• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    KALIBAN: ty nepouzivas kartac?
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    Hele , napada vas neco, cim nahradit brezovy vetvicky? A cim se tak jakoze prokrvit?
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    SITH: vypadá to az na 19:30 h.
    SITH
    SITH --- ---
    KETHAMINA: ja zitra spis pozdeji po sedme ... pockate na mne nebo jdete s if driv?
    DAWYT
    DAWYT --- ---
    Tak v neděli mají ve dvorcích zavřeno:)
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    IF_: A zvladnes časově dřív než v sedm? doufala bych v menší návštěvnost.
    IF_
    IF_ --- ---
    KETHAMINA: Celkem bych sla...
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    KALIBAN: litr vody v mezipause vypiju urcite .) když občas bývame v hotelových saunách tak v každé jsou velké nidoby s vodou...
    SITH
    SITH --- ---
    KALIBAN: sauna elektrika, kybl, sprcha, chybi bazenek a venkovni posezeni. Malo lidi, levne, bez limitu casu. Pujcuji prosteradlo
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    KETHAMINA: tak jakej je ten barandov? Nejakou pidirecenzi?
    EM303
    EM303 --- ---
    IF_: já piju jen o pouzách mezi pocením:) respektive to myslím tak, že nepiju uvnitř sauny:)
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    IF_: osobně jsem zkoušela nepit třeba v pondělí během, ale po druhé návštěvě už se mi dělalo blbě.

    Chcete se někdo přidat v pondělí na Barrandov?
    WYMA
    WYMA --- ---
    IF_: alkohol při tom nepijou jenom finové, ale i češi :) třeba pifko sem tam není špatný.
    IF_
    IF_ --- ---
    EM303: No tak právě z tohohle vyplývá, že během pocení se pít nemá. Napiju se hodně třeba hodinu před a pak během saunování nic a poté to doplním po saunování.

    Každopádně pokud to někomu neni příjemné tak to holt dělá jinak. Já nechápu, jak při tom Finové mohou pít alkohol např:) Ale po saunování mám na pivo chuť často, i když se to to nemá:(
    KVJETINKA
    KVJETINKA --- ---
    KALIBAN: nojo, to je asi fakt... :) ja mam znamyho, ten zvladnul za cely den skoro sedum kilo (byl v nemecku v nejakym saunasvete, ale dal si tam fakt nejakou osmihodinovku..).. jenze vecer dal par piv a mel to hned zpet.. :)
    Nevim teda jak moc je tohle zdravy..
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    KVJETINKA: mno ja se zkousel vazit pred a po a na ty vaze jsem mel o kilo min a vypil jsem litr vody :) neni to nic exaktniho, jen jsem to tak strelil... ono se taky asi budes jinak potit kdyz mas dva metry a sto kilo, nez kdyz mas metr sede a padesat... (nebo dva metri a stopadesat ze :)
    KVJETINKA
    KVJETINKA --- ---
    KALIBAN: dva litry? za jak dlouho? :))
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    Ja myslim, ze kdyz ze sebe vypotim treba dva litry vody, tak je jasny, ze pit fakt musim... v potirne primo asi ne, ale mezi pocenim 100% jinak si zadelavas na kolapsicek
    AAMALI16
    AAMALI16 --- ---
    WYMA: právě že já taky ne .)
    EM303
    EM303 --- ---
    WYMA: já také ne. Vždy o pauzách si dám pár loků. Jinak jsme k otmu našel tenhle text, který je celkem zajímavý

    Nezapomeňte dodržovat pitný režim
    S vodním a minerálním hospodařením organismu souvisí především nejen pocení, ale i náhradní příjem nápojů. I když za regulérního, tedy krátkého pobytu v saunové lázni nedochází v této oblasti k závažným změnám, je vhodné věnovat pozornost výběru nápojů, ale i jídla.

    Nejméně hodinu před saunováním se lze jen trochu najíst a napít vody (nikdy alkoholu, narušuje průběh termoregulace a navíc psychicky irituje). Saunovat se na lačno není dobré, ale příjem šálku či sklenice tekutiny usnadní pocení.

    V průběhu saunování nepijeme ani nejíme. Vypité tekutiny snižují schopnost krve vstřebávat nadbytečnou vodu, která se vyskytuje v mezitkáňových prostorách a často tvoří otoky vinou příjmu příliš solené stravy. Pojídání jakékoli stravy během pocení či ochlazování je pochopitelně nevhodné, odkládá se do odpočinkové fáze saunování.

    Po ukončení saunování je však potřeba vyrovnat některé změny vnitřního prostředí organismu. Jeho nerovnováha se projevuje především žízní a hladem. Dbá se proto o náhradu minerálů, zejména draslíku, vody, jakož i vitamínu C. Pijeme proto přírodní ovocné šťávy, mošty, minerálky, případně šípkový či jiný bylinný čaj, ochucený vitamíny, jakož i ostatní nealkoholické nápoje, ale i kompoty. Stejný význam však může mít i zeleninová, ovocná, houbová, sýrová či jiná polévka, která již má charakter stravy. Vyhýbáme se příliš slazeným nápojům.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam