• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEKlub slusnych ridicu z nyxu - děs a hrůza na českých silnicích... :-(
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SAMOUT: hanou jsem sjezdil malo, ale tyto pacienti jsem potkaval nejvice v JC
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    SPM: jediny co me napada ze tim ze mas nastaveny tempomat na realnych 90km/h tak te vetsina lidi predjizdela prave protoze si jel moc pomalu a vetsinou se snazili zbytecne neprodluzovat to samotny predjizdeni, tak na chvili zrychlili...to samozrejme neomlouva jestli se nejak nebezpecne zaradili pred tebe
    SITH
    SITH --- ---
    proč by si vlastní stát nemohl diktovat, jakou rychlostí se u nich bude jezdit?
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    SPM: nevidel jsem te ridit, a obraz si delam jen z tveho popisu situace a tveho rozcilovani se nad necim co ti uplne nenalezi posuzovat
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    SPM: tohle omezeni plati vetsinou v udolich, kde jsou pravidelne prekroceny limity emisi, takze nejakou podstatu to asi bude mit, a uplne nechapu proc by to meli kvuli ridicum jako ses ty menit, jenom protoze se to Cechovi projizdejicimu do Chorvatska nezda, nemusi mit mistni horsi ovzdusi..

    tempomat na 110 km/h znamena ze jedes zhruba tech povolenych 100, coz vetsina mistnich dela....a jak rikam ridim tady na dalnici s omezenim IGL kazdej den, a to co popisujes se mi nestava
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    FRIZER: nejde o to, ze jedes jak prase... zamerne jsem napsal 110 a ja chci jet dle predpisu, takze 140 na tempomatu. to neni nic kretenskyho
    SPM
    SPM --- ---
    ANDR3E: možná by tam ten provoz tak hustej nebyl, kdyby tam nebyl nesmyslnej limit jenom proto že... vlastně ani nevím proč, řekl bych, že to životní prostředí poškodím ještě víc, když tam tím autem budu smrdět o to déle. Takže ano, limit 100km/h na dálnici jenom proto, že to má poškozovat životní prostředí, mi přijde jako píčovina. Kdyby tam byla dynamická cedule a snižovala se rychlost kvůli hustotě provozu, neřeknu ani popel.

    A pro tvoji informaci, já jel celou dobu v PRAVÉM pruhu, ze kterého jsem se ani nehnul. Když si nastavím tempomat na 110km/h, tak pojedu o 10km/h rychleji, než je dovolené a tedy můžu úplně přesně dostat pokutu. Ani tak si nemyslím, že by mě někdo z nich trestal, ostatně jsem jim vůbec nic neudělal. Takže co vede těch řadu k jiných jet napřed nepovolenou rychlostí a pak to prdnout před první auto, před kterým je místo (protože narozdíl od nich tu rychlost dodržuje) a pak zpomalit ještě na nižší rychlost, nechápu. Ale ty máš koukám už o čecháčkovi naprosto jasnou představu, nikdy jsi mě řídit neviděl, ale naprosto přesně víš, že jedu v levém pruhu a že si to zasloužím. Tak dík.
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    SPM: a btw to co popisujes ze by tu nekdo trestal vybrzdovanim nebo poustenim plynu jsem tu nezazil, maximalne Cechackovi kterej ridi tvym stylem neuhnes z levyho pruhu kdyz uz sam jedes max.povolenou rychlosti
    ANDR3E
    ANDR3E --- ---
    SPM: co ti vadi na omezeni na 100km/h v Rakousku? ja bydlim v Tyrolsku kde je takhle omezena vetsina dalnice a neprijde mi to zadna tragedie, zapnes tempomat na 110 km/h a nemusis nic resit, navic ve chvili kdy je velkej provoz mi to prijde daleko plynulejsi
    FRIZER
    FRIZER --- ---
    KRUPAN: Bud jak píše Lopik, nebo předjet az to půjde....jedna z prvních věci co mi přišla logická a co mi řekl zkušený ridic " nebuď kreten, jednou jsem jel 300 kilaku jak prase a podruhy přesně tu samou podle predpisu , ušetřil jsem 10-15 minut"

    Navíc pretocit extrém co dělá , z mého pohledu, 30 procent řidičů do extrému opačného není úplně ok
    SPM
    SPM --- ---
    KRUPAN: mě v rámci toho, že jsem si řekl, že se nebudu rozčilovat a že od doby, co na D11 udělali třetí pruh, což si 90% řidičů včetně kamioňáků vykládá tak, že ten pravý je další odstavný, na to prostě kašlu a jedu tím, kde je volno... Ale je to porušení předpisů k němuž určitě nechci nabádat, takže jestli to chceš řešit v mezích zákona, tak jedině to kafe na benzince :-)
    SPM
    SPM --- ---
    FRIZER: na druhou stranu by se i v těch zemích, kde se to postihuje, měli ty lidi naučit se zařazovat, což většina z nich taky nejde... úplně vidím dva roky zpátky cestu do Slovinska, kdy v Rakousku za Salzburkem je poměrně dlouhý úsek toho idiotského IGN omezení na 100km/h. Nastavený tempomat dle GPS na něco přes 90km/h. To množství kreténů s Rakouskýma a Německýma SPZkama, kteří mě předjeli (za porušení té 100km/h), nacpali mi to před čumák a pustili plyn, že jsem musel brzdit, abych do nich nevletěl, bylo úplně nepočítaně a chvílema jsem měl chuť ten volant překousnout
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    LOPIK: a někdy se na tebe někdo přilepí, když jedeš ve vláčku. Ideálně pokud jde o vlak v levým, kde o půl kilometru vepředu jeden kamion předjíždí druhej kamion, v pravým je jednolitá řada kamionů s občasným zoufalým osobákem, a i kdyby ses rozkrájel, tak fyzicky nemáš kam uhnout. A debil za tebou ti šuká přední maskou výfuk.

    Jak jsem jinak jako řidič v klidu, tak tihle mi zvedají tlak solidně. Teď s dodávkou teda trochu míň, ale dokud jsme jezdili sedmimístným a měla jsem jedno dítě vzadu (takže minimální deformační zóna), tak jsem z nich měla i docela strach.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    KRUPAN: Na tyhle nefunguje nic jinýho, než zastavit se na kafe..
    KRUPAN
    KRUPAN --- ---
    FRIZER: jaka je rada zbavit se debila co jede v levym 110 a nehodla uhnout?
    FRIZER
    FRIZER --- ---
    ANT_39: Tak ono to, že má potřebu se cpát a případně ještě problikávat či dělat jiné hovadiny naznačuje že ten člověk není klidný celkově a třeba to ani neumí. Mám takové i v rodině
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Někdy ty lepiče nejde rovnou pustit - tam mi celkem zabírá pustit na chvilku trochu plyn - když to udělám víckrát, tak to většinou dojde skoro každýmu.
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    FRIZER: Rekl bych, ze vytocenej debil bude ridit hur, nez klidnej debil. On se neprestane lepit, jen u toho bude nasranej, coz tomu riziku nehody neprospeje.
    (Nevim, premyslim nahlas.)
    FRIZER
    FRIZER --- ---
    EXAGE: Jen tak že mě to zajímá. Dodržování bezpečných rozestupů je jedna z věcí které je vtloukána všem do hlavy od počátku výcviku o řidičského oprávnění. Některé země to postihují méně, některé více....některé bohužel vůbec. Je to jedna z častých příčin dopravních nehod.

    Argumentace typu, "když ne já, tak někdo jinej to tam prdne" , "zlepšuje to plynulost provozu" aj. neobstojí.

    Proč bych se teda vůbec měl zaobírat myšlenkou abych toho debila náhodou nevytočil?!
    EXAGE
    EXAGE --- ---
    Nepročítal jsem všechno, ale na lepiče je nejlepší bliknout vyrovnýma blinkrama. Zabírá to a zároveň dotyčného nevytočí. Je to věc, kterou mi doporučoval i Honza Červenka během coachingu, byť jsem jí již používal, tudíž jsem si to jen potvrdil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam