• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DALIBORCo je to člověk? - Mnoho definic, které jsou nanic?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MUSTAFU_X: zkus to brát v kontextu vývoje názorů - po renesanci osvicenstvi.... a doba technicka
    LALINA
    LALINA --- ---
    XCHAOS: :-)))))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MUSTAFU_X: a co když si lidi vymysleli přírodní zákony, aby nemuseli věřit v Bohy ? :-)
    LALINA
    LALINA --- ---
    možná že nekterý zvířata jsou stejný jako lidi, akorat že dokazaly jít ve vývoji jinou cestou, jak si zarizovat obživu a blahobyt...cestu přírodní, přirozenou a fungující na jinejch základech, než jak to začal dělat člověk.¨
    možná maj i internet, akorat mnohem šikovnější a levnejší, než maj lidi...
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    PALEONTOLOG: to byl primer k teorii toho, ze si lide vymysleli bohy aby vysvetlili prirodni zakony...

    stejne tak si lide vymysleli instinktivni reakce - pudy, ktere jsou jen nahrazkou reality, ktera je daleko pestrejsi a slozitejsi. zvirata si napriklad predavaji urcite tradice, stejne jako lide. coz znamena ze jejich chapaci procesy nebudou omezeny jen na proste podlehani, ci nasledovani pudu, ale musi mit nejakou vedomou zakladnu - napriklad ze zvire chape, ze kdyz si ohne tycku, bud se mu lepe vyhrabavat potrava (viz pokus s vranou)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MUSTAFU_X: MUSTAFU_X - jako jací bohové (asi chápu že to je přirovnání) konkrétně ??
    LALINA
    LALINA --- ---
    a nezaprší a nezaprší
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MUSTAFU_X: v subtropech se počasí mění, ale ve skutečných tropech už ani moc
    ne. Samozřejmě jsem tam nebyl dost dlouho, abych si to ověřil :-) ale ten pocit z toho mám, a statistiky tomu také nasvědčují.

    Ale problém je, že mě tahle debata vůbec nebaví. Obraťme list.
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    XCHAOS: nehlede na to zes nenapsal "na rovniku je porad stejne", ale napsals ze je v "tropech" porad stejne. tropy jsou nejen rovnikove pasmo. ale jinak v pohode.. ve vsech obecnych definicich klimatickych pasem, kde se deli pasma na tropy a subtropy jak to zname vsichni ze zakladky, se tropy deli na rovnikovou a dalsi tropickou cast, popripade vice tropickych casti.

    jinak rovnik, stejne jako poly jsou takovy extremni zony. ovsem klimaticky zmeny pri zmene rocnich obdobi tak jsou, a pokud tam budes, rozhodne poznas ze se neco zmenilo :)
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    PALEONTOLOG: vsak kdybys napsal co ti neni jasny, rad ti odpovim :)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    MUSTAFU_X: e ? co to ?
    lol, kdybys mi radši vysvětlil, co ty tvoje fráze pro tebe znamenají....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LALINA: já jsem měl jen topinky se sýrem a česnekem. ale tohle je ještě houby (i když žádné houby nebyly a nebudou) - to ráno jsem měl daleko lepší nápady - viz [ XCHAOS @ Ahoi und Bumtraart ]
    LALINA
    LALINA --- ---
    už ty houby nežerte, fakt..ani s voctem ani bez něho .-))
    LALINA
    LALINA --- ---
    :-)))))))))))))))))))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MUSTAFU_X: no dobře, střídají se tam roční období, ale nejsou to roční období.
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    XCHAOS: coz ovsem neznamena, ze se tam nestridaji rocni obdobi :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MUSTAFU_X: ano, na rovníku je skoro pořád stejně, což jsem přesně napsal :-)
    MUSTAFU_X
    MUSTAFU_X --- ---
    XCHAOS: houby jo, ale s voctem :)) rocni obdobi se strida vsude, ale v ruznych sirkach ruzne, treba na rovniku je porad skoro stejne. stejne tak na polech, ale rozdil v rocnich obdobich je znatelny. hlavne pro takoveho citliveho tvora jako je clovek :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LALINA: no, co se DOOPRAVDY děje zatímco spíme, toť otázka... :-) samotná noc a den zas takový problém nejsou...

    LALINA: to se řeší spíš ve fóru "lucidní sny"

    MUSTAFU_X: ale houby. psychologické plynutí času je docela jistota... naopak, roční období se zdaleka nestřídají ve všech zeměpisných šířkách, v tropech máš po celý rok prakticky pořád stejně...
    LALINA
    LALINA --- ---
    :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam