• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FLIPPERRespekt je jeden z nejmizernějších občasníků na české mediální scéně a proto ho také nikdo nečte. (Pavel Bém)
    rozbalit záhlaví
    CROSS
    CROSS --- ---
    RESTINPEACE: rozhodně. Zatim pokaždý, když jsem jim psal (bylo to teda jen párkrát), měl jsem dojem, že to dopadá na úrodnou půdu.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    tak ze bych konecne jednou misto brblani na nyxu napsal pro zmenu rovnou Respektu co si o tom myslim...? :)
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    taky mi to nepřijde jako změna k lepšímu. asi nejvíc mi vadí nové uspořádání článků v rubrice fokus / agenda. člověk neví kde jeden článek končí a kde druhý začíná, která fotka k čemu patří ...
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    RESTINPEACE: po typografické stránce je to bohužel jednoznačně horší. Nevím, co to koho napadlo… :/
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    RESTINPEACE: Mě je to v Kindle naprosto jedno :D. Všiml jsem si jen změny struktury (pořadí článků) a to mi přijde ok - že např téma z obálky je na začátku.

    Mám skoro chuť si jedno číslo koupit papírově, abych viděl jak to udělali. Ale po tvém zhodnocení to asi nechám plavat.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    uz je to par tydnu, tak co rikate na zmenu grafiky?
    ja z toho moc nadseny nejsem, nektery napady dobry, ale celkove spis posun k horsimu, treba ta kombinace patkovyho a bezpatkovyho pisma me docela vadi..
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    Doporučuji odemknutý speciál na webu:
    Exodus • RESPEKT
    http://www.respekt.cz/...ika/exodus?utm_source=respekt&utm_medium=clanek&utm_campaign=respekt-exodus
    Zejména tento článek:
    Strach proti strachu • RESPEKT
    http://www.respekt.cz/tydenik/2015/36/strach-proti-strachu
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Velmi slusna reportaz z Uherskyho Brodu v poslednim cisle:
    "Nejde mi o ty peníze, ale mám vztek, že jsem občan druhé kategorie jen proto, že slušně nechlastám jako všichni okolo, ale beru drogy. Co je komu do toho," zlobí se mladá žena.
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    CROSS: Vubec me to nechtelo pustit ani do archivu, ale pomohl celkovy restart, uz to funguje. Dekuju za rady!
    CROSS
    CROSS --- ---
    BRUSINKA: Hází ti to Stránku nelze načíst? Jestli ano, je to adi chyba v aplikaci, která po spuštění zkusí načíst PDF verzi (což se nepodaří). Zkus tapnutím vyvolat menu a přejít do archivu. Pak to už frčí.
    RESTINPEACE
    RESTINPEACE --- ---
    Zajimala by me reakce Respektu, kdyby se Bakala rozhodl v pristich volbach kandidovat do parlamentu.. Imo predstava ne az tak nerealna, navic nikdo nerika, ze by musel byt osobne tou hlavni tvari jako Babis.
    BRUSINKA
    BRUSINKA --- ---
    funguje vam iphonova aplikace respektu? mne se to zaseklo na asi dva tydny starym cisle a zadny novy to nenacita
    CROSS
    CROSS --- ---
    FLIPPER: http://www.respekt.cz/tydenik/2014/36/editorial-v-ostrelovanem-meste

    V tomto čísle píšeme také o potížích společnosti NWR, jejíž kondice má vliv na situaci na Ostravsku. Jak jistě víte, Respekt se před časem rozhodl nepsat o aktivitách majitele Zdeňka Bakaly, protože se nám zdálo, že jsme u tohoto tématu ve střetu zájmů. Vývoj ukázal, že je to rozhodnutí neudržitelné, a to hned ze dvou důvodů. Zaprvé, aktivity majitele se staly i důležitou politickou agendou a zadruhé, mediální scéna se mezitím – co do vlastnictví – výrazně proměnila.
    FLIPPER
    FLIPPER --- ---
    po nástupu Babiše byla tahle pozice už neudržitelná. proběhla tam i nějaká reflexe, pokud si dobře vzpomínám, tak v jednom Taberyho článku zaznělo něco ve smyslu "nepsat o Bakalovi bylo špatné rozhodnutí". škoda že jim ty oči musel otevřít až Babiš.
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    ICARUS: myslim tim teda minuly respekt, c. 33
    ICARUS
    ICARUS --- ---
    btw co se stalo, ze po X letech vysel clanek o bakalovi a a jeste k tomu kriticky? doufam, ze slo o prozreni, jak moc si jeho ignorovanim vlastne respekt kalel do huby a ze podobnych clanku bude vic.
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    Parádní rozhovor s Pánkem... nejbystřejší pohled na uprchlickou krizi co jsem zatím našel. Radost číst a kontemplovat
    FIDEL
    FIDEL --- ---
    Já vicemene souznim se Zizlerem, nemyslim, ze by Vaculík sel tak zgruntu a jednoduše odpalkovat, jako to udelali oba zminovani, myslim, ze zasluhuje vic... a zcela jsem postradal nejaky literarni presah obou textu, vlastne jsem nepochopil proc o nem pise Vitvar, jenz ma k literature daleko, coz nyni jen potvrdil. Jinak jsem jeste o neco malo mladsi nez Vitvar a rozhodne bych netvrdil, ze mne Vaculik v nicem neovlivnil... tim ovsem nechci rici, ze Vaculika nelze kritizovat, ale predstavoval bych si trochu vic myslenkove prace s tak velkym a pro Cechy i tak zasadnim psavcem (jo treba takova kritika Vaclava Cerneho z dob samizdatoveho vydani Ceskeho snare, to byla jina kava a pritom to bylo velmi drsne;)
    LEMUR
    LEMUR --- ---
    FIDEL: Nejsem v situaci, abych mohl soudit Vaculíka, ale musim říct, že ty 2 články o něm v tom čísle mě taky dost .... zaujaly...? ...překvapily? Mam rád jasný vyjádření názoru (když nejde o politiku), takže jsem je docela ocenil, ale stejně jsem si nemohl pomoct a říkal jsem si - proč až takhle? Proč rovnou dva striktní a nekompromisní články o něm....? Co si o tom myslíte vy?
    FIDEL
    FIDEL --- ---
    menší polemika s Vitvarem a Šimečkou zde:
    Respektování Vaculíka - literární zápisník | č. 14 | 2015 | archiv - A2 – zvíře nikdy nespí
    http://www.advojka.cz/archiv/2015/14/respektovani-vaculika-literarni-zapisnik
    STAROJDA
    STAROJDA --- ---
    LEMUR: Jak píše ICARUS - článek dost nešikovně buduje svůj příběh tak, že začne obecně psát o hrách, pak se přehoupne na patologické problémy jednotlivců a na tom postaví druhou část článku, která pojednává o nebezpečích a jejich léčbách. Při všeczh těch přechodem dělá divné závěry a zkratky.

    Dále mi vadilo povrchní přirovnání gamingu k drogám. To obecně lze srovnat, ale rozhodně je třeba to dát do kontextu. V článku je z toho závislost a úrovni heroinu...

    Potom ještě autor ani nemá sílu držet pojmy skrz článek - na začátku je WoW označen jako MMO a ke konci už je to (správně) MMORPG.

    Čili tendenční slepenina bez snahy o objektivnější a komplexnější náhled, který by tam šel lehce přihodit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam