Díky starostce zámek Mirošovice nespadl úplně.
Když se v srpnu 2019 propadla velká část střechy na zámku Mirošovice, zdálo se, že osud této vzácné památky je definitivně zpečetěn. Původně gotická tvrz z konce 15. století, kterou v roce 1554 renesančně přestavěli rytíři z Mirošovic a později barokně upravili Lobkovicové, se před očima měnila v hromadu sutin. Dlouhá léta chybějící údržby po druhé světové válce vykonala své a budově hrozilo úplné zřícení.
V té nejtemnější chvíli však zasáhla obec Hrobčice pod vedením starostky Jany Syslové. Obec v roce 2019 odkoupila havarijní zámek od sdružení Kampanila za symbolickou jedinou korunu a paní starostka se okamžitě pustila do mravenčí práce s cílem památku zachránit. Cesta to nebyla vůbec jednoduchá. První pokusy o získání financí selhaly, a když už to vypadalo nadějně, v červenci 2020 se zřítily další části stavby, což zcela nabouralo připravený rozpočet. Jana Syslová se ale nevzdala. Na doporučení odborníků projekt upravila, podala novou žádost a uspěla v dotačním programu Ministerstva průmyslu a obchodu na regeneraci brownfieldů.
Díky nezdolné energii paní starostky a finanční spoluúčasti obce se podařilo zajistit statiku, vybudovat nový krov a provést kompletní rekonstrukci. Dne 13. července 2023 se opravený zámek slavnostně otevřel jako nové polyfunkční a komunitní centrum. Mirošovice jsou jasným důkazem toho, že když má obec osvícené vedení, které se nezalekne ani padající střechy, dají se zachránit i zdánlivě odepsané stavby.
Facebookhttps://www.facebook.com/photo?fbid=1431553005675749&set=a.549847340512991