• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    THE_MIRACLEPolitické alternativy a jejich příznivci

    Vítejte na diskuzi pro lidi, kteří již nejsou ochotni volit "menší zlo" v podobě velkých stran, které to právě nek**ví...

    Volte malé strany, jedině tak se může něco změnit!

    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABS: jsme ČESKÁ pirátská strana. už to, že ta vlajka není vyvedená v trikolóře, je docela nezvyklé. mě osobně to vyhovuje, vycházíme ze stejného rámce, jako ostatní pirátské strany, a v rámci strany jsme si odhlasovali, že s tímto asi nikdo nebude mít velký problém se identifikovat.

    rozhodně nenechám ponechat "copyright" na Masarykovu vlajku nějakým národovcům nebo dokonce neovlastencům a tak... národní identita pro mě osobně není nijak klíčová a nevnímám jí nijak dramaticky, ale pokud jsme politická strana registrovaná na území nějakého národního státu, tak prostě nemá cenu snažit se tento fakt nějak skrývat. nejsme filiálka těch Švédů.. hlásíme se k nim, to ano, jeví se mi to jako jakási nová "pirátská internacionála", dá se říct :-) ale současně se ani nestydím, za to, že jsem Čech - naopak, pokud všichni ti neovlastenci a neonáckové by si češství rádi zprivatizovali pro sebe, tak je upozorňuju: prvním pirátem byl Jan Hus, když začal překládat Bibli z latiny do češtiny... a o pogromech proti Romům taky zrovna nekázal...
    ABS
    ABS --- ---
    XCHAOS: :-) gratuluji, neni to vubec spatne
    akorat se mi nelibi ta ceska vlajka na znaku strany, vypada to dosti narodovecky. ten cisty cerny symbol se mi zda mnohem lepsi.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Uff, tak se mi podařilo se dokonale znemožnit... ale slečna Lang aspoň vystříhala ty části mého projevu, které byly nejpříšernějí :-)

    http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/nehotovo-ceska-piratska-strana-miri-do-parlamentu.html
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OTZ: samozřejmě.. už léta.. ale doteď ne osobně (teda mluvím za sebe). ale teď jeden člověk od nich ČPS v podstatě spoluzakládá...
    OTZ
    OTZ --- ---
    a znáte SNA?:)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    TEKKET: co takhle živá vystoupení ? dobrovolné příspěvky přes net za download hudby, dobrovolný nákup CD na koncertech ?

    já si prakticky všechna CD v posledních letech koupil na koncertech příslušných kapel (od Dengue Fever s kambodžskou zpěvačkou, přes Mythematicu až po Sestry Steinovy). prakticky vždy si kupuju CD na koncertech, když se mi to líbí a kapela ho nabízí. A nejde o nedostupnost té hudby na netu.. někdy to už dávno mám v MP3kách (Dengue Fever...)

    nějaká forma ochrany, to ano.. především zachování identity autora je důležitá otázka. ale to, že s tím jsou spojené tak velké peníze, tenhle úkol paradoxně spíš komplikuje ! každopádně jde spíš o způsoby, kterými je dnes copyright vynutitelný - a já tvrdím, že by byl vynutitelný pouze za cenu totální cenzury Internetu (vyhledávačů) a narušením soukromí jeho uživatelů. dostali bychom se někam tam, kde je Čína.. a celé je to samozřejmě zneužitelné (kdo bude hlídat hlídače ?)
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    XCHAOS: no právě já si nedovedu moc představit jak bychom mohli mít profesionální hudebníky a spisovatele bez nějaké formy ochrany jejich tvorby.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LUCKILL:
    TEKKET: nejen v současnosti.. ale bez nějaké formy copyrightu by si pomalu ani nemohl obhajovat svoji identitu autora nějakého díla.. každý by prakticky o čemkoliv mohl prohlašovat, že to vytvořil sám, apod.

    Piráti požadují reformu copyrightu... ne jeho zrušení. Ti Švédové navíc ještě chtějí rušit patenty, a to úplně. Já nejsem proti, ale ČPS je ohledně tohohle zatím spíš skeptická...
    TEKKET
    TEKKET --- ---
    LUCKILL: zrušit copyright jako takový - v současnosti naprosto nereálná možnost.
    LUCKILL
    LUCKILL --- ---
    XCHAOS: taky nechci ;)! Ale neni uz realne docela dlouho pro korporace a vladnouci vrstvy jejich predni zajem vlastni zisk a moc a mozna az potom maji na srdci nasi svobodu a spokojenost?

    "blitka" ;): http://www.blisty.cz/2009/6/10/art47303.html

    S_TEJK: je to neuveritelne lakave a pohodlne, to souhlasim... Stahovani je prijemne ;))

    XCHAOS: Vzdyt jde jenom o sdileni filmu a jinych dat pod copysajrajtem zadarmo ne? Kdyz chci vydelavat-musim si to logicky zaridit s vlastniky prav atd...
    A nebylo by lepsi uplne copyright zrusit? ;) Stejne se krade a mnohdy se puvodni tvurce umelecke hodnoty nedovola spravedlnosti, kdyz mu jeho dilo negdo ukradne a vydelava si... A lez ma kratke nohy...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    S_TEJK: je to tak. ale to je možné pouze za vzniku kopie dané informace, a když jednou umožníš vznik kopie informace, tak se velice těžko kontroluje, v jaké fázi ten proces někdo může utnout.

    výrobci mobilů se toto zatím (úspěšně) kontrolovat (a zpoplatnit) snaží, naopak svět PC a Internetu šel cestou (skoro) naprosté kontroly uživatele nad contentem se kterým pracuje. s kam přesně vývoj půjde dál, to nikdo neví... peníze jsou peníze, to je těžké. důležité jsou ale právě prostředky, jakými jsou vydělávány, a umělé omezení soukromí a svobody prostě podle nás není cesta.

    reforma copyrightu by velice zhruba znamenala, že sdílet firmy zdarma by trestné být nemělo... ale samozřejmě... komerční využití, to už je něco trochu jiného...
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    XCHAOS: ja si nemyslim, ze je to jen o penezich, je to take o technickych moznostech, pohodlnosti a zmenene distribuci
    proc by si mel nekde shanet DVD, kdyz si to muzes stahnout kdykoli z pohodli domova
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LUCKILL: o výpovědi uvažuju nejen kvůli pirátům :-) klid, ještě mám firmu, tu kvůli nim určitě nezruším... naopak by to mohlo být v synergii, možná....

    4 roky v Parlamentu by každopádně bylo dost dobrodružství, které by mi za ledacos stálo. a ano, s Linuxem nás ve straně dělá víc.. jestli svobodný software miluju, to nevím :-) ale používám ho a živí mě.

    ČPS není rozhodně přímo enviromentalistická ani anarchistická. jsme středově liberální. svobodný internet - včetně toho, že média nebudou pod kontrolou korporací - mě přijde jako nutná podmínka společenské změny (rozuměj: možná by to šlo i bez Internetu, ale když už existuje, tak musí být svobodný...)

    s těmi schopnými lidmi je to opravdu těžké: každopádně opakuji, jsme středově liberální a nejsme v zásadě proti volnému trhu, kde budou schopní oceněni lépe. Pirátská strana na to jde z druhé strany: jakými prostředky lze lidem zabránit, aby si mezi sebou kopírovali filmy, software, apod. ?

    A já opakuji: v podstatě pouze nějakými takovými, které používá k cenzuře internetu Čína. Tzn. narušení soukromí na internetu v kombinaci cenzurou vyhledávačů. To je to, čeho se bojíme. V zásadě chápeme, že bezplatné kopírování jako primární způsob šíření hudby a filmů může být pro řadu lidí a profesí problém - ale otázka je: za jakou cenu by tomu šlo zabránit ? A my tuto cenu platit nechceme !
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ABS: na to si stěží někdo troufne sáhnout.. my zatím míříme níž (i když finančně ne) ... na výsady OSA ...
    LUCKILL
    LUCKILL --- ---
    XCHAOS:
    – vaz sva slova, vazne jsi pro piraty schopny udelat to vsechno co jsi napsal? ;) Behem poslednich dni se mi pomalu meni nazor na ucast/neucast u voleb (u tech do E-parlamentu jsem nebyl) a musim priznat, ze diky Vam. Mam i docela chut jit k volbam kvuli Piratske strane. Je pravda, ze i pres veskery odpor a nechut ke statu a volbam mi tato alternativa zacina pripadat jako potencionalne zajimava... Urcite i diky vysledkum ve Svedsku. Predstava ze do vysoke politiky budou zasahovat i lide, kteri miluji svobodny sotware je mi velmi sympaticka! Tve duvody proc se angazujes u piratu chapu a uz k nim nemam tak zaprisahle negativni pristup...

    – nevim kde je vlastne psano, na koho krize dopada nejtiziveji. Ale vidim náš soucasny stav ziti-chapej jako kvalitu a hlavne dopady lidske civilizace-jako velmi kriticky az alarmujici... (vykoristovani lidi a zvirat je intenzivni a v obrovske mire, ne-li v nejvetsi mire jake v historii tak hloupeho stvoreni jako jsem ja a ty-tedy cloveka, bylo...). Proto si myslim, ze je vazne potreba zacit veci drasticky menit-coz nevidim, mozna proto nemam naprosto zadnou duveru k vladam a mocnym.. V tomto pripade mi anarchisticke myslenky zapadaji do souvislosti, a proto jsem pro co nejmene hierarchickou spolecnost...

    – mozna taky patrim do krouzku "stastnych smejdu", rodice me privedli do stredni vrtsvy a umoznili mi studovat. To ale nic nemeni na tom, ze vidim to co vidim a citim to co citim – nespravedlnost, nerovne prilezitosti, korupce snad vsude (to je pro nas cechy standartni postup-"preci nekomu soupnu tady vodeecku a bude!" ;(), rasismus, fascinace moci a uspechem za cenu bratrovrazedneho zavodu za svym snem z TV a magazinu, OBRovsky nezajem o naproste existencialni zaklady jako je priroda a jeji elementy, ktere jsou pro nas zivotne dulezite, presto je nicime... a najdou se i dalsi dle meho zavazne problemy nasi spolecnosti

    – povrchnost jako lek na hluboke zamysleni??! ;)) No jestli to funguje, proc ne?? Me spis funguje sport, nebo jine...

    – ad: rovnostarska spolecnost: zrejme spatne chapu pojem rovnostarsky. Rozhodne nechci aby se mel kvalitni chirurg, anebo jiny velmi schopny clovek, stejne jako bastard co na vsechno kasle a zevluje a jeste treba skodi..;) jasne ze ne. Nenapisu naprosto presny navod jak vest spolecnost v idealnim duchu, na to nemam a ani nejsem osvicena bytost, ale myslim, ze lze i v beztridni spolecnosti ocenit lidi a dostatecne, kteri si to zaslouzi... Vzdyt me se nelibi, ze soucasny model nahrava a snadno zpusobuje koncentraci moci dost casto u pochybnych lidi. Je asi jedno jestli treba nahodou pochybne lidi nedela az nasledne moc, ktere se jim dostane, vysledek je stejny: nefunguje to-vetsina se lopoti na mensinu... Nebo je snad oceneni schopneho cloveka nejak fixne vazane na soucasny socio-politicky model? Nebo jinak: myslis ze by ve svobodne spolecnosti nebylo misto pro kvalitni pracovniky?

    – Nechci nekoho predelavat: to musi kazdy sam a nemam na to pravo. Snazim se jen aby lide dokazali nazirat na realitu z co nejvice uhlu pohledu a aby maximalne pouzivali svuj mozek a nekonzumovali slepe a b e z m y s l e n k o v i t e skoro vsechno. . .
    Priznam se, ze jsem docela rozhozenej z nezajmu, nepochopeni a vedomi, ze se jentak nic nezmeni... Jak bych to napsal: "hur se mi dycha" ;))
    ABS
    ABS --- ---
    XCHAOS: ceska lekarska komora, ceska advokatni komora
    nemam nic proti tomu, aby existovaly stavovske organizace. ale podobne spolky s povinnym clenstvim a statem zarucenymi vyhodami jsou zlo. nikdo mi nikdy nevysvetli proc je pro mne dobre, aby muj doktor byl clenem CLK. a take mi nikdy asi nikdo nevysvetli, proc mne u soudu nemuze zastupovat neclen CAK.

    omlouvam se za nepouzivani diakritiky, ale umim psat vsemi deseti jen na anglicke klavesnici. hloupy zvyk z prace.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    S_TEJK: přesně. na Západě je to trochu excentrismus - s jejich příjmy není až takový problém prostě si koupit v krámě DVDčko s filmem, že jo... zatímco v ČR fakt spousta lidí pirátí i proto, že prostě třeba životní náklady vzhledem k příjmům jsou třeba v Praze dost vysoké...

    ABS: co je CLK/CAK ?
    ABS
    ABS --- ---
    pirati by meli mou podporu pokud by se pokusili odmitnout vsechny casto samozvane zajmove a stavovske oranizace jako je CLK ci CAK. prava jaka jsou schopny si tyto organizaci vydupat jsou neuveritelna a zasahuji do obcanskych prav ostatnich lidi.
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    ABS: to je prave otazka, podle celkem silne provtni podpory ceskych piratu, mi pride, ze si to uvedomuje lidi dost

    XCHAOS: to by bylo docela cenne prvenstvi ;)
    ABS
    ABS --- ---
    XCHAOS: navic lide si zde neuvedomuji rizika spojena s prorustanim kontroly statu nad internetem.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam