• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    SITH
    SITH --- ---
    Jsem nikdy nepochopil ty dementy co vyjíždí z parkovacího místa přes volné protilehlé místo popředu. To neumí couvat? Se bojím až někdy budu někam zajíždět a v půlce parkovacího místa mě trefí bába ve fabii
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    JINX: btw : co jsem předtím v tom příspěvku o defenzinví jízdě nenapsal, tak on se ten kurz skládal z dvou částí, praktické a teoretické. Ta teoretická byla musím říct skvělá, protože se tam probíraly různý zapeklitosti a úskalí dopravních situací se kterýma je dobrý v provozu počítat, ale dokud je nezažiješ, nebo ti je někdo neukáže tak ani nevíš, že se něco takovýho může stát... Ale ta praktická část stála úplně za hovno.
    DIVA
    DIVA --- ---
    JINX: proste jezdi jezdi a jezdi. Vnimej ostatni ridice a premyslej nad tim co delaji a proc a chystaji se udelat a jak. Nech je jet, pokud neumis ujet driv nez jsou schopni ti zacit prekazet. To te sice nikdo nenauci, ale staci byt dusevne pritomen a pouzivat mozek.
    PNXNTDD
    PNXNTDD --- ---
    JINX: Já si myslím, že se mnohem víc vyplatí investovat do nějaké školy smyku, nebo si zaplatit volný jízdy na okruhu. To ti něco dá, vyzkoušíš ty rizikový situace v bezpečným prostředí a je to takovej dobrej základ, pak když se ti něco stane na silnici tak už člověk ví jak reagovat. Mě moje každoroční jízdy na okruhu v normálním provozu zachránily auto před rozsekáním, když jsem v horizontu v zatáčce dostal smyk. Nebýt toho, že jsem ve Vysokým mýtě smyky s předokolkou zkoušel celej den, tak jsem skončil ve škarpě...
    JINX
    JINX --- ---
    Nejakou dobu jsem uvazoval nad nejakym kurzem defenzivni/bezpecne jizdy a tady jsem nalezl akorat prispevek od PNXNTDD mate vsichni podobnou zkusenost? nebo existuje neco co stoji za navstevu?
    DAVETESS
    DAVETESS --- ---
    DIVA: Na Zličíně bejvá trochu místa i tam, co je Decathlon. Za rohem u zásobovací rampy se dá udělat menší kolečko na brždění a zatáčení tak do 30km/h.
    HANZO
    HANZO --- ---
    DARK_SAVANT: tam je z toho parkoviště, navíc každou chvíli nějaký idiot zkouší driftovat
    DARK_SAVANT
    DARK_SAVANT --- ---
    DIVA: na strahove je docela dobrej placek.. koukam, ze uz ho trochu zabrali, ale furt to asi nejak jde:

    https://maps.app.goo.gl/HhTpy

    ale nejsou tam silnice, proste jen na zakladni veci jako rozjizdeni, kontrola atp, proste se trochu szit s rizenim.

    a parkovat jsem se ucil u libovolnyho obchodaku po zaviracce nebo vecer, treba na zlicine u ikey je to docela velky.
    DIVA
    DIVA --- ---
    Kde se da v Pze cvicit ovladani vozu a bezna jizda? Verejne pristupna plocha s minimalni navstevnosti. Parkoviste u zruseneho obchodaku, areal se zapomenutyma firmama, nejaka sit cest bez provozu proste. Diky.
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    DANYSEK: Ja mel na mysli tu prave probihajici rekonstrukci. Tj. pravej byl nesjizdnej ro roku 2014 (?). Sorry jako, to bylo o tlumice, i v tech tripruzich.
    FELCARKILLER
    FELCARKILLER --- ---
    VYWERN: ja to predjizdim rychle :-)
    VYWERN
    VYWERN --- ---
    SITH: me by to ani nevadilo, kdyby jeli treba 160. Ale casto ten L jede pomaleji jak P a nebo je to porad brzda, plyn, brzda, plyn. Ja to obcas uz vzdam, najedu do P a konstatni rychlosti to pomalu predjizdim.
    SPM
    SPM --- ---
    No, ty 3 pruhy v kopcích, alespoň ty na D5, pokud se nepletu, tak jsou pro pomalý vozidla; historicky z nich byla i plná čára ven, pak to přemalovali, je tam přerušovaná a víc hustá, takže pravidla dle mě furt stejný. Tam bych teda nekřivdil, když se tam nenacpe osobák, co jede 120. Ale na tý D1 je to prvních ~20km u Prahy a tam fakt v pravym pruhu za posledních min. 15 let žádný díry nebyly...
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    ja kazdy den po D7, pred koncem do kopce je tam taky tripruh a samozrejme drtiva vetsina v prostrednim. ale obcas kdyz predjedu, tak se musim presunout z pravyho do levyho a pak zase zpet do pravyho - obcas je to trkne a zaradej se do pravyho
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    SAMOUT: ale pred rekonstrukci tam nebyly tri pruhy :) Tripruh tam mas teprve poslednich cca 19 let...
    SAMOUT
    SAMOUT --- ---
    SPM: D1 je spesl pripad, pred rekonstrukci byla v cele delce v pravym pruhu nesjizdna vetsi rychlosti nez je 30 km/h. Lidi si proste odvykli pravej pouzivat.
    SITH
    SITH --- ---
    SPM: tak já si pamatuju ten kopec od Berouna do Prahy, kdy jsou kamiony v prostředním, auta v levém a v pravém se to dá celé projet na sprosťáka úplně krásně. A pak na okruhu, kdy auta zařazující se ze strakonické u Zbraslavi se hned řadí do prostředního, aniž by věděli, že ten pravý stále pokračuje jako třetí pruh
    SPM
    SPM --- ---
    SITH: ale tohle mi přijde, že je nějaká výborná vlastnost D1... Jel jsem po ní teď v úterý, to tam ani nebyly ty kamiony a přesně v prostředním pruhu štrůdl aut, pravej prázdnej. Nicméně na D11 po rekonstrukci je teď na kousku (asi někde mezi 4. a 8. kilometrem) udělaný taky tří pruh a překvapivě to funguje. Za tu dobu jsem tam potkal jenom jednoho tydýta v prostředním, ale jinak se ty auta normálně řadí... nechápu, proč u D1 to nefunguje :-D
    SITH
    SITH --- ---
    češi fakt neumí jezdit po tříproudé dálnici. Pravý pruh plný kamionů, prostřední prázdný, levý plný oktávek a superbů spěchajích do práce. Nechápu, kde se tohle vzalo
    THE_MIRACLE
    THE_MIRACLE --- ---
    Policejní záběry: takto chytají řidiče, kteří neumí jezdit v pruzích - iDNES.cz
    https://auto.idnes.cz/levy-pruh-dalnice-0z5-/automoto.aspx?c=A181219_160232_automoto_fdv
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam