• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MISHUGERealitní kanceláře - zkusenosti, reference
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    WITTGENSTEIN: Jasně, asi se to nedá brát jako pravidlo, 10 % je celkem hodně. Záleží jak si to prodejce nacení na začátku a jak moc spěchá s prodejem, už jsme viděli byt prodanej za inzerovanou cenu, ale i byt, kde jsme 14 dní po prohlídce dostali od makléře slevu 500 tisíc...
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    ANTALSTASEK: Karlín, nástavba na činžáku z roku asi 2006
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    ANTALSTASEK: Praha 8, novostavba.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    PETUL_KA: pritom je obecne znamo, ze prodejni ceny byvaji o cca tech 10 % nizsi nez je v inzeratu

    No, to právě není známo. Když jsem prodával byt, slevu 400k bych fakt nedal. Byl jsem ochoten jít o 100k dolů, a tak se nakonec i stalo.
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    PETUL_KA: Pointa meho prispevku mela byt, ze mi prislo zabavne, ze cloveku, ktery dnes a denne prodava nemovitosti prisla zadost o ani ne deseti procentni slevu hodne, pritom je obecne znamo, ze prodejni ceny byvaji o cca tech 10 % nizsi nez je v inzeratu, tak proc si o tu cenu nerict rovnou a chodit okolo horke kase... Meli jsme dobre argumenty a srovnani s jinymi byty a 60k/m v dane lokalite za dany byt proste je moc, ale pokud si ten byt najde kupce, good for them...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    GHOSTSTALKER: Tak určitě, na diskuzák napíše každý za všech okolností všechny okolostojičnosti týkající se tématu, takže si nikdy není třeba nic domýšlet.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    WITTGENSTEIN: To se ted vsechny byty prodavaji za jednotnou cenu? Nehlede na lokalitu, typ domu, vnitrni dispozice apod.?
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    PETUL_KA: Zajímavé, já právě za 3,8 byt o 72 metrech prodal. Žiješ v té správné realitě :)
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    Z dnešní prohlídky bytu (70m) za inzerovanou cenu 4.2M, když došlo na dotaz o ceně:
    Makléř: Kolik byste si představovali?
    My: 3.8M
    Makléř: Není to málo?
    Asi žijeme každej v jiný realitě...
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    BLACKYT: Možná už to není aktuální, ale my jsme kupovali nemovitost, kterou nabízelo šest RK. Kontaktovali jsme majitele (barák o ulici vedle ve stejné vesnici) a zeptali se ho, kterou RK preferuje, zběžně jsme si ji progooglovali kvůli referencím a pak s ní jednali.
    ELIS
    ELIS --- ---
    GREVE: Ok, diky.
    GREVE
    GREVE --- ---
    ELIS: No tak to je skoro bych řekl samozřejmý. Ale zprostředkovatelská smlouva není zmocnění k právním úkonům. Teda jestli je součástí zprostředkovatelské smlouvy i ustanovení o tom, že za tebe makléř podepíše kupní smlouvu, tak by to smysl dávalo. Ale od takové smlouvy bych hodně rychle utíkal :-)
    ELIS
    ELIS --- ---
    GREVE: Nevim, nasla jsem tohle:

    Judikatura Nejvyššího soudu dovodila, že podpis na plné moci musí být úředně ověřen, pokud zmocněnec na základě plné moci činí právní úkon (například smlouva o převodu nemovitostí), pro který právní předpisy požadují ověřený podpis (viz. rozhodnutí Nejvyššího soudu ČR sp.zn. 29 Odo 894/2006).

    Zdroj: http://finance.idnes.cz/vzor-hmotnepravni-plna-moc-ddy-/pravo.aspx?c=A120404_111242_pravo_vr
    GREVE
    GREVE --- ---
    ELIS: ani na plné moci není třeba ověřený podpis.
    ELIS
    ELIS --- ---
    GREVE: No ja nevim, bylo nam receno, ze je to neco jako plna moc.
    GREVE
    GREVE --- ---
    ELIS: nemusí, proč by měl?
    ELIS
    ELIS --- ---
    Prosim o radu: kdyz realitni makler uzavira zprostredkovatelskou smlouvu s clovekem, jehoz byt prodava, musi byt podpis majitele na smlouve uredne overeny? Jeden clovek nam tvrdi, ze ano, druhy, ze ne. Tak nevim... Diky.
    DIM_
    DIM_ --- ---
    SUSANNA: ja nasel jen dve spatne zkusenosti, tak jsem doufal, ze se tu ozve nekdo z oboru a bude vedet vic. Jejich pravnik mi nadava, lze mi, zastrasuje, vyhrozuje... Nikdy jsem se nikde s necim takovym nesetkal. Divim se, ze stale funguji.
    MMISKAM
    MMISKAM --- ---
    MARQETHA: Přesně:-D
    MARQETHA
    MARQETHA --- ---
    MMISKAM: to mě těší ;) a nick mi asi říká, odkud vítr vane... z Olomouce? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam