• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    DIVA
    DIVA --- ---
    tak ono kdyz uz nekdo takto predjizdi, je vcelku zbytecne na nej blikat. je si nejspis vedom ceho se dopusti, nejde o nejake opomenuti, na ktere by bylo treba ho upozornit. ani se mi zatim nestalo, abych v podobnem pripade, kdy jedu proti nemu, musela brzdit tak prudce, ze by me napadlo vyhodit 4 blinkry. cili nic co by se dalo povazovat za skutecne ohrozeni provozu. proste obcas se nekomu musi uhnout. zivot .)
    SPM
    SPM --- ---
    10 právníků, 10 názorů :-) Ono možná mu asi nebylo příjemné, když se na něj čelně řítilo auto 150... těžko taky říct, jak to vypadalo v reálu, ta kamera celkem zkresluje. Sám to vidím na videích, kde jsem potkal nějakého pitomce, ale z toho záznamu to vypadá, že se prakticky nic nedělo.
    FELCARKILLER
    FELCARKILLER --- ---
    JAKUMIN: Ja to jako urazku neberu, jak rikam pravnik nejsem a nekde jsem to cet, mohlo to bejt dost dobre po staru a nebo blbe.

    Jenom jakmile nekde pravnik pise "dle meho nazoru", tak mi prijde ze si neni jistej :)
    JAKUMIN
    JAKUMIN --- ---
    FELCARKILLER: Beran je docela autorita (notabene na strane ridicu), takze bez urazky jeho nazor beru vice , nez tvuj nebo "taky" pravnika PHAILA.
    FELCARKILLER
    FELCARKILLER --- ---
    JAKUMIN: Nejsem pravnik, kdysi jsem nekde cet ze dokoncit manevr pres plnou muzu.

    V tom clanku ten pravnik taky pise jeho osobni vyklad / nazor.
    JAKUMIN
    JAKUMIN --- ---
    JAKUMIN: Jednotlivé případy se pak mohou překrývat, tzn. přejetí plné čáry může být současně porušením zákazu předjíždění v případech popsaných shora a naopak o porušení zákazu předjíždění se může jednat i tam, kde plná čára není. V souvislosti s tím samotným případem, který médii nedávno proběhnul, padla i otázka, jestli se jedná o porušení zákazu přejíždět plnou čáru, pokud řidič začne předjíždět na přerušované čáře, ale vrátí se zpět až na plné. Tady bych rozlišoval dvě situace.

    Jednu, kdy přerušovaná čára prostě přejde v plnou, a druhou, kdy je plná „jen“ na druhé straně, tj. jsou tam tedy čáry dvě (v protisměru plná, ve vlastním směru přerušovaná). V prvním popisovaném případě mám za to, že se o porušení jedná, protože řidič prostě nemůže předjíždět tak, aby se musel vracet přes plnou, a musí se vrátit včas. Druhý případ je už podle mne jiný. Ta plná platí pro protisměr, ale předjíždějící řidič má stále přerušovanou, takže když ji může přejíždět (a to v daném případě může), musí mít možnost se i vrátit, takže ten druhý případ dle mého názoru porušením není.


    toliko JUDr. Beran
    JAKUMIN
    JAKUMIN --- ---
    FELCARKILLER: tak ono to proti zákonu je, nic jako "dokončení manévru" není.

    Máš zákaz předjíždění a pak zákaz přejíždění čáry - v daný moment už měl sice předjeto, ale neměl "přejeto" zpět.

    Beran: Přejíždění plné čáry a sankce za to hrozící | Autoweb.cz
    http://www.autoweb.cz/beran-prejizdeni-plne-cary-a-sankce-za-to-hrozici/
    FELCARKILLER
    FELCARKILLER --- ---
    PATISLAV: Jde spis o to, aby si nekdo nemyslel, ze dokoncovani manevru pres plnou je proti vyhlasce...
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    FELCARKILLER: já bych se taky přikláněl k tomu, aby řidiči v levém pruhu nezůstávali a do pravého se vrátili, i když už je od něj dělí plná čára.
    FELCARKILLER
    FELCARKILLER --- ---
    JAKUMIN: Samozrejme se pres plnou vratit muzes. Jak pise phailo, dokoncoval manevr, ktery zacal na prerusovany.
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    JAKUMIN: V době návratu do mého pruhu tam bylo cca 150 m. A dokončení manévru je samozřejmě v pořádku. Jinak moje předjížděcí rychlost byla cca 150.
    JAKUMIN
    JAKUMIN --- ---
    PHAILO: imho to bylo dost blizko, musel brzdit viz PATISLAV a to kde začíná plná čára poznal i ze svého směru .

    "Navíc na zákazu jsem už nepředjížděl, jen se zařazoval..." - a co je tohle za blbost ? takže ono je "předjíždění a "zařazování" se ...a zatímco na plné se předjíždět nesmí , tak zařazovat se může :))) Dobrej pokus.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    PHAILO: Je vidět, že auto za ním ho dojelo, tzn. musel přibrzdit. Kdyby to neudělal, tak už ten tvůj manévr nebude vypadat tak hladce. Já v takové situaci raději přibrzdím vždy, protože nemůžu vědět, jestli proti mě jede závodník se silným motorem anebo sebevrah. U protijedoucího vozidla navíc není tak snadné odhadnout rychlost a k tomu odpovídající bezpečnou vzdálenost.
    SKRU
    SKRU --- ---
    PHAILO: taky chtel jet 120 na okresce
    FORTRESS
    FORTRESS --- ---
    Posuzoval vzdálenost a čas předjetí podle jeho motorizace tak si myslel že to stihneš jen tak tak.
    VIRTUALVOID
    VIRTUALVOID --- ---
    PHAILO: mozno to bol len pozdrav :))) #trolling stones
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    PHAILO: třeba jsi nesvítil .o)
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    JAKUMIN: To z druhého směru těžko mohl vidět. Navíc začal blikat mnohem dřív. Navíc na zákazu jsem už nepředjížděl, jen se zařazoval...
    JAKUMIN
    JAKUMIN --- ---
    PHAILO: mozna to ze zpatky jsi sel uz na zakazu predjizdeni
    PHAILO
    PHAILO --- ---
    ADMIX: Tohle mi právě vůbec nepřišlo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam