• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...

    Lámete si hlavu, co schází nebo přebývá vašemu zvířátku?

    ŘEŠÍTE ZDRAVOTNÍ PROBLEMY VAŠICH MAZLÍČKŮ?

    Pátráte po chovatelských tricích, nebo jen řešíte drobné poranění či zdravotní neduh?
    Ptejte se místních "zkušených" na co jen chcete, od výběru vhodného steliva pro suchozemskou želvu přes plusy a minusy psích oblečků až po rozměry voliery pro kakadua..
    ... pole působnosti sahá tam, kde končí bohaté zkušenosti všech ostatních zúčastněných, tedy, kdo chce dnes poradit, zítra třeba sám přijde s dobrou radou někomu dalšímu..a rozhodně nezůstane jen u obligátních mazlíčků typu kočka či pes..



    koukněte sem...

    rozbalit záhlaví
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    ZUZKAOU: mít dům (který budeme mít snad již na jaře), taky bych blešáka ubytovala někde v domě :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    XSIKA: mívali jsme párkrát ježka přes zimu v koupelně - to je náhodou velmi srandovní zvířátko. Je fakt, že kontakt s lidmi nevyžaduje, takže mu bude stačit prádelna, sklep a nebo tak - jen se to musí chodit čistit. Ale většinou chodil na jedno místo. Mívali jsme je většinou v raných 90. letech, takže se to řešilo novinama, na které chodil, ale teď je spousta různých podložek pro nebohé čivavy a spol, co se je bydlenky nenamáhají venčit.
    INXS
    INXS --- ---
    XSIKA: zkusila bych toto
    kraj Královéhradecký

    okres Náchod

    ZS při ČSOP Jaro Jaroměř
    Záchranná stanice ČSOP (objekt kasáren), 5. května (Jakubské předměstí),
    Jaroměř, PSČ 551 01
    tel.: 605 251 434, 603 847 189
    coracias@seznam.cz
    jarojaromer.cz/?page_id=5

    okres Trutnov

    Útulek pro poraněná divoká zvířata KRNAP
    Ondřejka Bachtíková a Hana Kopecká
    Dobrovského 3, Vrchlabí, PSČ 543 01
    tel: 499 456 769, 737 890 559, 499 456 769, 737 707 906
    obachtikova@krnap.cz
    www.krnap.cz

    www.utulky.estranky.cz - Záchranné stanice
    http://www.utulky.estranky.cz/clanky/zachranne-stanice.html

    případně:
    Ježek v nouzi
    tel.: 731 766 894
    jezekvnouzi@email.cz
    www.jezekvnouzi.estranky.cz

    XSIKA
    XSIKA --- ---
    Mám dotaz - když bych našla slabého ježka, který by určitě nepřezimoval - nemáte někdo kontakt na nějakou osobu či stanici do které bych mohla ježečka dovézt ? nejlépe v Pardubickém kraji. Děkuji
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CAMELLA: hm, tak to budu muset na udobření koupit minimálně játra...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    ZUZKAOU: ne otírat, ale pořádně propláchnout, stříkačkou do rány a trošku pod tlakem...ideálně betadinou (to by měla byt zakladní desinfekce v lekarničce..)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TAPINA: provedu. Ale teda prvně jsem to otírala ajatinem a ten si jaksi olízala. Tak nevím, jestli ho tam dávat znova. Ještě tu mám oftalmoseptonex...
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZUZKAOU: Ono by to chtělo aspoň ještě jednou ten strup odmočit a propláchnout dezinfekcí, aby se to nenaplnilo znovu.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    TAPINA: vypadá to tak. není to horký, je tam strup a nejsou tam žádný hrbolky.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    ZUZKAOU: Absces, no. Klidně i po štípnutí. Vyteklo to celý?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: hm, tak než jsem se dnes vydala k vetovi, tak si to rozdrbala, vytekl z toho hnis. Omyla jsem jí to a dneska je na tom strup a podle všeho se nic dalšího neděje.

    Tušíte někdo, co to mohlo být?
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    já vim, když lola je můj první pes, tak je to takový těžký.)
    GIO
    GIO --- ---
    PETRA_CHATEAU: hlavne klid, nejvic ji pomuzes, kdyz budes v klidu ty.) bude to dobry.)
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    FIFAJZ: děkuju, už těď mam nervy na pochodu
    FIFAJZ
    FIFAJZ --- ---
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    poraďte mi nějaký osvědčený probiotika pro psa, prosím. lola jde v pátek na kastraci, takže bude zas brát atb.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Mohla bych se prosím zeptat, za jak dlouho kočce splaskne otok od vosy, respektive co by to mohlo být jiného?

    Před dvěma dny Žofce náhle otekla tvář - vzhledem k tomu, že rozvketla nějaká popínavka, do které leze, protože tam má díru v plotu k sousedům, tak jsem předpokládala, že schytala žihadlo. V dýchání jí to nijak nebrání, bolestivé to není, nijak extra si to nedrbe, teplotu nemá, žere a chová se normálně. Jenže ta věc rozhodně nezmizela a mám takové temné podezření, že se zvětšila, ale možná si to jen představuju.

    Mám ještě počkat a nebo mazat k veterináři?
    STERIGMA
    STERIGMA --- ---
    TAPINA: ok to nikdo nikdy nezmínil ... při kontrole se optám , případně ho odvezu jinam ... díky
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    J slavim s Balousem - prvni leto po 5 letech bez hotspotu... ta stitna ho musela !uzirat" dost dlouho:( A to letos i chodil spat mokrej, po koupani v rybnice, pac sme par dni stanovali u jezera a nocni koupacky i se psama byly fajn.. Tak me jen vnitrne mrzi, ze me ta spojitost nenapadla driv, ackoli vim, ze je to naprosto iracionalni.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    STERIGMA: A taky bych vyšetřila štítnou žlázu. Přemnožování kožní mikroflóry mívá obykle příčinu někde uvnitř.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    STERIGMA: a hypoalergenní stravu jste zkusili? Někdy je ta infekce jen sekundární a problem je spíš v alergii...každopádně pokud už má pyodermii, tak ta antibiotika a šampon budou nutná..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam