• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ZATAMOKO: Mám je necelej rok,snášet začly na podzim...Líhnout chci na jaře zkusit:)
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    EXCITE: jakoze jedna kachna dá 365 vajec/rok :) To se mi skoro nechce věřit :)
    Líhnete?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    ZATAMOKO: kachny nevybíráme denně,ale podle množví bych řekl,že snášej i více vajec za den! :)
    Ale určitě snášej denně.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    EXCITE: zajímavý, kolik tak snesou?
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    LINKOS: mě tedy běžci snašej neuvěřitelný množsvtí vajec (oproti slepicím), tolik vajec nejsdem schopen vubec spotřebovat a to ani když to občas rozdám nasim i ženy rodičům. kdyby někdo chtěl můžu dodat (Kladno)

    Úprava samozřejmě je pouze tepelná (min. 70°C po 10 minut.)..něco jsem o ty salmonele četl, kachní vejce jsou obecně více prostupná,ale to neznamená,že automaticky salmonelu obsahují.. to závisí hlavně na čistotě podestýlky... a dalších hygieneckých faktorech.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LADUSE: Mám H. okoličnatou, sladkokyselá až svíravá, hodně drobné plody (tak poloviční oproti rakytníku) http://www.stareodrudy.org/ovocny-strom/hlo%C5%A1ina-okoli%C4%8Dnat%C3%A1/128.html
    LADUSE
    LADUSE --- ---
    DENDROBATA: Máte tu někdo hlošinu okoličnatou nebo mnohokvětou - kde jste ji koupili a jak je na tom chuťově?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    KOCOURR: volně, je tu divočina "na samotě u lesa" ;)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    ZATAMOKO: I ten dřín, hlošiny mnohokvětá a okoličnatá
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    ZATAMOKO: trnka, různé druhy růží (svraskalá, šípková, dužnoplodá), hlohy (zatím jsem moc nechutnal, ale v době květu krásně bzučí...), záleží kolik máš kolem místa, jestli to budeš muset zastřihovat nebo můžeš nechat volně růst...
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    DENDROBATA: nehledám univerzální klíč, ale inspiraci a zkoumám možnosti :)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    LINKOS: no ty naše mrchy vyžíraj zrní i šrot kde na něj přijdou, a nic jsem na nich nezpozoroval.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Když se tu zabrousilo na design zahrady, čím zpevnit ujízdějící svah u příjezdové cesty?
    Pás pro kola vykopu a vysypu kamennou sutí z chalupy a udělám drenáže. Chci ale podél cesty vysadit nějaké jedlé keře.
    Měl by vyhovovat rakytník, ale třeba jsou i další druhy. Nějaké tipy?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    DENDROBATA: u nas taky slepky nesou furt,ale my je teda celorocne krmime zrnim + pastva + zbytky konskeho zradla a konske bobky :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: ne drubez,ale hygienu.Salmonella je v kazde drubezi, i v te zdrave, akorat v podkritickem mnozstvi :)
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    ANABEL_LEE: jestli se zeseru tak aspon vim ze jsem zanedbal drubez a dobre mi tak :D
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    ANABEL_LEE: omlouvám se , dělám spíš do včel :))
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LINKOS: Mně běžci už tak 2 měsíce nenesou, slepice nesou stále, vejce jsou větší, hutnější, s větším žloutkem
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    WAMP_ELF: a myslíš, že tomu psovi to dělá dobře při trávení?
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    OGMIOS: povera to opravdu neni ale klidne se zeser :)
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    mám typ jak redukovat psí dárečky na dvoře. Přimícháním zrní do psího krmiva se pak psí hovna stanou vyhledávanou delikatesou veškeré hrabavé drůbeže!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam