• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MEDVIDEKEnneagram aneb nástroj sebepoznání, který se s člověkem nepáře...
    -
    CO JE ENNEAGRAM?
    ¨
    - nástroj sebepoznání - vycházející ze starého súfijského učení
    - nachází a popisuje 9 různých osobnostních typů, jejich schémata, hlavní rysy, vášně, ctnosti, temné stránky a "finty ega a následné šlapaní do těchto kuřích ok:-)"
    -
    ZÁKLADNÍ STRUKTURA ENNEAGRAMU.
    Devíticipá hvězda - chápaná jako mapa. Zachycuje a určuje 3 základní CENTRA INTELIGENCE (Podrobnosti k ní naleznete, na nástěnce (až to udělám:-)...
    popisuje 9 typů osobností a jejich souvstažnost v těchto centrech
    CENTRUM BŘICHA (orientace na jednání) - typy 1,9,8
    CENTRUM SRDCE (orientace na emoce a cítění) - typy 2,3,4
    CENTRUM HLAVY (orientAce na myšlení) - typy 5,6,7
    ¨
    MÍSTO, KDE VÁM ENNEAGRAM A NEJEN UKÁŽOU, NAUČÍ A VYMÁCHAJÍ VÁS V TOM
    ¨
    ZDE JE DIPLOMOVÁ PRÁCE MOC DOBŘE NAPSANÁ O ENNEAGRAMU (autor Michal Petr)
    Prohlašuji, že autor diplomové práce, souhlasí s publikací své práce v této diskuzi.

    Enneagramový typ IDčko
    1 BAGHICEK (INTP),DADULKA (INFJ)
    2 GEDI, FREYA, SHASHA_KRASTY
    3 -
    4 MIKAEL, YERSINIA, RUTHAN, BROKEN_ARROW, PETRONELA,_JOAN_ (ENFJ)
    5 ANTIHERO, TRUCE, YMLADRIS (ENFJ) , SHEEN(INTJ)
    6 KILIAN, NEKDO_CIZI (kontrafobická), LEXONE, CHIMERA, CHAMPAGNE
    7 JOGINKA, DOGGY, OFFINKAA, ALBERTO, CAMAEL (ENFJ), OVERDRIVE
    8 MONICARDIO (INFJ), DARUMA, DRAGEL (ENTJ), KIM13 (ENTJ)
    9 MEDVIDEK (ES(N)FP), BANSHEE, QUANTI
    INFORMACE , TABULKY, GRAFY A TAKOVÉ TY VĚCI V NÁSTĚNCE
    -
    -
    NOVÝ ENNEAGRAMOVÝ TEST ZDE !!!
    -
    INFORMACE O TYPOLOGII MBTI.
    -
    rozbalit záhlaví
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ALBERTO: mam vztah s kridlem ;) chapem se a podporujem se ;)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    ALBERTO: ...:-) postupně...na vztahy se dostanem až projedem celý enneagram.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    ALBERTO: Homosexuálové bývají často 4.
    Jasně, typické vztahy jsou po šipkách...
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    Když sem se cítil být 9kou, furt sem chtel jenom spat a nic nedělat. To se ale hrozně blbě žije, tak sem se překonal, něco v sobě zlomil a vrhnul do různých aktivit a proto se cítím 7čkovsky. Je to fajn, faj fajn.. je to fajn, fajnový.. vozíííím sebou hity tutovýý. Znáte? :-)

    Co byl Arnoštek z Kouře? 4ka nebo 7čka? Co homosexuálové, mají nějaké typické vzorce vztahů? Třeba 8čka (řidič kamionů) vs 2jka (chystá mu doma oběd)?

    Jaké jsou vaše zkušenosti ze vztahů? S jakým typem chodíte a jak to k vašemu pasuje?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KILIAN: pockame tedy na sestku, diky
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    YMLADRIS: OK. Vše následující ber jen jako nabídka někoho, kdo se může hodně mýlit.
    Vnímám nejvýrazněji tvé hlavové centrum. Když jsi psala o srdeční oblasti, bylo to pro mě překvapením, stejně jako zařazení do 4. To že tvé srdeční centrum nevidím, mi nabízí variantu 5, která své pocity také skrývá.
    Ale je tu ještě jedna varianta, která mě tu a tam napadla z tvých postů. Možná ani 4 ani 5, ale 6. Možná že teď projektuji sebe, ale mám hodně podobnou zkušenost. Já jsem sebe na počátku 22 měsíců pokládal za 4. Mrkni se, co jsem ti před léty napsal do komentáře.
    Mimochodem tyto věty jsou v podstatě výpověďí 6(sociální):
    Ale pak mne zas najednou docvaklo 'Jak moc mne vyuziji??' -- rekla bych ze muj hlavni trip je "Ukrivdene zneuzite dite" (minim metaforicky, ze furt hrozne resim ze jsem ignorovana, nemam dost pozornosti, odvdeceni, ucty, uznani [ nee jako ze trojkoveho obdivu, ale jako acknoledgment ze existuju a jsem v poradku ] )
    ...
    ALE - ja nechci byt nezavisla. Chci byt milovana a chranena svym partnerem. (Od jinych lidi chci byt jen prijata a at mne neublizuji).
    Ber to všechno s reservou a jen jako námět na zamyšlení. :-)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    MEDVIDEK: hlavni namitka jsou spis ty pocity versus myslenky. Pripadam si, ze myslenky mi nikdy nic "doopravdy" nevyresily. Petku si predstavuju jako cloveka, ktery kdyz dojde k zaveru, tak jej ma a z toho jako by jedna, zije, funguje. Pro mne zadna myslenka neni dost silna aby mi pomohla napr. v krizi, musim udelat nejake pocitove techniky treba nebo proste zpracovavat veci jinak nez myslenim.

    petce pripada cakra srdce? a ctyrce?
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: Teď mě napadá. Bráníš se 5 proto, že umíš cítit lásku a chceš , aby tě druhý miloval?
    5ce z hlediska čaker připadá čakra srdce, na což se zapomíná.
    Za další 5 umí milovat a touží po lásce jako , kterýkoli jiný typ. Jen potřebuje více času, prostoru a informací.:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    Vsunu se tady, s předběžnou akcí: SETKÁNÍ ENNEAGRAMOVÉ DISKUZE...že by jsme ty typy mohli projet naživo s živými modely:-).

    Předpokládám že by mohl být celý enneagram sjetý do konce prázdnin tak bych to viděla nějak tak.

    Udělám anketu.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: pokud máš silné křídlo může tě velmi charakterizovat.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KILIAN: diky, jak chces (v poste nebo tady)
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    YMLADRIS: To, že analyzuješ, to je vidět.
    Mohu ti zazrcadlit jak tě vnímám, buď to tady nebo v poště, ale jen pokud budeš chtít.
    Protože jsme se setkali osobně a vím, že jsi na svém sebepoznání udělala kus práce, tak by to mohlo být k užitku.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    SHASHA_KRASTY: 4 - nechci byt tuctova a furt hledam to, co zrovna nemam a to co mam mi pripada blby


    DRAGEL: nebo let ;)
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    KILIAN: v tom pripade uz zase nevim teda vlastne. Moje distancovanost a automaticky drajv k analyze vseho je jednoznacne petkovy. Ja si ale myslim ze znam nejake petky a pripadalo mi ze petka je hrozne "v klidu", ze zije v te sve slonovinove hlave / vezi. A to ja nejsem. Pro mne je odstup a snaha po/uchopit jen takova obrana, protoze prima konfrontace s realitou mne moc rubá.

    Ale pak mne zas najednou docvaklo 'Jak moc mne vyuziji??' -- rekla bych ze muj hlavni trip je "Ukrivdene zneuzite dite" (minim metaforicky, ze furt hrozne resim ze jsem ignorovana, nemam dost pozornosti, odvdeceni, ucty, uznani [ nee jako ze trojkoveho obdivu, ale jako acknoledgment ze existuju a jsem v poradku ] )

    Dale, Obrazotvorec/Obrazoborec je nesmirne vystizne, to by mohlo mozna ze mne byt citit i na tom nyxu.

    'Nemam dost' je taky presny.

    ALE - ja nechci byt nezavisla. Chci byt milovana a chranena svym partnerem. (Od jinych lidi chci byt jen prijata a at mne neublizuji).

    Takze ja nevim, proto se Medvidka furt dokola ptam zda clovek nemuze byt dva typy. Ctverkova reseni jsou totiz taky hrozne moje - hledani gralu, lasky, pocity jako hlavni organizujici princip...

    Nevim no
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    BAGHICEK: kurva, to jsem nevěděla.:-)
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    KILIAN: vždycky existuje možnost nedostatku čehokoliv pro cokoliv...z pohledu 9.
    Lepší bude když to "bude" jak to je.
    BAGHICEK
    BAGHICEK --- ---
    MEDVIDEK: Ty nevis, ze pouzivat sprosta slovicka smis pouze, kdyz jsi mezi zenami? :D

    MONICARDIO: yop, zacinam objevovat osmicku :D
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    YMLADRIS: Pro tebe k zamyšlení:
    4 a 5 mají společné to, že to jsou "vnitřní" typy (obrácení pozornosti dovnitř), 4 - do pocitů, 5 - do myšlenek. 4 touží, že si ji někdo všimne a vytáhne. 5 doufá, že si ji nikdo nevšimne (chce být nezávislá). 4 má pocit, že ji okolí může zachránit. 5 si myslí, že ji okolí akorát vysává.
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    MONICARDIO: muzou byt oba kridly devitky .))))
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    MONICARDIO: 8 a 1 mají mnoho společného, protože jsou to oba břišní typy.
    Liší se tím, jak nakládají s energií emocí (třeba zlost). 8 ji s klidem pustí ven na své okolí. 1 ji obrátí proti sobě dovnitř a prostě ji dusí.
    KILIAN
    KILIAN --- ---
    SHEEN: MEDVIDEK:
    Primárně 5.
    Typ 6 taky (nejen s křídlem 5), protože nechce udělat chybu.
    Typ 9 je nerozhodná (obecně) z jiné příčiny než je nedostatek informací. Nedostatek informací bere 9 jen jako alibi, aby se nemusela rozhodnout.
    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    "Zamiluj se do sebe."

    To mi připomělo, jak jsem mluvila nědávno s jedním pánem co dělá už dlouho konstelace, terapie a jánevímcovšechno....(pán je poměrně vzácná mužská 2ka, sám na sobě už pracuje roky).

    A ten mi řekl: "že každý člověk, by si měl jednou zkusit se zamilovat a pomilovat sám se sebou. Že je to "užitečné". On sám tím, prošel a dal si velkou práci s tím , aby se miloval sám se sebou hodně dlouho a intenzivně."

    MEDVIDEK
    MEDVIDEK --- ---
    YMLADRIS: tak jsem si to doprdele myslela tehdy správně...že tě cítím hodně 5tkově (pardon to slovo doprdele):-)

    BAGHICEK: protože na sobě makáš:-), přizneš si to!

    MONICARDIO: :-) vyhlásím asi nějaký týden Co je MONICARDIO ZA ČÍSLO?:-) Protože, ona je asi pěkný číslo:-).

    MONICARDIO: 8 čka ma hodně silnou energii, vnější, když si potřebuje něco zchroustat a je ve stresu,
    tak leze do 5ky, postaví si takový ten val , kam druhý nemůže.
    A v tomto bodě může být podobnost.
    Sleduj si to, pozoruj...času dost:-)

    SHEEN: : částečně pro 9, pro 5, pro 6 s křídlem do 5...těch možností je více
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam