam
    BLACKYT
    BLACKYT --- ---
    ANDY_WARHOL: Ať hledam jak hledam, tak mi vyjiždí nabídky furt jen od těhle realitek, přímý majitel nikde:(
    BLACKYT
    BLACKYT --- ---
    ANDY_WARHOL: jakože když je jeden byt ve více realitkách, tak je to blbost? a to nemuže ten majitel dat nabidku do vice realitek? nevim jak tohle chodí.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam