• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MURHAAYAInfračervená fotografie
    CODE
    CODE --- ---
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ELHO_CID: ja treba raw vubec nepouzival, protoze stejne to hlavni - prohozeni kanalu clovek musi udelat natvrdo v PS pomoci nejaky akce. Leda si tak upravit urovne. Krivky jsem pak taky upravoval az po prohozeni kanalu, protoze potrebuju dostat neutralni barvu listi, ale jinak vyvolani z rawu asi nemuze uskodit.
    ELHO_CID
    ELHO_CID --- ---
    Neni nahodou trochu problem, ze ten Sonak nema RAW? Jinak objektiv ma luxusni a snimac by taky usel, ale bez RAWu?
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    MURHAAYA: mam pocit ze to je naschval sw udelany aby to vypadalo vic "cool"
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    ja si nejsem jistej jesli ta zelena neni jenom nejakej byproduct toho nighshot modu
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    MURHAAYA: no o tom sem dost cet, spis sem myslel ze pokud to ma ten filtr odsupovaci tak by nemelo bejt tak obtizny ho proste uplne odmontovat ne? ten night shot je totiz navic zabarvenej do zelena coz asi neni uplne zadouci
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    DOTCOM: jj. ma nejakej ten nightshot mod, ale mozna k nemu budes potrebovat ND filtr, protoze sony, prave kvuli tomu night shot modu, kdy muzes koukat pod saty udelali to, ze pri night shot modu mas maximalne odcloneno a ve dne ti to bezpecne preexponuje cokoli
    DOTCOM
    DOTCOM --- ---
    MURHAAYA: sony f717 je na to prej dobra, coz?
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    takhle je to u vsude, ty point and shoot maji slabsi ty filtry o dost, proti DSLR. a ten EVF je dobra vec. nejlepsi je si zkonvertovat nejakej starsi p&s na infra
    HERO
    HERO --- ---


    no a tohle to mi leze z canonu 40D a sigmy 10-20,,mirne upravene urovne,,sere me ze na tom canonu vychazi silene casy 20-30s,je to skoda protoze obrazove je to mnohem vetsi lxs nez ten panak
    HERO
    HERO --- ---


    tady uz sem si trosku vic pohral))
    HERO
    HERO --- ---
    HERO
    HERO --- ---
    HERO
    HERO --- ---
    tak jsem si nasel novou hracku na infra muj stary panak FZ8 co sem daroval brachovi at si snim foti,jde s nim paradne fotit infra vychazeji luxusni casy kolem 1s,a nejvetsi pohoda je ze se foti pres displej kde uz vpodstate vidim jak bude vypadat vysledna fotka,

    tohle je jsou mirne upravene urovne ,priblizne takhle to vidim na displeji


    HERO
    HERO --- ---
    to jsou trinecke zelezarny prestavujeme borce domek kousek od toho takze se na ne chystam po vikendu az se z tim vic naucim,))

    jen jsem prehodil kanaly,a trosku urovne,a tohle z toho vypadlo,,je mozne ze ten filtr byl nejak spatne nasroubovany ze tam nekde proniklo trochu svetla,bo mi jde nasadit na tu padinu strasne spatne
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HERO: nahodou luxus :) jen mi prijde, ze tam mas kus uplne cernobilej a ten svetlej pruh je divnej, ale jinak barvicky pekny a tohle panorama s tezebnima vezema by mohlo byt hodne dobry :)

    clovek musi u dslr najit nejakej rozumnej kompromis mezi iso a casem a hodne a citlive odsumovat
    HERO
    HERO --- ---
    tak jo mels pravdu bylo to fakt blbe nastavene to vyvazeni bile nska mi dosla i ta hoya,,narychlo jsem s ni neco cvaknul v robote fak jen taka nouzovka,,oproti tomu cokinu dava takove zajimavejsi barvy,stromy sou takove ruzovo bile--luxus,ten kokin dela bile-nbo zlutobile,,,ale hlavne ho muzu pouzivat na 10-20, a to je jeba)))

    akurat mne stvou ty casy pri iso 200 davam tak 20-25s,,o vikendu budu mit cas tak skusim neco pofotit

    vim ze to je neostre a mazle ale konecne umim delat bile stromy))) dikec za rady





    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    HUGGI: teoreticky jo, ale je tam rozdil. mam nejaky dng fily kde sem to vyvazoval rucne kapatkem a tam kde to mam z fotaku. Z fotaku je to belejsi a z kapatka mi to vyslo ty listy vic do modra
    HUGGI
    HUGGI --- ---
    MURHAAYA: ono nestaci v editoru vzit kapatko na vyvazeni barev a placnout ho na to co chci/ma bejt bilou?:)
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam