• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    To jsou zase perly. Cílek no :)
    NOVÉ BOHATSTVÍ: Václav Cílek: Zahrada malých dobrodiní v čase velké proměny světa
    http://www.novebohatstvi.cz/2015/09/vaclav-cilek-zahrada-malych-dobrodini-v.html
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    KAREN: díky, budu to sledovat:)
    KAREN
    KAREN --- ---
    PETEKKA: zaschla stopka (neukrajovat) .)
    DACUBE
    DACUBE --- ---
    SPAM: nabízím káčata indických běžců, stará asi 11-12 týdnů, tzn už velké přepeřené kusy. Lokace - UH, Zlín. Kdyžtak pošta
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    XL1: SCHWEPZ:
    letos pěstuju dýně poprvé. Jak prosím poznám, že jsou ke sklizni? Mám máslovky a pak muškátovou.

    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    COURT: Tulameen, Rubín, Polka a spousta dalších .. spíš si udělej jasno v tom kdy a jak dlouho chceš sklízet, a jestli chceš vystříhavat odplozené výhony ručně nebo vzít vše naráz sekačkou.. Máš jednoplodící, remontantní, plodící na jednoletých výhonech anebo dvouletých a kombinace obého.. Být tebou odkopnu někde v kolonii .. mám takovou malinu, plodí v červnu ale masívně .. http://www.stareodrudy.org/...y/ostru%C5%BEin%C3%ADk-malin%C3%ADk-malinoostru%C5%BEin%C3%ADk/18.html
    COURT
    COURT --- ---
    Nejaky tip na dobrou(velke plody, sladke plody) odrudu maliniku? Nebo staci proste koupit neco - cokoli v obi\ zahradnictvi?
    KAREN
    KAREN --- ---
    SCHWEPZ: kdybys mel prebytky hokaido, rada neco odkoupim;)
    SCHWEPZ
    SCHWEPZ --- ---
    XL1: já mám letos taky vynikající sklizeň, desítky macků, ještě je tam dva týdny nechám, ale už jsem pár ochutnal. Jinak to letos byla spíše bída, česnek a ostatní.

    Btw. nevím kolik toho máš, ale jestli chceš, aby ti vydrželi po vánocích a dál, tak je dobrý to sklízet s kouskem stopky, aby ti od vrchu nezačli měknout a uhnívat. Pokud máš dvě, tak je to jedno, dobrou chuť ,-)
    XL1
    XL1 --- ---
    oranžová Hokaido a zelená varieta Hokaido.....uzrály výborně ! Mňam!

    KAREN
    KAREN --- ---
    DENDROBATA: a nejen nos.) jj, mel by to bejt selskej - zn.: zluty kvety;)
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    KAREN: My ho v joze posmrkujeme, výborně vyčistí nos .. nevíš jakej tabak to je? My to měli dovezeny taky z Ekvadoru takže asi Nicotiana rusticana jak píše Rostlinka.
    KAREN
    KAREN --- ---
    ANABEL_LEE: viz napr.

    Velký učitel tabák :: Výprava do Amazonie za Ayahuascou
    http://www.vypravadoamazonie.cz/news/velky-ucitel-tabak/
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KAREN: no zni mi to trochu jako lecba savem, ale tak proti gustu :)
    KAREN
    KAREN --- ---
    ANABEL_LEE: .))) davam si ho do nosu, pripadne do oci - ale nekteri to pijou, klidne po pullitrech. opakovane, jsou stale zivi a fskutecnosti je jim jeste lip nez predtim. ^.^
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    KAREN: konzumaci vyluhu z tabaku? planujes nekoho otravit?
    JESTERKA_NA_ZDI
    JESTERKA_NA_ZDI --- ---
    nikdo k tomu nemáte nic?JESTERKA_NA_ZDI: Dost by mi to pomohlo, jsem opravdu stromový začátečník. Nebo alespoň, kam se obrátit pro radu jinam?
    KAREN
    KAREN --- ---
    OGMIOS: ja to treba nechci na koureni, ale na konzumaci vyluhu - a to fermentaci chce. loni mi to ovsem bohuzel zplesnivelo ;/
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    To hulte nefermentovany vy rozmazlenci :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam