• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOC256Opera - Fast and Sexy browser
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CERMINEK, PISKVOR: (prakticky z toho plyne, že heslo k nyxu v Opera Linku mám, ale heslo k bance ne)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KOC256: To byl příklad na ujasnění priorit (webová stránka s přístupem k penězům vs. webová stránka s přístupem k omezené sadě málo užitečných dat), ale teda budiž - skryté titulky pro lidi, který viděli internet prvně včera: "Milé děti, pokud máte _odkudkoli_ přístup k penězům, mělo by to být zabezpečené odpovídajícím způsobem, bez ohledu na způsob toho přístupu. V dnešní rozvinuté společnosti už totiž lze platit nejen hotově nebo složenkou, ale i přes různé online obchody, a někde si můžete i platební údaje uložit; dokonce existují i hry, kde lze za skutečné peníze zakoupit herní měnu. Takže jestli jste si v Travianu nakoupili milión zlatejch, chraňte si heslo podobně, jako by to bylo bankovní heslo." Je to takhle lepší?
    Jo, promiň, Paypal jsem zapomněl.

    Jinými slovy, pokud jde o prachy, je vhodné se chovat, jako by šlo o prachy (nebo se pak nedivit); pokud jde o to, že místo mě někdo napíše ošklivý příspěvek na nyx, není třeba být až tak ostražitý.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    PISKVOR:
    Tak zrovna u banky je vsechno dulezite pod SMS... :)

    Ale naopak ti mohou vyluxovat ucet ulozenymi platebnimi udaji v nejake online hre... nebo treba slevomatu (aby to nebylo jen o hrach)...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    CERMINEK: Asi tak stejně jako u ostatních cloudsyncových služeb tohoto typu (Chrome/FF sync, LastPass, whatever): hesla se _nějak_ zašifrují, a _někam_ odtečou; jinými slovy, téměř výhradně otázka důvěry v toho kterého poskytovatele syncu, páč způsob šifrování je u málokteré služby nějak ověřitelný (a i dostatečně silné šifrovací metody lze používat blbě, a tím dosáhnout slabého zabezpečení).

    Laicky řečeno: pokud si syncuješ heslo k bankovnictví do cloudu, koleduješ si o průser bez ohledu na to, jestli ho máš uložený v Opeře, FF, nebo v iToustovači; u hesla k online hře je to zabezpečení adekvátní.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Možná lama dotaz, ale jak moc bezpečné / nebezpečné je synchronizování hesel přes Opera Link?
    LUDO
    LUDO --- ---
    OCTOPUSS: furt mi vsetko ide, a to som na linuxe 12.16

    Je pravda, ze pouzivam rozsirenie ExtendTube a to si dost upravuje ten youtubacky prehravac
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    The Adobe Flash Player is required for video playback.
    Get the latest Flash Player

    Super, tak přestalo fungovat i Youtube. Já se z tý Opery fakt podělám.
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    TOMAS3333: Mluvil jsem o dvou věcech, který spolu nesouvisí.
    TOMAS3333
    TOMAS3333 --- ---
    OCTOPUSS: moment, takze si si vypol posielanie referera v opere a odisiel k ff, ktory referera posiela furt?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OCTOPUSS: Pokud na web prijdes napsanim adresy do adresniho radku tak nemas refferera a nevim o webu ktery by na tomto stavu nefungoval...
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    Ježišmarká, copak já vím proč? Protože některý weby jsou tak prasácky napsaný, že vyžadujou sledování.

    zkoumám FF, protože už mě Opera sere tak, že ji nechci dál používat.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OCTOPUSS: Proc by mel prestat fungovat?
    Proc zkoumas FF?

    Nejak ztracim souvislosti...
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    CALIBOS: Bohužel pak fakt některý weby přestanou fungovat. Fakt bych ty internety zakázal...

    P.S. Dneska už mi došla trpělivost, a začal jsem zkoumat Firefox. Když odhlídnu od nutkání blít nad stylem nastavení, je nějaká možnost, jak oblíbený změnit alespoň částečně do takový podoby, jakou mají v Opeře? V Mozille asi fakt hulí sušený jačí trus místo pořádnýho fetu, protože něco takovýho jsem v životě neviděl.
    LUDO
    LUDO --- ---
    CALIBOS: tak som si to schvalne vyskusal, a teda neviem co ma moj provider za NAT ale nezistilo to ABSOLUTNE nic :D



    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    Chrome i IE předchozí web automaticky odesílá mimochodem. Zvláštní je, že Chrome odešle jenom hlavní doménu (www.google.com), IE i Opera odešle kompletní cestu.
    V Opeře tohle vypínám jako první, nechci aby někdo sledoval můj pohyb.
    CALIBOS
    CALIBOS --- ---
    OCTOPUSS: sledování pohybu, vyhodnocování úspěšnosti reklamy na nějakém serveru atd atd...
    Dá se to docela jednoduše otestovat na testech anonymity... když z googlu kliknete na nějaký web a máte to zaplé, tak se tam objeví stránka googlu. Viz první odkaz (a tam HTTP_REFERER):
    https://www.google.com/search?hl=cs&q=http://checker.samair.ru/
    OCTOPUSS
    OCTOPUSS --- ---
    LUDO: A k čemu je to dobrý?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    OCTOPUSS: Ber to spise tak ze v opere to muzes vypnout. Ostatni prohlizece to proste posilaji. A je to tam odjakziva... Zadna novinka...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    LUDO: Dodám, že tohle dělají všechny prohlížeče defaultně, jen Opera to umožňuje nastavovat. Mimochodem, když to vypneš, některé obrázkové servery ti přestanou fungovat, protože se tímhle "chrání" proti linkování obrázků odjinud.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam