• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BULKA1PŘED A PO
    PŘED A PO


    DISKUZE URČENÁ POUZE PRO PŘÍSPĚVKY U KTERÝCH JE SKUTEČNĚ VIDĚT PŘED A PO
    (fotky, videa, gify, odkazy atd...)
    PRAVIDLA KLUBU:
    Komentáře k fotkám jsou povolený, ale jen v určité míře. Poznámky typu, super, skvělý, hnusný atd. vyjadřujte prosím jen svými palci. V případě, že chcete rozvinout debatu k danému příspěvku, okopírujte ho a využijte této spřízněné DISKUZE: [ PŘED A PO - debata a komentáře ]
    Vyřizování osobních účtu, nadávky a jiné podobné příspěvky jsou v klubu přísně zakázaný, budou okamžitě smazaný!
    rozbalit záhlaví
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    JAMILLOS: díky za shrnutí :) Ano, takhle přesně si laická veřejnost myslí, že to funguje.
    Jinak samozřejmě většina si vystačí s "líbí se mi" / "nelíbí se mi".

    87HIGHFLYER: jo, já si taky myslím, že je celkem úspěšná ani netuší :D
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    Náhodou, pokaždý když se tahle paní někde objeví, tak jsou o tom jen na nyxu dva dny diskuze. Co by za to jiní dali...
    KAIRRA
    KAIRRA --- ---
    CAROLIAN: "co dělají doma v soukromí je jejich věc, ale ať s tím neotravují na veřejnosti"™ ?
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    JAMILLOS: Estráda v televizi! Souboj v bahně Bohdalová vs. Olivová, nahé na čtyřech a povinně chrochtat, to by mohlo být už i umění. Dekadentní.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Aneb tohle se mi líbí, a tak se to musí líbit i tobě. A pokud se ti to nelíbí, tak tomu nerozumíš. Musíš tomu rozumět a znát background, jinak se k tomu nemáš co vyjadřovat. První dojem nebo osobní vkus nestačí, musíš si přečíst životopis jejích rodičů. A jinak co je a co není umění, určují mainstreamoví odborníci a lidi, kteří se v tom celý život pohybují; názor laického plebsu je k smíchu, tomu stačí estráda v televizi.
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    HUGH_BOYLAN: :D nebo perpetum debile, sorrymuselajsem#
    CAROLIAN: nope, takhle to nefunguje, víc k tomu nemám co dodat... Kontext je příliš složitý na místní debatu, takže už to nemá smysl tady pitvat.
    CAROLIAN
    CAROLIAN --- ---
    GRANTORINO: já se nepohoršuju nad ní - pohoršuju se nad jejím "uměním"... a nad lidma, kteří platí za to, aby se šli na něco takového dívat - jako se chodili dívat na vousatou ženu a trpaslíky....

    kdyby se menstruační krví pomazávala moje sousedka ve své koupelně, tak se nemám co pohoršovat, je to její věc a já jsem ten čumil, co jí leze do soukromí.... ale když s tím někdo VYSTUPUJE na veřejnosti, tak si tím apriori žádá pozornost - a někomu se to (asi) líbí, mě se to holt nelíbí...
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    GRANTORINO: Zajímavé zacyklení. Takové perpetuum mobile!
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    Hříbě se zlomenou nohou, operace viz rtg, stejnej kůň po šesti letech :))

    CORNELA
    CORNELA --- ---
    Další super story z jedné špičkové koňské vteřiny ve Francii - první řada fotek 3 týdny po úrazu, kdy koně přivezli na kliniku, druhá řada po operaci, třetí řada po 10 týdnech :))

    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    CORNELA: mě pohoršujou lidi, kteří se pohoršujou nad jinýma lidma
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    CORNELA
    CORNELA --- ---
    GRANTORINO: Tak jestli ti její chování přijde společensky únosný
    GRANTORINO
    GRANTORINO --- ---
    CORNELA: jak koho, mě ty jejich kuličky z kokosu a salka pohoršujou :D
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    TRISSIE: nekrmit po půlnoci, nezalévat vodou... jak kdyby to ti majitelé nevěděli...
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KID_MCHUTT: a to ten výraz je nic proti téhle kočce!
    [TRISSIE @ PŘED A PO ]
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    TRISSIE: tak to pak máš šanci dožít se rána, to jo :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KID_MCHUTT: není moje, já jen používám před a po fotky umytých zvířátek jako pokus o návrat k tématu klubu :-)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    TRISSIE: nebudeš se teď doma bát? :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ARGANNAH
    ARGANNAH --- ---
    CAROLIAN: Binární opozice mezi "starými strukturami" a "moderním uměním" je podle mě ale konstitutivní pro západní umění jako takové. Tvoje existence je podmínkou pro existenci moderního umění vůbec, kdyby byli všichni progresivní, úplně by umění ztratilo to napětí mezi starým a novým, které v sobě má. Takže svým způsobem každý, kdo Kateřinu Olivovou odmítá uznat za umělkyni, potvrzuje a zvýrazňuje to, proč to dělá a způsob, jakým to dělá. A debata tady potvrzuje, že to dělá dobře. Kdyby to dělala špatně, všichni bychom jen pokrčili rameny a šli bychom dál a nekonaly by se žádné emoce, ani pozitivní, ani negativní.

    A podle silných reakcí se podle mě pozná dobré umění. I když nám třeba subjektivně nesedí. Dole jsem zmiňovala Hirsta, Gilotina zmiňoval Pollocka, oba mi subjektivně nesedí a nešla bych na výstavu ani jednoho z nich, ale nepopírám, že to, co dělají, je umění, a že to dělají dobře.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam