• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASUCEKSaunování - [ sauny, parní, suché, infra...saunujete taky? ]



    Správné saunování je věda


    Tento klub by měl sloužit k získání různých informací, rad a tipů. Na nástěnce můžete najít pár odkazů věnovaných této proceduře. Cennější však mnohdy budou názory a rady jednotlivců tady v diskuzi. Saunu známe hlavně jako zařízení, které má blahodárné účinky na zdraví člověka, především výborný preventivní účinek. Pravidelné saunování posiluje obranné schopnosti lidského organismu a snižuje výskyt různých onemocnění. Dále se sauna využívá jako prostředek k postupnému otužování i jako prostředek ke zvyšování kondice.

    Byl bych rád, kdyby alespoň něco z toho posloužilo byť jen jedinému člověku, a na základě tohodle auditka by se rozhodl saunu zkusit. Zjistil jsem totiž, že je v mém okolí mnoho lidí, kteří nemají ani ponětí o tom, jak blahodárné účinky sauna má.

    Napadlo mě, že by nebylo od věci, kdybyste sem linkovali sauny, které navštěvujete, nebo ve kterých jste alespoň jednou byli a napsali, zda jste byli spokojeni, či ne (rozlišit, jestli se jedná o spokojenost s obsluhou, s prostředím nebo cenama, samozřejmě i negativní zkušenosti) časem bych to nějak vimplantoval na nástěnku aby v tom byl pro případné zájemce v daných lokalitách přehled. Časem by mohla vziknout nějaká tabulka, kde by byl výběr saun v určitém městě doplněný referencema spokojených/nespokojených uživatelů.

    Nevím však, jestli bych měl na to, to nějak přehledně a jednoduše udělat. Kdyby byl proto nějaký zájem o spolusprávcovství a případnou pomoc s tímhletím, ozvěte se mi pls do pošty.




    rozbalit záhlaví
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    LITROP: A jak tohle sedi u ditete pod 1 rok? Tam zadnou mysl na chozeni do sauny neutvoris.
    LITROP
    LITROP --- ---
    no samzrejmne kduz jsem s detma v saune 4a5 tak tam nejsem kuli sobe,pro deti to je prospesny telo i mysl si na saunu zvyka nejakou dobu samozrejmne nevydrzi dlouho ale kdyz jsme byli asi po seste tak uz vydrzeli chvilku sedet a potit se sice jsem povidal pohadku ale stejne,snazim se v nich vypestovat zvyk a prozitek chozeni do sauny,kdyz chci ja saunu,relax tak jdu bez deti to je jasny
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    ONDRA_99: vidím to stejně, já se jdu do sauny zrelaxovat a děti mě tam prostě ruší. Ať chodí někam, kde jsou vymezené hodiny pro děti. svoje děti jsem tam taky nikdy netahala, jednak je to nebavilo, hned jim bylo vedro a pak prudily, a to jsme zkusili jen páru.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Nevim, ja teda saunu beru jako relax a jak rikaji ostatni, to dite to jeste nechape a neuzije si to. Ja si proste zajistil hlidani, kdyz jsem chtel do sauny. Pristup "ja chci do sauny, tak tam dotahnu i maly dite" mne prijde sobecky.
    EULE
    EULE --- ---
    SITH: Mohe deti chodily v laznich - 2 a 4,5 roku. Tam meli lazensky rezim na 5 minut do 65-70 stupnu. Nebavilo je to taky, tak jsme vzdycky s ostatnima maminkama vymyslely nejakou zabavu, aby tam vydrzely ... ale od cca 5 uz je to bavi :)
    SITH
    SITH --- ---
    Ve dvou letech to dcerka ještě nechápala a nebavilo jí to. Zkusím to znova ve 4 letech
    IF_
    IF_ --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Ja si tedy neumim moc predstavit, ze to to dite vydrzi, kdyz jeste nechape, k cemu to slouzi a je tam tma a horko a rocni dite moc neposedi.
    KALIBAN
    KALIBAN --- ---
    KURT_WALLANDER: driv lepsi, ctvrta bude na hrane... ale uzit si to lze
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    ONDRA_99: důvodů je víc, hlavní je, že potřebuji po víc jak roce saunu a nemám nějak chuť to tu více otevírat.
    EULE
    EULE --- ---
    ONDRA_99: Male deti by ale mely chodit do nizsich teplot, do 90 stupnu urcite ne. Cca 70 ....
    HANZO
    HANZO --- ---
    ONDRA_99: co to je za otázku? Stejný efekt to má pro dítě i dospělého
    HANZO
    HANZO --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: ve sprše, bazének ne
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Muzu jen skromnou otazku jaky smysl ma tam brat tak male dite?
    KURT_WALLANDER
    KURT_WALLANDER --- ---
    Saunia Butovice - rád bych v neděli odpoledne (kolem čtvrté odpoledne) vyzkoušel. Může si to člověk v tuhle dobu užít?
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    HANZO: a jak to probíhá u vás, chladíte i dítko ve vodě pak?
    XARGH
    XARGH --- ---
    QUIP
    QUIP --- ---
    JINX: pro telo je to neco jako kdyz prodelas horecku. Jednou az dvakrat tydne je to ku prospechu, ale vic uz je pro telo spis zatez, nez prinos. Uz se to tu v minulosti resilo.
    SALO
    SALO --- ---
    JINX: vzhladom na to, ze sauna je celkom sok pre imunitny system, tak mi 3x za tyzden uz pride trochu excesivne.
    JINX
    JINX --- ---
    Ma nejaky pozitivni efekt saunovani vice nez 3x tydne? Pripadne je potreba nejakym zpusobem doplnovat mineraly?
    HANZO
    HANZO --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: jo, na chvilku
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    chodíte/chodil někdo do sauny i s dětmi pod jeden rok? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam