• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MESKPeak Oil - zlom ropy
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OMNIHASH: na ty jeho argumenty už nešlo reagovat nějak seriózně ! takže pro pořádek:

    peak oil nebude znamenat návrat do středověku - to myslím zcela vážně.
    peak oil je reálný, při dnešní spotřebě nemáme ropy na stovky let - o tom jsem silně přesvědčen
    solární panely na ovcích - to byl "protestní vtip" - ani mě se moc nelíbí současná přestavba luk na solární elektrárny.... i když jako dočasný experiment se to nějak "ztratí v šumu" a ty panely aspoň zlevní
    vlnolaminát - ve skutečnosti, tohle mě napadlo, když jsem se od skutečných pastevců dozvěděl, že o tu ostříhanou vlnu není v dnešní době nijak zvlášť velký zájem, a občas jí prostě musí vyhodit. fungovala by úplně stejně, jako sklolaminát nebo jiná laminovaná tkanina. přesněji by šlo o "plstěný laminát". v praxi jsem to nezkoušel, zatím.
    všechno se vyrábí z ropy - tohle je argument stoupenců katastrofického Peak Oil, bez možnosti vyhnout se katastrofě. s těmito lidmi dost polemizuju.
    ovce se nevyrábí z ropy - to myslím smrtelně vážně
    geneticky modifikovaný osel - to ani není z mojí hlavy, mrkněte na http://www.osel.cz
    volské potahy - ve skutečnosti, může se ukázat, že jsou efektivnější, než třeba traktory na bionaftu. alespoň v některých případech. může a nemusí. traktor byl každopádně v určité fázi zábavnější a přinášel vyšší sociální status, než vůl (či buvol), apod.
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: ale mě je jedno na coé se ten panel přidelá,já tu žádnej panel nechci, nehodlám vrážet svý peníze různým vykukům a ekopodnkatelů 10 korun za každou kilowatu
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY: tohle byl vyjímečně vtip - jel jsem v neděli kolem solární elektrárny, kterou staví na louce u Hořovic - a vůbec se mi to nelíbilo: jednak tam nahradí svažitou louku křemíkem (což bude mít následně dopad na erozi, když tam chcípne tráva, apod.), jednak ty panely přidělávají na masivní ocelové (nebo jaké) nosníky (nejspíš proto, aby jim to nikdo neukradl, apod). jestli se mě chceš vážně zeptat, na co chci přidělat solární panely - tak nejspíš jednoduše na střechu (rovnou nebo šikmou), nebo na zeď.

    třeba jde o to, místo rovného pevné panelu, který pracně šikmo přiděláš na energeticky obrovsky náročnou ocelovou konstrukci, můžeš použít "zubatý panel" - prostě ten panel bude rovnou optimalizovaný na přidělání na vodorovnou střechu nebo na kolmou zeď - ale budou tam ty několik cm velké křemíkové destičky rovnou přidělané našikmené na nějakém "zubatém" podkladu. bohužel - jako v případě všech věcí, které se navrhují centrálně byrokraticky shora dolů - ani v tomhle případě nebyli lidi, které by něco takového napadlo, přizváni k účasti...
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    OMNIHASH: divíš se mi že na to nemám nervy???
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: páč ji nak je kravina to dělat, aneb nebudu rvát víc vstupů než získám výstupů,teda budu ale to bych se musel jmenovat Martin Bursík...
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: a jak ty trdlo chceš to elektřinu ketrá bude samozřejmě dostupná 1/80 roka v našich klimatických podmínkách svést z každé té ovce?????
    jinak tohle už považuju za opravdu projev slůbomyslnosti,kovová konstrukce ti neuteče, pabnel nerozfláká a nemusí za sebou tahat stovky metrů kabelu
    nací neví proč by neměla být ocelová,nebo ty más něco i proti železné rudě?????

    mě tak nějak ty tvoje kraviny připomínají trošku DUNu,jenže tam existovala silná reglementace v podobě služebnuického džihádu,tzn řád který zakázal stroje ne kvůli nedostatku surovin ale prostě je zakázal,pak byl samozřejmě odkázaný an geneticky modifikované potraviny, zvířata lajk slepř a jiné
    ale to je SCIFI pusinko, nikoliv reálná vize světa za 100 let...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY: a to ses zase dozvěděl kde, že EROEI musí být vyšší jedné ? :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY: máš nechutné předsudky. nechápu, proč by musel můj počítač nutně přijet po ocelovém mostě nebo v letadle poháněném ropou... já si na něj klidně měsíc počkám, než mi ho z té Číny přivezou plachetnicí...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY: rozhodně kdyby se třeba takové volně chodící ovci přidělal na záda solární panel (aby nebylo nutné ho přidělávat na energeticky náročnou ocelovou konstukci...) a kdyby se z vlny pak vyráběl třeba vlnolaminát, tak to je možná určitá cesta vpřed, ano.
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: well, pro tebe ale můžeme zařídit príma rezervaci..ale nepočítej s IT, teplou vodou a splachovací ýáchodem, to je výdobytek moderní doby a do éry pastevectví nepatří...
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: jinak tohle je pro mě oppětovný důkaz že záměrně lžeš a nechceš šlyšet pravdu,4x jsem v poslendích příspěvcích napsall že EROI ropných písků a těžké ropy je kolem 3,evidentně jsi tento fakt buď záměrně vynechal abys mohl vůbec odpovědět,..nediv se že na debatu s tebou ztrácím nervi, můžeš si za to svým ignoranstvím...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OMNIHASH: bůh ví, jestli přechod z ohněm vytvrzených zašpičatělých klacků na pazourk byl až tak dobrý nápad, když jsme u toho ! opatlání špičatého klacku vhodným blátem a tvrzení při vhodné teplotě po vhodně dlouhou dobu mohlo vytvářet dost sofistikované kompozitní materiály na bázi keramiky a uhlíku... navíc lehké a nedetekovatelné takovými těmi detektory kovu na letištích.

    já jsem jim to říkal, že ten pazourek je jen taková nafouklá bublina... hrozně těžké to je, dováží se to z ciziny, nikdo to pořádně neumí opracovat... já bych jim za to ty kůže rozhodně nedával, já ne. ale nikdo mě neposlouchal... :-/
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: NEMAGRUJ, NEMYSLI SI ŽE KDYŽ VÍŠ CO JE EROI TAK MĚ TU BUDEŠ ZTRAPŇOVAT
    EROI SAMOZŘEJMĚ MSÍ BÝT VYŠŠÍ JEDNE, COŽ BUDE U ROPY OPROTI BIOPALIVU VŽDY....
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: ne základem naší civilizace je pást ovce a kozym, stavění kilometrových mostu je k **, obecně veškerý pokrok je k***, snad jen s vyjímkou IT technologií.
    nechápeš jednoduchou věc že kilometrové mosty a It technologi je obé způsobeno moderní dobou, technologií avyspělostí cevilizace.civiliZACE NEMŽE BÝT VYSPĚLÁ V IT TECHNOLOGII,ALE MÍT STAVBENICTVÍ A DIOPRAVU DOBY 14 STOLETÍ
    A JE ÚPLNĚ JDNO JETLI TEN ŠUTR OSEKÁ DLÁTO ŘÍZENE RUKOU LIDSKOU ČI RUKOU ROBOTICKOU
    TECHNOLOGIE A VÝVOJ JDE RKUKU V RUCE, BUĎ VŠECHNO NEBO NIC....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY: no ropa nebude vytěžena ne kvůli nějakému ideologickému rozhodnutí - ale protože EROEI bude neustále klesat.

    ... a jestli si představuješ, že budeš těžit ropu s EROEI < 1 pomocí jaderné energie, a takovou ropou pak krmit nákladní auta - tak ti na rovinu říkám, že TOMU bych já teda říkal pitomost. (ne, že bych nepředvídal, že se bude ropa těžit i při EROEI < 1 ... ale bude se pak těžit jako cenná SUROVINA, vyvažovaná zlatem - ne jako hloupé PALIVO pro náklaďáky...)
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    OMNIHASH: sklapni, a neurážej ,tobě by došly nervy dřív než mě,nejsem zvědav na debatu kde diskutující záměrně nečtou a vynechávají argumenty které se jim, nehodí do krámu.
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: neopraví,maxcimálně bude zase blábolit o tom že lehké ropy máme na deme tomu 50 let,ano u lehké ropy jsem asi za peakem, nicméně u těžké, břidlic a písku jsem ještě ani nezačali,kdybys nebyl tupan a četl ,psal jsem to tu sand 5x,tak eroi této ropy holt nebude 10-30 a náklady 2usd na barel ale 3 a náklady holt budou 10usd na barel,přesto to bude přepočteno na výkon 1000000x lebvnější a rychlejší než tvoje 4nohá uhýkaná budoucnost,takže se to těžit bude ,basta...
    ITCHY
    ITCHY --- ---
    XCHAOS: ano bohužel na některé tvoje výblitky ,které ignorují to co jsem napsal a dál si meleš svou se jinak reagovat nedá
    aneb
    já a ty jdeme pouští,řeknu vidím oázu a ty budeš dál drmolit o tom jak člověk bez vody zahyne ...v normálním životě bych to psychicky nevydržel a dal ti přes držku

    JINAK
    geneticky modifikovné karany oslů dopravující kvádry poskladané v tetrisu na počítači pro stavbu mostu ,zatímco bokem sedí pastevec fouká na flétnu a na gps pozoruje svoje stádo,zatímco kolem rezaví tisíce nákladních aautomobilů, protože ropa která mohl abýt vytěžena ,vytěžena nebyla páč rospné společnosti řekly NE, NE,NE,ropu musíme šetřit,žádnou nedáme, už máme zásoby jen na 200 leta zemního mplynu ujen na 250????...jeslti tomuhle říkáš raciopnální vize budoucnosti,pak se nediv že říkám..NEHUL TO,PŘERSTAŇ
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OMNIHASH: ale vždyť on právě diskutuje jako běloch ! jako "hloupý bílý muž" hrdý na svoje "guns, germs and steel" ...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ITCHY: no tak v tomhle klubu tě určitě někdo opraví... v tom bodě že máme té ropy na stovky let (při dnešní úrovni těžby) určitě, a v tom zbývajícím doufám taky (moderátor bohužel kašle na to, aby si lidi nenadávali...)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam