• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAWEARTHSHIP - recyklované domy ^*^ energeticky soběstačné a ekologicky harmonické stavby
    rozbalit záhlaví
    KOKES
    KOKES --- ---
    WILLHELM: tyjo, to vypadá fakt dobře...a ten výhled do krajiny!
    jak je to izolovaný zespoda? šutry? počítám, že to bude 3/4 roku obyvatelný, topení příležitostně dřevem, septik a voda dešťovka ze sudu? Co místní, nebyly problémy s povolením? má projekt, nebo staví živelně? Chtěl bych něco podobného, jen zabořený do stráně se zimní zahradou...
    WILLHELM
    WILLHELM --- ---
    KOKES: Myslím že nebude, spíše naopak, trošku se s ním znám... Prý děkuje za šíření. :-) Tady jsou kdyžtak nějaké fotky ze stavby.
    KOKES
    KOKES --- ---
    [ WILLHELM @ Stavba a rekonstrukce - homemade home ] doufám, že se na mě nebude zlobit:-)
    RESOLUT
    RESOLUT --- ---
    Video ukázky principu fungování - BEREN plast s.r.o.
    http://www.beren.cz/video-ukazky-principu-fungovani
    M4DLENKA
    M4DLENKA --- ---
    neni to uplne earthship, ale mohlo by to nekoho zajimat...
    Pozvanka na prednasku tento ctvrtek:


    KITIARA
    KITIARA --- ---
    pojede někdo na tu národní oslavua přírodního stavitelství ? budu mít místo v autě (z Prahy)
    MYKO
    MYKO --- ---
    TOM
    TOM --- ---
    dnešní díl "chalupa je hra" - celý věnovaný rákosovým střechám
    http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/410236100112008-chalupa-je-hra/ .)
    RYBANA22
    RYBANA22 --- ---
    SOOPYMOOD
    SOOPYMOOD --- ---
    to je mozna ten rakos lepsi . ) ... na rujane na to pestujou specialni odrudu,ktera drzi dlouho ...
    SOOPYMOOD
    SOOPYMOOD --- ---
    no,hlavne ty tasky musej bejt stejny,jinak nesedej a dela to bordel ... bude to pakarna,ale stoji to za to . ) hodne stesti :))
    HLOH
    HLOH --- ---
    HLOH: Tady u nás jíl je, ale je v něm příliš písku v Ronově je keramická dílna zkusím se zeptat kde jej berou oni.
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    HLOH: To zní náramně. Materiál u vás v okolí máte?
    HLOH
    HLOH --- ---
    VSOUKOLOHLOR: Nejlevnější ručně štípaný kolem 900 za metr...
    Bavil jsem se včera se známým keramikem a ten navrhoval postavit si pec a pálit tašky, pokud seženu zdroj laciného dřeva na topení tak to asi zkusím, šamotek na stabu 1-2kubíkové pece tu mám dost.
    VSOUKOLOHLOR
    VSOUKOLOHLOR --- ---
    HLOH: Rákos určitě neproteče, jak psal kolega HLOH, musí se ho dávat velká vrstva, která po čase zvrchu uhnívá a mění se. Kdysi se dělaly šindele, jedlové zejména, dnes to umí jen málo kdo a na cenu se raději neptát, schopnost je dobře udělat a zhotovit z nich neprotékající střechu se dnes tam, kde je používají občas nahrazuje dvojtou vrstvou šindelů... Další možnost je zelená střecha, o té existuje spousta i v češtině dostupné literatury.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    TWORBO: neproteče, jaxi na to přišel?

    HLOH
    HLOH --- ---
    TWORBO: Ona se ho musí dávat docela slušná vrstva kolem 30-40 cm (záleží to na sklonu střechy)
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    HLOH: ale rakos ti podle me protece
    HLOH
    HLOH --- ---
    TWORBO: Ty je prej docela věda naštípat tak aby neshnily a nekroutili se, ale už jsem nad tím taky přemýšlel a ten rákos mi přijde jako jednodušší cesta...
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    HLOH: a co dosky dreveny?
    HLOH
    HLOH --- ---
    Napadá vás, krom rákosu, jiný v přírodě dostupný materiál použitelný jako střešní krytina?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam