• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYAInfračervená fotografie
    HERO
    HERO --- ---
    tak jsem si nasel novou hracku na infra muj stary panak FZ8 co sem daroval brachovi at si snim foti,jde s nim paradne fotit infra vychazeji luxusni casy kolem 1s,a nejvetsi pohoda je ze se foti pres displej kde uz vpodstate vidim jak bude vypadat vysledna fotka,

    tohle je jsou mirne upravene urovne ,priblizne takhle to vidim na displeji


    HERO
    HERO --- ---
    to jsou trinecke zelezarny prestavujeme borce domek kousek od toho takze se na ne chystam po vikendu az se z tim vic naucim,))

    jen jsem prehodil kanaly,a trosku urovne,a tohle z toho vypadlo,,je mozne ze ten filtr byl nejak spatne nasroubovany ze tam nekde proniklo trochu svetla,bo mi jde nasadit na tu padinu strasne spatne
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HERO: nahodou luxus :) jen mi prijde, ze tam mas kus uplne cernobilej a ten svetlej pruh je divnej, ale jinak barvicky pekny a tohle panorama s tezebnima vezema by mohlo byt hodne dobry :)

    clovek musi u dslr najit nejakej rozumnej kompromis mezi iso a casem a hodne a citlive odsumovat
    HERO
    HERO --- ---
    tak jo mels pravdu bylo to fakt blbe nastavene to vyvazeni bile nska mi dosla i ta hoya,,narychlo jsem s ni neco cvaknul v robote fak jen taka nouzovka,,oproti tomu cokinu dava takove zajimavejsi barvy,stromy sou takove ruzovo bile--luxus,ten kokin dela bile-nbo zlutobile,,,ale hlavne ho muzu pouzivat na 10-20, a to je jeba)))

    akurat mne stvou ty casy pri iso 200 davam tak 20-25s,,o vikendu budu mit cas tak skusim neco pofotit

    vim ze to je neostre a mazle ale konecne umim delat bile stromy))) dikec za rady





    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HUGGI: teoreticky jo, ale je tam rozdil. mam nejaky dng fily kde sem to vyvazoval rucne kapatkem a tam kde to mam z fotaku. Z fotaku je to belejsi a z kapatka mi to vyslo ty listy vic do modra
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MURHAAYA: ono nestaci v editoru vzit kapatko na vyvazeni barev a placnout ho na to co chci/ma bejt bilou?:)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HERO: tohle je 40D a ten samej cokin http://www.flickr.com/photos/mark-of-cain/3230163551/

    podle me to bude vyvazenim bily.

    jinak cernobily treba
    http://www.flickr.com/photos/paralecitam/3510938312/
    nebo
    http://www.flickr.com/photos/paralecitam/3510935224/
    http://www.flickr.com/photos/yagiza/3069947755/

    z toho tvyho skoro neni poznat ze je to infra, kdyz tak nahod nejaky rawy foceny krz ten cokin nebo hoyu, zkusim si s tim pohrat a treba pak poradim vic :)
    HERO
    HERO --- ---
    neznate nekdo nejakou galerku co je focena,canonem 4OD,,
    nejak se mi nedari vychytat aby byly ty listy bile,tohle je focene cokinem 007,,a sigma 10-20,,zitra budu mit hoya R72 bohuzel jen 52mm ,tak to skusim este s ni jestli to treba neni tim filtrem? bo uz fak nevim



    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    btw uz mi vysel ten clanek, jen musim zaprudit toho redaktora aby mi poslal pdf.

    ale je to hroznej blabol, tim jak sem to napsal ja a on prepsal, tak nektery vety proste v pulce zmeni smysl :(
    CODE
    CODE --- ---
    Konecne jsem poridil IR filtrone ... tak si projdu, ktery objektiv pouzit a zkusim neco nacvakat, az mi dorazi v poste ,-)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    zitra je uzavirka, dneska jsem dodelal posledni upravy clanku co si tento tyden s redaktorem posilame sem tam a postupne jej editujeme. Z puvodnich asi 22 000 znkaku je z toho nyni oklesteny mrzak. Redaktor jeji silne redakne upravil (tak sem mu tam opravil par faktickych chyb a pridal jeste jednu svoji verzi tak snad otiskne tu moji), protoze ta jeho mi prisla opravdu silena (po uzaverce to sem postnu treba). Cely odstavec obsahoval v podstate jen hole vety a skoro zadne souveti, jako by ctenar neudrzel myslenku pres par vedlejsich vet...

    no uvidime, jak to dopadne. drzte mi palce :)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    tak v kvetnu snad vyjde ten clanek, jinak dik vsem za snahu tady, ale musi to mit 3000 znaku i s mezerama (WTF?!) ale pry snad pristi rok u prilezitosti 100 vyroci porizeni prvni infracervene fotografie udelaji delsi.

    3000 znaku, to nektery mi prispevky na nyxu maji vic :(
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ten mesic a hvezdy tam jsou vtipny :)
    HERO
    HERO --- ---
    narazil jsem na zajimavou ir galerii http://www.clipcook.com/fls/12_infrared-dreams.html

    porovnaval jste nekdo cokin ir 007 z hoya r72?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ok, dik jeste to projdu a taky pockam co mi reknou z toho casaku.
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MURHAAYA: Tak pokd je to nejaka rubrika "ctenari radi" pis to jako vlatsni zkusenosti a postrehy
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HUGGI: no to bych moc neposlehal, ma to byt do rubriky "ctenari radi" nebo tak neco v digitalni foto ( :/ )
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MURHAAYA: Pokud je to jeden samostatnej clanek tak bch si klidne dovolil vlastni pohled..pokud ticasem dovolej treba pokracovani (i na jiny tema fotografie) tak bych to asi psal z neutralniho pohledu..
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HUGGI:
    dik.
    ty doprovodny fotky tam budou, to je jasny, ty vyresim podle mista a tedka jsem tam daval jen ty, ktere jsou zminovane v textu. pocet a velikost fotek bude podle toho jesli mi reknou ok mate jeste tolik a tolik mista a nebo musite to seskrtat na polovic .)

    text jeste projdu a zkusim to udelat aby to bylo sourodejsi. co bys doporucoval neutralniho redaktora nebo zkusenosti a postrehy?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam