• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GIOZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit...
    CRS1138
    CRS1138 --- ---
    TAPINA: ok, diky za radu, budu na to myslet, uvidime, co rekne vysetreni
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    MANXX: Uškodit nemůže nikdy, pomoci může vždycky :o)
    NICKIE
    NICKIE --- ---
    ZMYJKA: nakonec jsem zjistila, ze sezrala z linky kilo ryby od vetamixu, kde bylo hodne vody... proto to asi nemohla vydrzet..zacla se totiz poustet do vyjidani kose.. nejaka novinka zase, takze doufam, ze to bylo jen z toho, zatim se to krome dvou dni neopakuje..
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CRS1138: Drahej je, ale v případě, že kastrace by byla riziková (což by možná byla), tak je to řešení.
    CRS1138
    CRS1138 --- ---
    MATHEA: Nezacala a rad bych to tak nechal.
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    CRS1138: pockej, v jaky chvili jsem zacala moralizovat? Ehcjo, no nic, jen sem se snazila poskytnout trochu jinej nahled, pardon.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    CRS1138: je drahý, stojí kolem 1700...
    CRS1138
    CRS1138 --- ---
    MATHEA: No tak nejak jsem necekal, ze se probehne cca 8 km zasukat si. Nicmene bych velmi rad zustal u praktickych informaci, nez moralnich debat na dane tema.

    TAPINA: Jak si stoji financne Suprelorin ve srovnani s kastraci?
    MATHEA
    MATHEA --- ---
    CRS1138: v tomhle souhlas s Tapinou naprostej, vubec to pomoct nemusi, imho je jistejsi psa mit "pod povelem" a pokud to nejde, tak ho jistit dlouhou snurou.. chapu, ze o nej mas strach, ale kastrace to proste vyresit nemusi :/
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CRS1138: On by byl vlastně ukázkový pacient na Suprelorin, jestli je u vás k dostání. Hormonální implantát, který působí chemickou kastraci na půl roku. Na vyzkoušení, co to s ním vůbec udělá a jestli to bude mít smysl, tak se to dá potom opakovat, nebo teda operaci, když to půjde.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    CRS1138: No, víš, je otázka, jestli by kastrace v 11 letech vůbec měla vliv na to, že bude za fenama běhat. Protože běhá za nima celý život a když ho nepoženou hormony, tak už ho požene zvyk. Jsou psi, co po kastraci i nakrývají, když nebyli vykastrovaní v mládí. Jestli tam není zdravotní důvod, tak bych v tomhle případě asi operaci neriskovala.
    CRS1138
    CRS1138 --- ---
    TAPINA: ok, zminim to vetovi a uvidime. diky


    MATHEA: duvodu je nekolik, je to pro me tezke rozhodnuti, ale po poslednim incidentu, bych radeji mel psa vykastrovaneho nez prejeteho. Morpheus se rozhodl, ze nam utece za fenou a byla tam tri prouda silnice mezi nim a fenou. Nastesti prezil ve zdravi, ale riskovat to znovu nebudu.
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    Prosim je tu veterinar a neznate nekdo toto? nebo nemuzete mi to zjistit, zda to je dobre a jak to pripadne pouzivat?

    [ SIMCIIQ @ ZOO & VET PORADNA - stůňou vaši mazlíčci? Přijďte se poradit... ]

    Dalsi vec, zjistila jsem, ze Maje cim dal tim vic smrdi z pusy :( budeme muset asi nastolit rezim v cisteni zoubku (jaka pasta je dobra?), kartacek mam na prst, ale klidne koupim na doporuceni lepsi, pripadne nejaky kosticky?

    Posledni vec, posledni tri dny jsem si vsimla, ze kdyz zacne Maja jist, ale treba i kdyz jde po schodech nebo jen tak stala pod stolem a najednou jakoby se zacla dusit.. ja to snad nekdy nahraju, takovy jako daveni a jakoby nemohla prestat, pak v pohode a jde dal.. To je asi psi kasel (uz dlouho jsem psi kasel neslysela).. Nemyslim si, ze by to bylo nejak vazny, tak asi budu davat treba tyden jitrocelovy sirup (mam doma po poslednim psim kasli)..

    Diky za upresneni.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    ZUZKAOU: buď ráda za tři přestupy, já jezdim 35km ... příčetných veterinářů je jako šafránu
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LANTHAL: no jako po prvotním šoku už to taky přestávat dávat smysl, včetně rady že se s tím nedá nic dělat.

    Ach jo - já chci příčetného veta v okolí, aniž bych musela vláčet kočky třema přestupama a nebo domlouvat auto.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    hele, takhle mlada a rakovina? To bych teda skoro vsadila kecky, že ne ...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    zdravá, kastrovaná, rodiče venkovní kočky.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LANTHAL: rok a půl.
    LANTHAL
    LANTHAL --- ---
    ZUZKAOU: dle mého laického názoru by měla asi alespoň proběhnout laborka, jestli je to zhoubné nebo ne ... ?
    Jak je ta číča stará?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU:

    No tak ten otok, co Žofce narostl v září a posléze po průplachu betadinou se zklidnil začal znovu růst a tentokrát s nějakou tvrdou boulí uvnitř. Takže jsem ji v pátek vzala na vetrinu. A protože jaksi nejbližší veterinář před rokem málem zabil máminýho kocoura neléčeným zánětem močáku, tak jsem otestovala dalšího veterináře v okolí, který měl celkem slušné reference.

    Žofka dostala antibiotika - otok se nezvětšoval, ale tvrdá koule nezmizela. A dnes na kontrole jí to osahal, pravil že se to nezmenšilo a že je to asi sarkom. Pak teda navrhl, že to teda můžeme zkusit zrengenovat jeslti chci a na rentgenu skutečně je vidět nějaká masa, co tam nemá co dělat odstínu, který je velmi blízký barvě kosti.
    Takže pokýval hlavou, že to je jako sarkom, a že teda jako chemoterapie by bylo zbytečné trápení.


    Jeho přístup byl dost laxní - netuším jestli je to proto, že je tak brilantní a nebo pravý opak. A tak se potřebuju zeptat - je karcinom na čelistní kosti tak jednoznačný jak se tváří a nebo mám Žofku vzít někam jinam? Může to být nějaký zapouzdřený zánět? Nebo třeba něco se zubama?

    Respektive i kdyby to byl karcinom je to léčitelné s nějakou rozumnou mírou snížení kvality života?

    Před antibiotikama tam nějaký zánět měla, protože si na to nechtěla nechat sáhnout, teď je to v klidu. Asi trochu zhubla, ale žere a zvyky nijak nemění.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam