• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PALMEXSubaru forever a nikdy jinak, rady tipy, fotky, videa
    4PTO
    4PTO --- ---
    LUBANCZ: nejvíc..
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    4PTO
    4PTO --- ---
    JESSE_MORENO: musí vidět že je to praktický auto!

    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---


    4PTO
    4PTO --- ---
    4PTO
    4PTO --- ---
    SCOTT7279
    SCOTT7279 --- ---
    4PTO: Zatím ho mám na ruzyni, ale zarizujeme novou dilnu na podbabe, zatim to vypada, ze precka jeste letosni zimu na ruzyni...

    Ani na platak nevyjede
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    A kdyz budu mit stesti a bude ten vas sraz za mesic, tak bych se mozna prijel podivat s novou EVOu... :)
    4PTO
    4PTO --- ---
    Vikendy ja jsem zasekanej kucí.
    Parkoviste muzem, ale.. parkoviste? :)) ne, toje jedno.
    + se uz konecne musim stavit na stk :))

    Scotte, ty mas kde parkly sti?
    SCOTT7279
    SCOTT7279 --- ---
    JESSE_MORENO: Jsem sice víkend rozlítanej, ale nějaký kafe a pokec bych asi v sobotu zvládnul ;)
    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    4PTO: A nedalo by se v ni svezt nekde na prehlednym velkym parkingu?

    WILDENBURY_SQ
    WILDENBURY_SQ --- ---
    4PTO: Ja chci taky ja chci taky ja ji chci taky videt!!!!!
    JESSE_MORENO
    JESSE_MORENO --- ---
    4PTO:
    SCOTT7279:

    no to by bylo super :) zalezi jak to mate s casem vy, ja jsem dostal opustak na vikend tak pres den v sobotu bych mohl, jinak potom tusim ze az v lednu... ono je naprd ze ted je porad tma no.
    SCOTT7279
    SCOTT7279 --- ---
    LUBANCZ: Sakra
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    SCOTT7279: neni :)
    SCOTT7279
    SCOTT7279 --- ---
    LUBANCZ: Nějak mi to přes tel. sesekává zprávy, není nějaký simulátor, na kterém bych si mohl osahat, jak na to, než se pustím do "živýho motoru", že by mě to praštilo přes prsty a řeklo bacha na to jsi zapoměl, právě jsi propálil píst ...
    SCOTT7279
    SCOTT7279 --- ---
    LUBANCZ: Diky moc, nejaky termo atd dohromady dam, sice budu muset trochu osvezit (asi zni blbe od 6.rocniku cvut fs)
    LUBANCZ
    LUBANCZ --- ---
    SCOTT7279: nejlip od lidi co neco s ecu uz umej :)
    No a pak hodne studovat a zkouset nejdriv na vlastnim motoru...

    za predpokladu ze vis jak presne funguje motor a spalovaci procesy (vcetne termodynamiky, teplotni roztazitosti dilu) tak zaklady muzes pochytit tady http://www.msextra.com/doc/index.html, tam je vysvetleno od uplnyho zacatku jak co zapojit tak jak ladit danou ecu. Vyhoda toho ms je ze jsou to fakt zaklady, ktery kdyz pak pochopis tak jsou vsude +- stejny, ale musis precist opravdu vsechno a tim myslim VSECHNO.
    Dal se pak uz specializujes podle danyho auta, zvoleny jednotky a jejiho manualu, takze treba http://www.haltech.com/downloads-2/specsquickstartwiring/, http://www.aemelectronics.com/?q=products/support/instructions, http://microtechefi.com/index.php?route=cms/category&path=4 apod.
    Samozrejmosti je cist fora k autum, respektive motorum a resit veci ohledne jednotky :) Dalsi krok je pak uprava puvodni jednotky pokud to dovoluje, jeji desifrovani apod. Ale toho si moc na zacatek nevsimej..

    Jinak v cr moc lidi, co umi ladit jednotky neni. Vicemene je tu Karel (ecumaster, aem) z liberce, Dusan hIGGi (haltech), ja (haltech+microtech, ms), Ladis (ecutek), Jirka Phob (vems+ms), Mick (aem, piggy)..
    SCOTT7279
    SCOTT7279 --- ---
    LUBANCZ: Moc rád bych proniknul do tajů ECU, nějaký rady jak začít? Nebo kde to začít študovat od základu z jakých pramenů?


    4PTO, JESSE_MORENO: Moc rád vám ho ukážu, ale bude must statická prohlídka :-D navíc bez interiéru, podvozku a brzd :-D trochu jsem začal tunit... už mám sehnaný přední bremba čekám na pěkný zadky. Probíhá odlehčování, oprava elektriky, zítra přijde alcantara, takže potahování plastů v interiéru, přetahání brzdových okruhů, hydr. ručka, nový palivový vedení 2 pumpy a ještě pujdou komplet nápravy na pískování a lakování... takže plán dlouhý a bůh ví kdy vyjedu. To ale neznamená, že nemůžu zajistit projížďku ;) Máme s kamarádama takový menší klub GC8 a v okolí ode mě (Řepy) jsou další 2 STI Type R a jedno klasik STI GC8 (to ale teď budu dávat do kupy, potom co se na něm vyřádili dvě jelita u kterých kámoš původně nechával překopávat)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam