• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    MUADDIB
    MUADDIB --- ---
    HAMSTER: lol... (...svobodný, že ale měli možnost se projevit na parlamentní/zákonodárné úrovni) :D
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    YOT: Tak nějak no :D
    YOT
    YOT --- ---
    PNXNTDD: Už vidím ty komplexy, jak si tam vyplakávaj srdíčka z toho, že někde nevyhráli křižovatku...
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    HAMSTER
    HAMSTER --- ---
    Pritom vsechno potrebny pro to uz je hotovy a nestalo to zrovna malo penez. Znacky uz neodpovidaj kraji majitele, registr je centralni a on-line, takze neexistuje racionalni duvod, proc by se auto nedalo prihlasit na libovolny pobocce registru.
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    SAMOUT: To už je takové scifi, když vidíš co vymysleli za kravinu.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    PETRPEDROS: Spíš odhlášení a přihlášení se dělá na kterémkoliv Czech Pointu bez ohledu na bydliště kohokoliv (aby to šlo z domova přes datovou schránku, to už bych chtěl asi moc...)
    RALI
    RALI --- ---
    SAMOUT: no to ses prave u te pretechnizovane, uspechane doby. Kde jsou tradicni, dobou overene a tolik drive oblibene obalky? Kde je ten slastny pocit nejistoty, zda dopis prijde domu driv, nez se vratis ze 14deni dovolene? :)
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Registr vozidel | Přihlášení vozidla od 1. 1. 2016 (nově převod vozidla)
    http://www.registr-vozidel.cz/prihlaseni-prevod-vozidla
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Stačila by jedna slovíčkařská změda typu odhlášení a příhlášení se dělá v místě kupujícího... A ne původního majitele...
    PREVIT
    PREVIT --- ---
    KIE: Uz je to tady: "Odvoláváme, co jsme odvolali, slibujeme, co jsme slíbili." :)
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    RALI: Kdyby šlo opravdu o Českou Poštu, tak se propojil registr vozidel s Czech Pointem, a tedy by se řádově zvýšilo množství míst, kde můžeš auto převést. Jenže to by někdo musel na ministerstvu používat tu rosolovitou věc mezi ušima...
    RALI
    RALI --- ---
    PETRPEDROS: to je podpora tradicnich hodnot, jako je ceska posta, aby v dnesni pretechnizovane dobe zcela nezanikla, jinej duvod to mit nemuze:)
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    PETRPEDROS: Hej já mám dojem, že tohle se mělo objevit nové vyhlášce a mělo by to už být do budoucna jinak. Každopádně je to strašná volovina no...
    PETRPEDROS
    PETRPEDROS --- ---
    Prosím Vás jaký kokot vymyslel že při přehlášení vozidla se to musí dělat v místě původního majitele.... Takž já s novým vozem přijedu do Prahy zařídím si zelenou kartu poviné ručení to pak všechno zabalím zajdu na poštu s plnou mocí to pošlu původnímu majiteli který to odhlásí a přihlásí a zase mi to všechno pošle poštou nazpět...

    Probůh co tohle je...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    Ne, tohle už nemůže bejt pravda. Jsme uvnitř experimentu, prováděného mimozemskými civilizacemi, a kterej se zrhnul ve hru "hele, zkusíme je nasírat, uvidíme co vydržej".

    Motoristé musí měnit reflexní vesty – Novinky.cz
    http://www.novinky.cz/domaci/402976-motoriste-musi-menit-reflexni-vesty.html
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    Tak už se to přibližuje. Mýtné brány nebudou nikdy využité na úsekové měření rychlosti. Teda jen teď, dočasně ve zúžení. A pak se uvidí jak se to osvědčí...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    THE_MIRACLE: Tak to co zmiňuješ ty je pochopitelně taky nutno předělat (parkovací zóny), případně elominovat (zbytek).
    SM3
    SM3 --- ---
    J3RRYNA: Tak ono je to taky dost o chování, jak se s nima dotyčný baví... když to bude suverénní frajírek v autě od fotra tak si ho prostě dají... Což netvrdím, že je v pořádku.
    Buzerace od fízlů jsem zažil za roky za volantem dost, hlavně teda v době s dredama a máš pravdu, že záleží na celkovém vzhledu, od doby kdy jsem sundal kapsáče a ostříhal dredy to jen tak někdo nezkouší... Ale jak píšu je to hodně o tom jednání, chtěli mi dát líznout 3x v životě z toho 2x když jsem měl dredy a po 3. před cca rokem (dredy už roky nemam)... Ani s dredama k tomu lízaní nakonec nikdy nedošlo, je teda fakt, že zhulenej a ožralej jsem řídil naposled někdy v 16-17 na polňačce a u kamaráda co měl obří pozemek a tam vyježděné cestičky. Stačilo s nima v těch konkrétních případech jednat narovinu, říct jak to je a co bude po tom lízání následovat, vždycky jsem se s nima bavil naprosto normálně bez machrování a že bych si chtěl něco dokazovat, jak jsem psal, líznout mi nakonec nikdy nedali - ikdyž ty jejich orientační testy by byly na 99% pozitivní, což jsem jim i řekl. Chápu, že tenhle přístup se nemusí vždy vyplatit... Znam spousty příkladů :/

    Poslední roky mě zastavují hlavně celnící a dopravka, který jdou po konkrétních věcech, které vím, že mam v pořádku a ty kontroly probíhají většinou velice stejně a většinou se i omlouvají, že zdržují, ale je to jejich práce a z 99% co mě zastavili byli v pohodě, až na jednoho mladýho debílka co se se mnou hádal o jedno slovíčko z aetru, nakonec na mě ty papíry vytáhl a přečetl, když jsem mu tvrdil, že to celou dobu říkám, tak prý ne, tak jsem se pousmál a řekl že má jako vždy samozřejmě pravdu :)
    Jinak dost kontrol taky skončilo ukázáním dokladů z okna úsměv a díky nashle, jezdil jsem občas kolem 2-3 ráno pro auto osobákem a 2 noci po sobě mě zastavili stejná hlídka poprvé dejchání a doklady po druhé mě viděli a at jedu bez dejchání/dokladů. Po 3 se za mnou rozjeli a pak odbočili jinam.
    Přesvědčil jsem se mnohokrát, že jsou mezi nima zmrdi, který by potřebovali dostat někde v tmavé uličce, ale zrovna u těch silničních kontrol mam proto pochopení a eliminace ožralých/sjetých aj. zmrdů na silnici pokládám za jednu ze smysluplných činností! A to jsem těch kontrol za minulý rok měl 7 za nějakých 130 000km, ale pokud jde o klasickou kontrolu bez buzerace a zbytečného zdržování, tak s tím nemám problém...
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    SAMOUT: ja fakt nechapu, kde vsichni jezdite. Nebo tedy jestli mam fakt takove brutal stesti nebo vy smulu. Ja jsem vlastne ani ty mestaky nezazil nikde za bukem, natoz statni. A provadet kontrolu vecer na alkohol mi pripada naprosto v poradku. Jak bys ten alkohol chtel resit? Az kdyz nekdo pojede od krajnice ke krajnici? Kontroly policii jsou fakt to posledni, co mi vadi. Daleko horsi jsou ruzna dopravni opatreni. Automaticke radary na nesmyslnych mistech s nesmyslnymi hodnotami, omezovani parkovani, parkovaci zony, emisni zony apod. Tady by jsme se meli spojit. To ze me jednou za 50 tisic km zdrzi hlidka silnicni kontrolou me fakt je u zadku.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam