• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATHESMAGIC THE GATHERING : Vrazda v salonnim kupe
    spoiler - klikni sem


    PROMO KODY DO MTG ARENA NA NASTENCE

    ODKAZY NA ZAJIMAVE ZDROJE INFORMACI O MTG NA HOME

    Jestli chces neco sehnat / prodat / vymenit, tak ses tu spatne a nasleduj odkaz nize.

    [ MAGIC THE GATHERING: Nákup / Prodej / Výměna ]

    Zajimaji te storyline? Chtel by sis precist pozadi jednotlivych sad? Pokracuj prosim ZDE

    NYX MtG Arena IDs na NÁSTĚNCE
    rozbalit záhlaví
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    MATHES: proč? Když máš všechny Dream Trawlery někde hodně ve spodku balíku, tak ti to prostě nevyjde. Pamatuju jeden zápas z top4 na republice, kde můj teammate (Honza Měchura) skončil podobně smutně, měl v nějakým Uwb kontrolu jen dvě winkondice (což se tak běžně hrálo a bylo to ok) a obě byly mezi posledníma třema kartama decku, takže i když měl totální kontrolu nad boardem, tak to už prostě nestihnul než dolízal...
    MATHES
    MATHES --- ---
    WENOUSH: ne, to je fail pilotaze:)
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    ROBIN_SNNS: to se mi párkrát stalo, ale vždycky v mirroru nebo proti jinýmu kontrolu...proti fritě je to docela fail balíku :D
    ROBIN_SNNS
    ROBIN_SNNS --- ---
    Dneska mě kupodivu pobavil soupeř co hrál Azorius pack. Soustavně mi brzdil červenou fritku a bral karty tak dlouho, až mu konečně přišel Dream Trawler, jenže to už mu zbývalo jen osm karet v balíčku. No, zahrál na mě postupně všechny tři, z osmi životů se vylízal na 38 a mě srazil z 20 na 5, ale nakonec ho zabili právě dream trawlerové, kteří mají lízačku - nebylo kde brát... XD
    MATHES
    MATHES --- ---
    CHOBOT: to se vubec nestyd, jak spravne rikal Vrbik - je fakt osvezujici videt, nekoho na internetu zmenit nazor. neni ostuda mit pokriveny nazor. to se muze stat vseljak. Ostuda imho spis je se ho zuby nehty drzet at se deje co se deje:))
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    trochu se stydim, ale díky, musim uznat, že jste mě vyvedli z omylu :)
    MATHES
    MATHES --- ---
    _DOMINIK_: dekuju, chystal jsem se sepsat neco podobnyho a jsem rad, ze to nekdo udelal za me... a lip:D
    VRBIK
    VRBIK --- ---
    CHOBOT: YES!!! To je tak vzácný vidět na netu, že si někdo uvědomí svojí chybu a je ochotnej změnit postoj.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    CHOBOT: hm, spis nenecham, asi je cas si uvedomit bias :)
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    fecek zrova o tolik min neni, to spis tech dualu.
    Argumenty beru, svuj subjektivni pocit z dlouhodobyho intenzivniho hrani a deckubuildingu formatu si kazdopadne, bez urazky, ponechavam :)
    _DOMINIK_
    _DOMINIK_ --- ---
    CHOBOT: hele, nemas pravdu, krome jedne veci v nicem :)

    jediny detail, kde se s tebou da souhlasit, je, ze 2color ma pristup k mene fetchkam, nez 3/4/5color
    a ted si to spocitej se mnou:
    2color - 7 fetchek (pocitam jen ty klasicke. karty jako prismatic vista muze samozrejme hrat i 2color, takze se tahle 'nevyhoda' jeste vic smazava)
    3color - 9 fetchek
    4-5color - 10 fetchek

    tzn rozdil v mnozstvi fetchek je pomerne zanedbatelny

    co ale neni zanedbatelny je jejich 'hodnota': ve 2coloru ti jedna kazda z tech sedmi fetchek fixuje VSECHNY tvoje barvy (za predpokladu, zes jeste nedostal z knihovny ty 2-3 dualy v dane kombinaci. pokud uz oba mas, tak si zahrajes ze sveho 2color decku doslova cokoli). zatimco ve vice-colorech ti fixuje barev jen zlomek (ted do toho nove vstupuji triomy, ale ty maji zas jiny issues)

    a ten argument s "dualy navic" je uz uplne mimo
    ano, cim vic barev, tim vic dualu muzes hrat. ale VSECHNY DUALY, KTERY MUZES HRAT PRO DANOU BAREVNOU DVOJKOMBINACI V 3COLORU, MUZES HRAT I V 2COLORU. tzn ty "dualy navic" ti ani v nejmensim nefixujou ten 2color subdeck. a tak to sazmorejme tranzitivne plati i pro 4color a 5color. jinymi slovy - schopnost zahrat XX a YY kartu pro libovolne barvy X a Y je v spravne postavenym 2coloru vzdycky stejna nebo vyssi, nez ve spravne postavenem 3/4/5-coloru. vse se samozrejme jeste vice prohlubuje pro XXX, XXXX (atd) karty

    tahle logika samozrejme neplati pro trilandy (alara trilandy a ted nove triomy). diky nim existuji landy, ktere ti fixuji vice-color, ale uz ne 2color. tyhle landy ale maji zasadni nevyhody a navic jsi je v tech svych uvahach nikde nezminoval (jen fetchky a 'dualy')


    tl;dr:
    krome 2-3 fetchek (a mozna nove triomu) nejsou vice-colory fixovany o nic lip nez 2colory. naopak, 2colory maji vice prostoru na hrani "dualu", ktere uz by se do vicecoloru nevesly (ruzne druhy checklandu, fastlandy, filterlandy a dalsi kusy z kategorie 'dualy druhe kategorie'). nevyhnutelne tedy pak plati, ze XY deck je vzdy lepe nebo stejne dobre fixovany nez XY subdeck v ramci XYZ decku (kde XYZ jsou libovolne barvy). naopak XYZ deck (nedejboze pak treba XYZUV deck) ma zasadni nevyhodu v tom, ze musi fixovat vsechny svoje barevne kombinace, a prostor pro color screw se tak dramaticky zvysuje


    PS: taky hraju duel commander :) tak dlouho, jak dlouho ten format existuje. na turnajovy urovni (ikdyz u commanderu je to samozrejme porad tak trochu usmevnej termin). postavil jsem (a hral jsem) na duelu rozhodne desitky decku, ve vsech moznych barevnych kombinacich

    PS2: Saskia ma asi nejhorsi manu ze vsech kompetetivnich duel cmd decku. ty greedy verze s WW, BB a RR kartama jsou uz vyslovene urazkou pravdepodobnosti a shuffler bohu. vim to z vlastni zkusenosti. scarab god ma manu nesrovnatelne lepsi, not even close
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    MATHES: Dvojbarva v DC ma prostě větší problém dostat na stůl ve 3. kole 1WW, než pětibarva.

    2c control, třeba se scarab godem, zněl do duelu hrozně lákavě, dokud všichni nezjistili, že až příliš často musí člověk mullovat kvůli barvám, což ubírá win%.

    5c v klidu postavíš, abys měl co nejrychleji na stole všech pět barev. To se jaksi staví samo s deseti fečkama a 20 fetcheble dualama. 2c taky stavíš na to, abys měl co nejdřív na stole obě barvy, obvykle, jenže to tak dobře prostě nejde.

    Já ale teď moc nevim, o čem se bavíme; logika pochopitelně velí, že 2c má menší problém s barvama, než 4c, což rozhodně platí... v klasických formátech. V singletonu to tak neni, a potvrdí ti to každej, kdo třeba DC hraje.

    Hm, bavíme se vlastně v kontextu duelu, resp. singletonu, resp. edh? Protože já jo, a jestli ty ne, tak se samozřejmě míjíme.
    MATHES
    MATHES --- ---
    CHOBOT: ne, to je otazka logiky. vubec neberes v potaz deckbuilding, kterej s tim souvisi.

    postavim ti 5ti barevnej deck, kterej nebude mit problem s manou a postavim ti dvou barvu, kterej ten problem mit bude, protoze to neni jen o tom, kolik mas k dispozici dualu.

    Ono je to i o tom prizpusobit konstrukci ty manabase. Ve dvoubarve nebudu mit zadnej problem hrat karty, co chtej vic jak jednu barevnou manu (treba karty s cc 1WW, 2RR atp) a pak muzu mit pocit, ze to mam horsi, nez souper, kterej hraje 5ti barvu a ve 3. kole ma domain. Souper holt postavil deck kolem toho, ze potrebuje do hry dostat co nejrychelji vsech 5 barev a proto je pro nej casto paradoxne jednodussi zaplatit WUR cc nez 1WW cost.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    MATHES: to neni otazka logiky, to je realny situace. A jde o kombinaci nedostatku fecek+dualu.
    Fakt, ja ten format hraju :) 2c singleton manabase je horsi nez aggro 4c saskie, ktera potrebuje klidne co kolo 2 ruzny stejny barvy a nema s tim sebemensi problem.

    V multaku to asi nepoznas, tam je to jedno a v cedh se nejspis zadna dvojbarva nehraje, ale v duelu je to znat dost.
    MATHES
    MATHES --- ---
    CHOBOT: nezlob se na me, ale to je tak strasne pokrivena logika. takze monocolor je vlastne nejvic nebezpecnej, protoze nemas dost dualu... jakoze coze?:D
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    a v rámci duelu jsou partneři částí komunity opravdu považovaný za problém, myslim že i částečně z podobnýho důvodu jako companioni, tj. začínáš s kartou navíc.
    CHOBOT
    CHOBOT --- ---
    MATHES: zrovna v rámci edh manabase je přidání další barvy k dvěma spíš fixace, než problém :)
    (to neni vtip, 2c maj v edh vlastně nejhorší fixaci, kor třeba enemy, který maj jen dva fetchable landy)
    MATHES
    MATHES --- ---
    MATHES
    MATHES --- ---
    Svaca is the new Kosaak:D

    MATHES
    MATHES --- ---
    V0IT: podivej se na decklisty z vintage challenge ze vcera. Lurrus je proste ulet. Cost na jeho hrani je fakticky 0, kdyz se podivas na ten deck, a jeho value v tom decku fakt neni vubec mala.

    cost u partnera je daleko vetsi - vsichni partneri jsou 2 barevny, takze pokud chces hrat konkretniho partnera, tak potrebujes pridat minimalne jednu barvu, casto i dve. to je nekde uplne jinde nez "cutnu random jednu kartu ze SB a narvu tam Lurrose"
    V0IT
    V0IT --- ---
    MATHES: já jsem měl na mysli jak moc je to nefér, ne jak moc velikej je to problém. Companion má samozřejmě daleko větší dopad než partner. Ale co se týče neférovosti, tak mi přijde mechanika ještě horší - vybrat si druhýho partnera je daleko jednodušší než upravit deck pro podmínku companiona.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam