• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    TANAIS: Já holky vzala do infrasauny, pěkně se pomalu prohřát a dobrý .)
    LITROP
    LITROP --- ---
    TANAIS: v podstate do sauny chodit "nakraplej" tak nemoc rychlej příjde a rychlej odejde se mnou to delali tak ze pokud jsme meli cas tri ctyri dny volna tak me vzali do sauny a za par dni jsem to vylezel pokud bych tam nesel tak budu marodit tyden dva takle to bylo za tri ctyri dny v poho.Sám svou dceru zacinám do sauny brat ted (2 roky) a zatim bych to takle nohrotil.Jde o to jak je zvykla jak chodite casto atd...
    TANAIS
    TANAIS --- ---
    Mám dotaz na ty, kteří saunujete děti. Jak to děláte, když je dítě trochu nakřáplý? Dcera (5 let) troch pokašlává už týden. Je bez teplot. Nemá rýmu, nic, jen ráno kašle, je unavená a má takový ty klasický příznaky virovýho onemocnění - afty. Co v takovým případě může vyvolat sauna? Je to prospěšný?
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    EM303: ha pockat!!! ten muj popis OVECKA_MJ byl na corinthia hotel na vysehrade! furt se mi tyhle dve wellness pletou!
    v panorama to neni tak hrozny jako v corintii, neni oddelena panska a damska cast
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    Panorama super mohu jen doporucit...;)
    KVJETINKA
    KVJETINKA --- ---
    EM303: moc díky, jestli se někdy rozhoupu a podaří se dám vědět :)
    EM303
    EM303 --- ---
    KVJETINKA: tady je web page: http://www.panoramahotelprague.com/wellnessandfitness?l=1
    jinak jsem platil vstup 400kč za 2h a byla to sauna + bazén.
    je to v nejvyšším patře toho hotelu, takže výtahem nahoru a tam je hned recepce toho "wellness"
    jestli to vysleduješ dej vědět, to bych tam asi i zašel zase:)
    otevřeno od 6:30 do 22h..
    KVJETINKA
    KVJETINKA --- ---
    EM303: můžu poprosit o nějaký bližší info o sauně (jak se tam dostat - recepce hotelu?, kolik stojí, jaká je otvíračka..) mám to blízko, asi bych to někdy riskla.. pravděpodobně se bude dát vysledovat doba kdy tam ty cizokrajný bastardi nebudou otravovat.. :)
    SILFVERSTIERNA
    SILFVERSTIERNA --- ---
    nevim jestli to tady uz zaznelo, ale myslim, ze jedna z nejlepsich saun v Praze je v hotelu Step (http://www.wellness-hotel-step.cz/wellness.php). Celkem fer ceny, 4 sauny, bazenek..no neberte to za dve kila!
    LITROP
    LITROP --- ---
    Sauna dnes vinohrady sokol přidá se někdo
    SITH
    SITH --- ---
    MYSKAZBRISKA: aquapalace a jeho rituály jsou super, jen je potřeba vybrat dobrý čas, aby se odfiltrovali rodinky s dětma

    IF_: co hotel Sport na Balabence?
    LITROP
    LITROP --- ---
    MYSKAZBRISKA: no ja bych zasel kl dnes vecer jinak celkem jedno
    OVECKA_MJ
    OVECKA_MJ --- ---
    EM303: Souhlas, mám stejnou a i horší zkušenost.
    Hotelový hosti nedodržují saunovacu rituály, ale když tam jsi, když tam nejsou, je to super.
    Ještě bych dodal,že pánská a dámská část sauny, bazenku a všeho je úplně oddělená.
    EM303
    EM303 --- ---
    Sanua v Hotelu Panorama.

    Pro mě zklamání. Sice tam je bazenek s ledovou vodou i sprachy, ale je tam na můj vkus příliš "turistů" a výletníků, kteří nemají sebemenší ponětí jak se saunuje. Pro mě never more.
    Jinak je tam i bazen s nádherným výhledem na celou prahu, ale ten je malý (10x4.5m)...takže taky nic moc...má to podle mě smysle jen pokud by tam vubec nikdo nebyl..což se ale prý stává...
    Je to v nejvyšším ( patře) Hotelu Panormala - Pankrác
    LITROP
    LITROP --- ---
    MYSKAZBRISKA:
    PSYCHOPATICK: a dalsi co dat ten srazek v ty sokolce na vinohradech je to tam prijemne a da se i dobre posedet
    IF_
    IF_ --- ---
    Diky zkusim!
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    MYSKAZBRISKA: zajimavy napad....
    PSYCHOPATICK
    PSYCHOPATICK --- ---
    IF_: jak pise Litrop sokolka www.isauna.cz chodim pravidelne ted maji oteviracku nedele, pondeli, ctvrtek, ktery je nejlepsi chodi nejmin lidi...
    LITROP
    LITROP --- ---
    Co sauna na vinohradech v sokoloovi sice ma taky letni otviracku ale da se domluvit nejakej termin
    IF_
    IF_ --- ---
    Olšanka má teď přes prázdniny jen v úterý a středu, nevíte o nějaké alternativě (podobné sauně)?
    SLUCKER
    SLUCKER --- ---
    EM303: zaviracka v 21h? skoda.. jinak dik za info:)
    EM303
    EM303 --- ---
    SLUCKER: já tam byl v neděli od 18:30 do konce a bylo nas tam cca 5 lidí, takže nikdo v zasadě:)
    celkové hodnocení 8 z 10 ( plnej to nemá protože zavíračka ve 21h je v dnešní době mimo realitu a taky proto že tam neni bazenek, což při té velikosti je fakt škoda..)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam