• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    IF_
    IF_ --- ---
    PODFUCK: Tak ted uz je otevreny vse, ale teda 25 jsem ve svych obvyklych saunach neuspela:/ Step ani Relax days jsem pravda nezkoušela, mám to trochu z ruky.
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    IF_: Infinit ve Stepu je taky normalne otevrenej.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    EM303: ráda se při další návětěvě přidám, nezní to zle - případně se mi pls ozvi do pošty a zas půjdete.
    SITH
    SITH --- ---
    EM303: jak se topi? drevo nebo elektro?
    EM303
    EM303 --- ---
    IF_: no asi jsem už recenzi psal:) jsem tam štamgast, takže to tady celkem často někomu cpu:D
    Ve zkratce: sauna je součástí Relax Days což je takový malý wellness. je v Hotelu Sheraton v Žitný. Není to ale součást hotelu a hotelový hosti tam nechodí...respektive za těch 5 let co tam chodim bych řekl že tvoří tak 5% klientely. Od 9 - 14h je tam happpy hour a sauna vyjde myslim na 150 za 100 minut.
    Lidí tam chodí míň než jinam, jsou časy, kdy tam nikdo neni a to hlavně právě v happy hour a nebo později v noci.
    Sauna sama o sobě je super, většinou vytopená na 90 - 100 stupňů. bazének a sprchy super. teplota v bazénku je většinou dobře studená. Odpočívárna má asi 7 lehátek a nějaký sezení..hraje tam klasicky nějaký chillout a je tam akvárko:) Mě to tam prostě vyhovuje nejvíc z těch v Praze, ale je to tím že znám časy kdy tam je minumum lidí atp..:)
    IF_
    IF_ --- ---
    EM303: Byla tu uz recenze:)? Dik za tip.
    EM303
    EM303 --- ---
    KETHAMINA: to je u Karlova náměstí. Ulice Žitná.
    Sauna Praha od Relax Days
    http://relaxdays.cz/sauna-praha
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    EM303: a to je kde?
    EM303
    EM303 --- ---
    IF_: v relax Days meli otevřeno 25 i 26. třeba včera sem tam byl uplne sám, což mile překvapilo. )
    IF_
    IF_ --- ---
    HERKULES: Peklo..zrovna o svatcich je extra chut na relax...otevreno meli jen v Cestlicich kam chodim spis vyjimecne:/
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    já chtěl taky jít a taky jsem narazil :(
    IF_
    IF_ --- ---
    Pres svatky vsude zavreno,ach jo:(
    QUIP
    QUIP --- ---
    PODFUCK: Urcite to bude mit vysokou ucinnost :) Ale pak bych si dal asi jeste tu vodovodni sprchu na ocisteni.
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    QUIP: Ochlazovani ve Vltave zni dobre.
    QUIP
    QUIP --- ---
    PODFUCK: nebyl jsem tam osobne, ale bavil jsem se o tom v nedeli s lidma, co chodime do sauny. Byli ji vyzkouset a k ochlazovani jsou sprchy, kad s vodou nebo vltava, do ktere se da vlezt po zebriku z mola. Voda ve sprse a v kadi by mela byt vodovodni, ne vltavska :)
    PODFUCK
    PODFUCK --- ---
    Radsi mi reknete jaky to tam je, kolik tam byva lidi a jakym zpusobem je reseno ochlazovani ;)
    SITH
    SITH --- ---
    kolik nyxaček je v té reklamě na plovoucí lázně na vltavě? já poznal jednu
    GREGI
    GREGI --- ---
    dneska sem dostal skvelou "houbkoskrabku" na tyci a konecne to vyada na tu spravnou tvrdost! uz sem jich vyzkousel asi 10 a pokazdy bud moc tvrdy nebo moc meky:D
    IF_
    IF_ --- ---
    V Cestlicich maji nove az do 23:00.
    SARKUF
    SARKUF --- ---
    QUIP: zkusim dik
    QUIP
    QUIP --- ---
    SARKUF: sice jsem to primo nezkousel, ale pokud tomu obetujes ten jeden rucnik, tak si myslim, ze to s nim bude urcite lepsi, nez jen pod sprchou. Tim myslim, kdyz vlezes i s tim rucnikem pod sprchu. Vytvori to silnejsi vrstvu studene vody, rovnomerneji rozprostrenou, nez jen sprcha, kde to jsou spis curky vody, co tak ruzne stekaji po tele a moc neochladi.
    Jo a celkem pomaha zvednout ruce nahoru a ochlazovat podpazi, kde obvykle zustava dost tepla.

    Pokud tam maji vyrobnik ledu, vem si dve hrsti, primackni si je do podpazi, zalez do ledove sprchy a uvidis, ze to bude mit taky lepsi efekt, nez klasicka sprcha.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam