• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DALIBORCo je to člověk? - Mnoho definic, které jsou nanic?
    LALINA
    LALINA --- ---
    XCHAOS: :-)))))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MUSTAFU_X: a co když si lidi vymysleli přírodní zákony, aby nemuseli věřit v Bohy ? :-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    možná že nekterý zvířata jsou stejný jako lidi, akorat že dokazaly jít ve vývoji jinou cestou, jak si zarizovat obživu a blahobyt...cestu přírodní, přirozenou a fungující na jinejch základech, než jak to začal dělat člověk.¨
    možná maj i internet, akorat mnohem šikovnější a levnejší, než maj lidi...
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    PALEONTOLOG: to byl primer k teorii toho, ze si lide vymysleli bohy aby vysvetlili prirodni zakony...

    stejne tak si lide vymysleli instinktivni reakce - pudy, ktere jsou jen nahrazkou reality, ktera je daleko pestrejsi a slozitejsi. zvirata si napriklad predavaji urcite tradice, stejne jako lide. coz znamena ze jejich chapaci procesy nebudou omezeny jen na proste podlehani, ci nasledovani pudu, ale musi mit nejakou vedomou zakladnu - napriklad ze zvire chape, ze kdyz si ohne tycku, bud se mu lepe vyhrabavat potrava (viz pokus s vranou)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MUSTAFU_X: MUSTAFU_X - jako jací bohové (asi chápu že to je přirovnání) konkrétně ??
    LALINA
    LALINA --- ---
    a nezaprší a nezaprší
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MUSTAFU_X: v subtropech se počasí mění, ale ve skutečných tropech už ani moc
    ne. Samozřejmě jsem tam nebyl dost dlouho, abych si to ověřil :-) ale ten pocit z toho mám, a statistiky tomu také nasvědčují.

    Ale problém je, že mě tahle debata vůbec nebaví. Obraťme list.
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    XCHAOS: nehlede na to zes nenapsal "na rovniku je porad stejne", ale napsals ze je v "tropech" porad stejne. tropy jsou nejen rovnikove pasmo. ale jinak v pohode.. ve vsech obecnych definicich klimatickych pasem, kde se deli pasma na tropy a subtropy jak to zname vsichni ze zakladky, se tropy deli na rovnikovou a dalsi tropickou cast, popripade vice tropickych casti.

    jinak rovnik, stejne jako poly jsou takovy extremni zony. ovsem klimaticky zmeny pri zmene rocnich obdobi tak jsou, a pokud tam budes, rozhodne poznas ze se neco zmenilo :)
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    PALEONTOLOG: vsak kdybys napsal co ti neni jasny, rad ti odpovim :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MUSTAFU_X: e ? co to ?
    lol, kdybys mi radši vysvětlil, co ty tvoje fráze pro tebe znamenají....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LALINA: já jsem měl jen topinky se sýrem a česnekem. ale tohle je ještě houby (i když žádné houby nebyly a nebudou) - to ráno jsem měl daleko lepší nápady - viz [ XCHAOS @ Ahoi und Bumtraart ]
    LALINA
    LALINA --- ---
    už ty houby nežerte, fakt..ani s voctem ani bez něho .-))
    LALINA
    LALINA --- ---
    :-)))))))))))))))))))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MUSTAFU_X: no dobře, střídají se tam roční období, ale nejsou to roční období.
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    XCHAOS: coz ovsem neznamena, ze se tam nestridaji rocni obdobi :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MUSTAFU_X: ano, na rovníku je skoro pořád stejně, což jsem přesně napsal :-)
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    XCHAOS: houby jo, ale s voctem :)) rocni obdobi se strida vsude, ale v ruznych sirkach ruzne, treba na rovniku je porad skoro stejne. stejne tak na polech, ale rozdil v rocnich obdobich je znatelny. hlavne pro takoveho citliveho tvora jako je clovek :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LALINA: no, co se DOOPRAVDY děje zatímco spíme, toť otázka... :-) samotná noc a den zas takový problém nejsou...

    LALINA: to se řeší spíš ve fóru "lucidní sny"

    MUSTAFU_X: ale houby. psychologické plynutí času je docela jistota... naopak, roční období se zdaleka nestřídají ve všech zeměpisných šířkách, v tropech máš po celý rok prakticky pořád stejně...
    LALINA
    LALINA --- ---
    :-)
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    LALINA: no tak tim hur, ohanis se tu nelinearitou casu (soucast teorie chaosu), kdyz ja mluvim o otackach zeme kolem slunce a jeste mi budes nadavat, ze tu machruju?

    kazdopadne nechapu kam si mirila s tou bhagavadgitou. to bys mohla vysvetlit.

    v rozporu sme byli mi prislo, hlavne diky tomu cos napsala.

    ja odmitam deleni reality na casovy useky - myslim hodiny, minuty, vteriny, desetiny a setiny vterin. to je blbost. ale musim rict, ze krome casovejch useku existujou cyklicke deje, ktere se opakuji a drive byly spojovany s pojmem cas. tedy dny, novoluni, rocni obdobi, a roky - tedy vystridani se vsechn rocnich obdobi jakozto jeden cyklus. teorie lidi se od tohohle nazirani sveta davno odtrhla, ale ja si myslim ze to je jedinej zachytnej bod v tyhle nasi cloveci realite, kterou ten buh, pokud ji sni, sni uz hezkou radku nasich pozemskych let.
    samozrejme nepopiram, ze cely tohle nase trmaceni se zitovy nemuze byt pro toho boha vterinou, pokud existuje jako entita majici nejaky svy vlastni vytvoreny casovy useky, podobny nasim vterinam.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam