• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHfree community ☮ & traveller places
    MASOO
    MASOO --- ---
    DOOMBRINGER: ale ja mam pocit, ze tu mineno vazne nikdo nepsal nic o tom, ze je NEmas ucit cist a psat;)
    navic CLOWN ma osobni zkusenost a sice pise jako prase (promin;)), ale to muze i clovek v VS titulem (jeden tu naproti me sedi a ten to proste ma od prirody, je debil)
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    MASOO: Mozna ano, mozna ne. Fakt je, ze pokud to decko neumi poradne cist, psat a pocitat, tak si ty rodice zasluhujou zavrit.
    MASOO
    MASOO --- ---
    DOOMBRINGER: tos to podle me spatne pochopil;)
    DOOMBRINGER
    DOOMBRINGER --- ---
    CLOWN: Takovy rodice bych sterilizoval. Chapu, ze tady je levicackej klub, ale odmitnout vlastnimu diteti systemove vzdelani kvuli tomu, abych ho nenaucil cist a psat, to je opravdu moc.
    BIGTRAGED
    BIGTRAGED --- ---
    PPNEKK: Bych mu musel hnáty přerazit .... dokad má zdravý ruce, má se živit sám, né bejt na podpoře .....
    MASOO
    MASOO --- ---
    CLOWN: myslim, ze casem se budou dovednosti hodnotit jinak;)
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    CLOWN: tak jeden kamarad si vzdelava deti sam a opcas mi prijde ze jsou chytrejsi nez normalni deti, pak je i sance travelerskejch skol, detska z francouzkeho circusu mneli vlastniho ucitele.
    BIGTRAGED: nepochopil jsem otazku, nevedel jsem na jak dlouho, v dodavce bych asi vyrust nechtel jako ze kazdodene a dlouhodobe, ale v autobuse nebo nakladaku bych si to dokazal predstavit, zalezi na rodicich, pokud to sou dredaty hippici co zerou jen Acid tak to dite v patnacti utece anebo znej bude fetak. Ale pokud rodice jsou kreativni tak je mraky moznosti, do budoucna ti stejne vzdelani bude k hovnu, spis skusenosti jako agrikultura, alternatyvni ziti bude v pohode. Kamarduv syn mozna neumi poradne pocitat a psat ale zato uz 10 letech dokaze opravit centralu, zapojit solarni paneli, nebo mixovat na gramcich a dotoho hrat na trumpetu.
    Zalezi .......
    ERREG
    ERREG --- ---
    PPNEKK: tak na to aby dostalo podporu by snad bylo lepší aby to vůbec neumělo .)
    _PINKY
    _PINKY --- ---
    MINAB: jo, to me taky zajma...klidne sem ;)
    PPNEKK
    PPNEKK --- ---
    BIGTRAGED: bud v klidu, cist a psat ho naucis a kdyztak pak sezene praci v portugalsku, akorat to chce aby nekde chvily makal aby dostal podporu
    BIGTRAGED
    BIGTRAGED --- ---
    CLOWN: Mě by zajímalo hlavně jak jsou na tom se vzděláním, já si třeba o sobě myslím, že jsem relativně iteligentní a jakž takž přehled mám, ale dát dítěti komplexní vzdělání bych si teda netrouf. A nezvdělaný dítě (aspoň do úrovně střední školy) bych taky nechtěl, ačkoliv já sám nemám potřebu pyšnit se tituly ....
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    MINAB: hodne znamejch to dalo, a hodne znamejch vyrostlo v dodavkach, zalezi jak natom budes financne, a velikost dodavky a velikost ditete a bespecnosti parkovani.
    MINAB
    MINAB --- ---
    Ahoj.Mate nekdo zkusenosti s cestovanim s malymi detmi?Mam na mysli cestovani dodavkou na dlouho a do daleka.Do posty,pls.
    MASOO
    MASOO --- ---
    ZABAKOVA: ne uplne, planuji zit podle svych snu;)
    a tohle zrovna nebylo na trhu, ale v podniku na to specializovanem...
    a ano, mesto na to moc neni
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    MASOO: a jakej projekt zamyslis? nebo jsem to blbe pochopila:)
    jinak s tema trhama si me dostala..
    clovek musi spolihat sam na sebe asi
    jinak kamaradka bydli na vesnici a zeleninu s ovocem ma od pritelovejch rodicu, planujou i zvirata, uz maj slepici:)
    proste velkomesto neni na farmareni staveny, kdyz clovek bydli v panelaku
    MASOO
    MASOO --- ---
    a setrilek? nesnasim uz to slovo, muj otec je takovej, ja k tomu mam daleko, ale kdyz proste nemam, tak nemam a proto hledam cesty....
    a ty jsou bud vydelavat vic penez, ale to nechci za kazdou cenu a nebo jit smerem snizovani nakladu a alternativy....
    a samozrejme vim, ze by se mi ve vysledku vyplatilo (financne, pozitkove, zdravotne) nakupovat primo na farmach apod, ale to clovek v mem prozatimnim rezimu (prace od 8:30 do 17hod a jeste ke vsemu v debilni lokalite, kde v dohledu neni nic a odsud se dostavas kamkoli blbe) neni uplne casove a i jinak vhodne

    a uz konec vylevu, jeste by to vypadalo, ze to beru osobne:D
    MASOO
    MASOO --- ---
    CLOWN: asi mas pravdu, bohuzel moje realita zatim byla dycky takova, ze jsem i za "slusnou" praci mela tolik, ze to v lepsim pripade bylo "od nuly k nule", takze mi ty pocty proste z me zkusenosti nesedely...
    ale nerekla jsem, ze je to spatne nebo dokonce nemozne a naopak souhlasim s tim, ze takove projekty jsou treba a je dobre, ze zijou svuj sen, ostatne mam v planu to udelat konecne taky (napodruhe).

    CLOWN: tak ja bych to idealne delala takhle taky, ale za prve, neni tu tech moznosti tolik (nebo mozna je jen neznam a v tom pripade uvitam tipy) a do kontaku za mekac bych rozhodne nesla!!!!
    navic dalsi nevyhoda - v mem pripade prahy (zatim) - je, ze vetsina tech "dobrych lidi" na tom dost rejzuje (A TIM NERIKAM, ZE SI TO NEZASLOUZI!!!) a o co hur, najdou se i taci, co hlasaji, ze prodavaji lokalni "farmarske" potraviny a pritom to nakupujou v makru:/ (vim o jednom pripadu)
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    TULI:
    KCE: taky bych to nedal dlouho dobe, kamarad co tam jezdi je protestant jak prase co jezdi na rostlinej olej ma asi pet psu, vyrabi si vlastni ADRENALIN z bylinek a byl to asi prvni clovek co mi ukazal pred deseti lety co je to poradna hostina z kontejneru, kdyz za dve hodiny jsme mneli jidla na tejden.


    KCE: zas to stema kontakama moc neprehanej, ja znich zil nekolik let doslova, a ted uz jsem ve stadiu kdy radsi zaplatim, tedy dobremu cloveku za cerstve maso a zeleninu tak abych ten vyvoj a rozvoj alternatyvni zivota nejak podporil. A tady kde ziju jetoho hodne, organickyy maso z farem kde jsou chovana zvyrata v prirode a pestrobarevna zelenina a ovoce, a nemluve zajit podporit lokalniho jamajcana do jeho fast foodu misto do kontejneru za macdonaldem plneho srackozniho masa.
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    MASOO:
    KCE: uplne vas chapu, v cechach jsem na penize a jsme setrilkove, ale vem si treba anglii kde si lehce vydelas pres 50 liber za tejden a nebo 140 liber za dva tejdny socky, to znamena ze i kdyz jsi bez prace tak si muzes dovolit zit v takovyhle komunyte, a to nemluvim o francouzich, holt lidi jako ty na takovyhle mista nejezdej a nebo si najdou cestu jinou aby platit nemuseli. Pamatuju si kdyz jsem poprve zabloudil do prostredku desertu nekde na jihu spanelska, a potkal jsem tam veseleho Cecha co si tam zil v takovehle komunite, a kdyz jsme tam prespali jednu noc a druhej den jsem mu pomoh ze slepici ohradou tak mi vysvetloval ze bych mu mnel vlastne zaplatit za to ze mu pomaham :D

    Kazdopadne kdyz to sectu a podskrtnu tak jsou to chytri lidi, zainvestovali do pozemku a zacli zit svuj sen, a to ze si natom dokazou i vydelat tak to jenom klobouk dolu.


    Vlastninazor
    TULI
    TULI --- ---
    KCE: to jo, to máš pravdu, moc o recyklaci potravin nevím.


    Já bych třeba v Tameře žít nechtěla z mnoha důvodů, ale být tam pár týdnů či pár měsíců je určitě nezapomenutelná zkušenost....

    mám pocit, že s hledáním komunity je to jako s hledáním učitele (...lektora na meditaci...) je to proces hledání, co s tebou ladí .

    I v Auroville to bylo hodně zajímavý, ale žít bych tam nemohla a to nejen kvůli tomu, že půl roku tam je nesnesitelný vedro a je to Indie :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam